Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rakytník řešetlákový – vitamínová bomba při chřipce

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte problémy s cévním a oběhovým systémem, se zažíváním nebo s pevností a pružností svých vlasů? Trápí vás časté nachlazení? Pak určitě neznáte rostlinu budoucnosti a její pozitivní účinky na lidské zdraví. Rakytník řešetlákový je vitamínová bomba, jehož jediná oranžová bobulka obsahuje denní doporučenou dávku vitaminu C pro zvýšení imunity v zimních měsících.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rakytník řešetlákový – vitamínová bomba při chřipce | foto: TEREZIA COMPANY

Vitamínová bomba ovocného keře rakytník. Nazýván rostlinou budoucnosti. Jediná bobulka obsahuje denní dávku vitaminu C pro zvýšení vaší imunity. Je vhodný při chřipce a nachlazení.

Rakytník řešetlákový a lidové léčitelství

Rakytník řešetlákový Rakytník řešetlákový využívali již v lidovém léčitelství Tibeťané, obyvatelé Sibiře, Mongolska a některých oblastí Číny. Tato vitamínová bomba se používala při plicních, zažívacích, jaterních i kloubních onemocněních a dokonce byla její dřevina využívaná ve starodávné kosmetice.

V tradiční tibetské medicíně patří rakytník řešetlákový k vysoce efektivní bylině, která se používá k zastavení krvácení při poškození plic, při kardiovaskulárních onemocněních a nejrůznějších intoxikacích. Latinský název pro rakytník řešetlákový je Hippophae rhamnoides a pochází ze staré řečtiny.

V překladu znamená třpytící se kůň. Staří Řekové totiž zaznamenali, že zvířata, která se pásla v oblastech, kde tato dřevina rostla, přibírala na váze a jejich srst měla nádherný lesklý nádech.

Vitamínová bomba zvaná rakytník řešetlákový

Nejdůležitější obsahové látky, které obsahuje vitamínová bomba zvaná rakytník řešetlákový a jejich účinky:

  • Rakytník dlouháVitamin C a P - plody, které rostou na ovocném keři zvaném rakytník řešetlákový, zasluhují zvláštní pozornost právě díky obsahu vitaminů C a P a znásobení jejich účinků. Vitamin P nejenom posiluje kapiláry cév, ale také svojí přítomností zabraňuje rozkladu vitaminu C a zvyšuje jeho působení. Touto skutečností se vysvětluje vysoká odolnost vitaminu C v plodech rakytníku, který se dobře uchovává i při sušení a tepelném zpracování. Rakytník obsahuje v průměru až 24x více vitaminu C než citrón a 18x více než kiwi
  • Vitamin E - omlazuje a regeneruje pokožku, ovlivňuje růst tkání, působí na plodnost a srdeční problémy, neutralizuje volné radikály
  • Vitamin K - zvyšuje srážlivost krve, jeho nedostatek vede k poruchám srážlivosti krve, krvácení z různých orgánů a tkání a tvorbě modřin
  • Provitamin A (beta karoten) - v organizmu se mění na vitamin A, má antioxidační účinky, snižuje hladinu cholesterolu, napomáhá zlepšovat zrak, funkci plic, tlustého střeva, prostaty a mozku. Množství karotenu (provitaminu) je několikrát vyšší než v mrkvi a tykvi.
  • Provitamin D - v organizmu se přeměňuje na další druhy vitaminu D, je nezbytnou součástí v době růstu dětí, podporuje růst kostí a posiluje je ve stáří
  • Třísloviny - mají schopnost účinně působit při průjmech a krvácení v trávicím ústrojí. Celkově napomáhají při zánětech v žaludku a střevech, při zevním použití na kůži a sliznice mají stahující, protizánětlivý a antibakteriální účinek.

Nejcennější ze všech obsahových látek v rakytníku je olej

Rakytník řešetlákový dvě barvyOlej, který rakytník řešetlákový obsahuje, je ze všech obsahových látek v tkáních této rostliny nejcennější. Je tmavě oranžové barvy s vysokým obsahem biologicky aktivních látek určen na vnitřní i zevní použití.

Jedná se o přírodní koncentrát vitaminů A, B1, B2, B6, D, E, F, K, P, dále obsahuje beta karoten, kyselinu listovou, organické kyseliny, třísloviny a minerální soli a důležité esenciální mastné kyseliny OMEGA 3, 6, 9, které snižují zejména riziko mozkových cévních příhod a infarktu a zabraňují vysoušení a vypadávání vlasů. Je také zdrojem vzácné OMEGA 7 mastné kyseliny, která se v přírodě vyskytuje zřídka, v rakytníkovém oleji je obsažena až ze 40%.

Tato látka působí jako antioxidant ochraňující buňky před poškozením volnými radikály. Blahodárně působí na pružnost a průchodnost cév a srážlivost krve, ale především působí na sliznici trávicího ústrojí a regeneruje ji, stejně tak je schopný podporovat správnou funkci žaludku, zažívacího a močového ústrojí.

Nejaktivnější složkou rakytníkového oleje je vitamínová bomba provitamin D. Ten zabraňuje vstřebávání cholesterolu do krevního séra a spolu s dalšími biologicky aktivními látkami pomáhá při ateroskleróze.

Více na www.irakytnik.cz a www.rakytnikovyolej.cz.

Autor:

Nejčtenější

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Další z rubriky

Výpomoc na mateřské: v roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Výpomoc na mateřské: V roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Chůva, slečna na hlídaní, au pair - to už dávno nejsou synonyma pomoci mamince s péčí o dítě. Stále častěji jsou to...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Najdete na iDNES.cz