Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rakovinu má každý čtvrtý, životní pojištění jen každý pátý Čech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mezi čtyři nejčastější závažná onemocnění patří rakovina, infarkt myokardu, mrtvice a ledvinové selhání. Každoročně přibude téměř 150 000 nemocných. Třetina postižených nemoci podlehne, dalším zůstávají trvalé následky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Zdraví je vrtkavé a náš život se může změnit ve vteřině. Mít krytá záda a jistotu, že se o mě a moji rodinu někdo postará, není k zahození. Přesto má životní pojištění málokdo.

Pojistka je kompromis závislý na výši příjmů

Když už Češi životní pojištění mají, jsou často pojištěni na podstatně nižší částku, než jakou by v případně pojistné události potřebovali. Alespoň to říkají statistiky Pojišťovny České spořitelny.

Obecná doporučení pojistit se na dvojnásobek či trojnásobek ročního příjmu se u nás příliš nenosí. V praxi je sjednaný rozsah pojištění kompromisem mezi finanční situací klienta a skutečnou potřebou být pojištěn.

Raději si pojistí úraz než infarkt

V Česku je dlouhodobě velmi populární pojistit si drobný úraz, pracovní neschopnost a hospitalizaci. Tedy uzavřít pojištění, u kterého si člověk dokáže představit problémy spojené s úrazem nebo nemocí. Na západ od našich hranic se lidé pojišťují především pro případy velmi vážných událostí: úmrtí, invalidity, trvalých následků, závažných a dlouhodobých onemocnění, dlouhodobé péče. Žádné zlomeniny, odřeniny a bolavá záda.

Ale rizika, která nejsou na první pohled tak vidět, ale dokážou negativně ovlivnit jejich další život v delším časovém horizontu. Nejlépe jsou u nás pojištěni mladí lidé od 30 do 40 let, a přesto má sjednáno pojištění vážných onemocnění na smlouvě pouze každý pátý z nich, invaliditu třetího stupně pak každý třetí. Čech si zkrátka raději pojistí úraz než infarkt.

Rakovinou onemocní každý čtvrtý

Statistika hovoří jasně: Každý 4. obyvatel České republiky onemocní rakovinou. Dávno nedržíme prvenství jen ve spotřebě piva. Vedeme i v četnosti výskytu rakoviny tlustého střeva. Dohání ho karcinom plic a prsu. Každoročně u nás onemocní rakovinou více než 80 000 lidí.

V Pojišťovně České spořitelny každoročně řeší nějakou pojistnou událost každý osmý klient, výraznou většinu z nich tvoří úrazy. Od drobných až po ty s nevratnými následky. Průměrné plnění v případě vážných událostí - úmrtí, invalidity, velmi vážného onemocnění - se ve FLEXI životním pojištění pohybuje okolo 200 000 korun.

Zdaleka nejde o sumu dostačující pro kompenzaci ztráty dosavadního životního standardu a zajištění potřebné zdravotní péče. Vždyť jen náklady spojené s léčbou a uzpůsobením bydlení člověka, který skončí na vozíku, se šplhají nad půl milionu korun. Ten, kdo je měsíce a roky upoután na lůžko, je na tom ještě mnohem hůř.

Životní pojištění = finanční polštář

Životní pojištění nás od onemocnění nezachrání, ale může nám výrazně pomoci snížit jeho negativní dopady. Jaká rizika chránit a jak optimálně nastavit pojistné částky?

  •  Pojištění velmi vážných onemocnění - sjednaná pojistná částka je vyplacena v případě potvrzené lékařské diagnózy kteréhokoliv z onemocnění nebo podstoupení některého ze zákroků uvedených v pojistných podmínkách pojišťovny. Mezi tyto nemoci může patřit například infarkt myokardu, rakovina, náhlá mozková mrtvice, totální ledvinové selhání, transplantace životně důležitých orgánů, slepota, hluchota, kóma, demence, roztroušená skleróza, závažná onemocnění způsobená přisátím klíštěte, těžké popáleniny nebo onemocnění plic způsobující dechovou nedostatečnost. 
  •  Pojištění trvalých následků úrazu - u trvalého tělesného poškození v důsledku úrazu nebo bude trvale poškozen nějaký náš smysl (sluch, zrak), dostaneme pojistné plnění. Pojištění lze sjednat pro konkrétní procentuální část trvalého tělesného poškození (např. již za ztrátu zubu v důsledku úrazu = 0,05 %). Součástí pojištění bývá progresivní plnění, které zvyšuje pojistnou částku dle rozsahu tělesného poškození až do výše jejího několikanásobku.

FLEXI životní pojištění vám kryje záda

Když vás překvapí nemoc nebo závažný úraz, je dobré mít připraven dostatečně vysoký finanční polštář, který zajišťuje FLEXI životní pojištění. Uvádí se, že cílová částka u obou rizik by měla být v rozmezí 500 000 až jeden milion korun, pokud je vám více než 40 let, a jeden až 2,5 milionu korun, pokud je vám méně. Musí vám zajistit příjem v době, kdy budete nemocní, nebo třeba zaplatit hypotéku na dům.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s...

ČR - konjunkturální průzkum za duben ukazuje pokračující důvěru v domácí ekonomi...

ČR - konjunkturální průzkum za duben ukazuje pokračující důvěru v domácí ekonomi...

Kurzy.cz Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti březnu vzrostl o 0,4 ...

Najdete na iDNES.cz