Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rakovinu má každý čtvrtý, životní pojištění jen každý pátý Čech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Mezi čtyři nejčastější závažná onemocnění patří rakovina, infarkt myokardu, mrtvice a ledvinové selhání. Každoročně přibude téměř 150 000 nemocných. Třetina postižených nemoci podlehne, dalším zůstávají trvalé následky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Zdraví je vrtkavé a náš život se může změnit ve vteřině. Mít krytá záda a jistotu, že se o mě a moji rodinu někdo postará, není k zahození. Přesto má životní pojištění málokdo.

Pojistka je kompromis závislý na výši příjmů

Když už Češi životní pojištění mají, jsou často pojištěni na podstatně nižší částku, než jakou by v případně pojistné události potřebovali. Alespoň to říkají statistiky Pojišťovny České spořitelny.

Obecná doporučení pojistit se na dvojnásobek či trojnásobek ročního příjmu se u nás příliš nenosí. V praxi je sjednaný rozsah pojištění kompromisem mezi finanční situací klienta a skutečnou potřebou být pojištěn.

Raději si pojistí úraz než infarkt

V Česku je dlouhodobě velmi populární pojistit si drobný úraz, pracovní neschopnost a hospitalizaci. Tedy uzavřít pojištění, u kterého si člověk dokáže představit problémy spojené s úrazem nebo nemocí. Na západ od našich hranic se lidé pojišťují především pro případy velmi vážných událostí: úmrtí, invalidity, trvalých následků, závažných a dlouhodobých onemocnění, dlouhodobé péče. Žádné zlomeniny, odřeniny a bolavá záda.

Ale rizika, která nejsou na první pohled tak vidět, ale dokážou negativně ovlivnit jejich další život v delším časovém horizontu. Nejlépe jsou u nás pojištěni mladí lidé od 30 do 40 let, a přesto má sjednáno pojištění vážných onemocnění na smlouvě pouze každý pátý z nich, invaliditu třetího stupně pak každý třetí. Čech si zkrátka raději pojistí úraz než infarkt.

Rakovinou onemocní každý čtvrtý

Statistika hovoří jasně: Každý 4. obyvatel České republiky onemocní rakovinou. Dávno nedržíme prvenství jen ve spotřebě piva. Vedeme i v četnosti výskytu rakoviny tlustého střeva. Dohání ho karcinom plic a prsu. Každoročně u nás onemocní rakovinou více než 80 000 lidí.

V Pojišťovně České spořitelny každoročně řeší nějakou pojistnou událost každý osmý klient, výraznou většinu z nich tvoří úrazy. Od drobných až po ty s nevratnými následky. Průměrné plnění v případě vážných událostí - úmrtí, invalidity, velmi vážného onemocnění - se ve FLEXI životním pojištění pohybuje okolo 200 000 korun.

Zdaleka nejde o sumu dostačující pro kompenzaci ztráty dosavadního životního standardu a zajištění potřebné zdravotní péče. Vždyť jen náklady spojené s léčbou a uzpůsobením bydlení člověka, který skončí na vozíku, se šplhají nad půl milionu korun. Ten, kdo je měsíce a roky upoután na lůžko, je na tom ještě mnohem hůř.

Životní pojištění = finanční polštář

Životní pojištění nás od onemocnění nezachrání, ale může nám výrazně pomoci snížit jeho negativní dopady. Jaká rizika chránit a jak optimálně nastavit pojistné částky?

  •  Pojištění velmi vážných onemocnění - sjednaná pojistná částka je vyplacena v případě potvrzené lékařské diagnózy kteréhokoliv z onemocnění nebo podstoupení některého ze zákroků uvedených v pojistných podmínkách pojišťovny. Mezi tyto nemoci může patřit například infarkt myokardu, rakovina, náhlá mozková mrtvice, totální ledvinové selhání, transplantace životně důležitých orgánů, slepota, hluchota, kóma, demence, roztroušená skleróza, závažná onemocnění způsobená přisátím klíštěte, těžké popáleniny nebo onemocnění plic způsobující dechovou nedostatečnost. 
  •  Pojištění trvalých následků úrazu - u trvalého tělesného poškození v důsledku úrazu nebo bude trvale poškozen nějaký náš smysl (sluch, zrak), dostaneme pojistné plnění. Pojištění lze sjednat pro konkrétní procentuální část trvalého tělesného poškození (např. již za ztrátu zubu v důsledku úrazu = 0,05 %). Součástí pojištění bývá progresivní plnění, které zvyšuje pojistnou částku dle rozsahu tělesného poškození až do výše jejího několikanásobku.

FLEXI životní pojištění vám kryje záda

Když vás překvapí nemoc nebo závažný úraz, je dobré mít připraven dostatečně vysoký finanční polštář, který zajišťuje FLEXI životní pojištění. Uvádí se, že cílová částka u obou rizik by měla být v rozmezí 500 000 až jeden milion korun, pokud je vám více než 40 let, a jeden až 2,5 milionu korun, pokud je vám méně. Musí vám zajistit příjem v době, kdy budete nemocní, nebo třeba zaplatit hypotéku na dům.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s...

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Kryptoměny se opět potápějí. ESMA: Investoři musí počítat s možností totálních z...

Kryptoměny se opět potápějí. ESMA: Investoři musí počítat s možností totálních z...

Kurzy.cz Virtuální kryptoměny obnovily výrazněji negativní vývoj a pokračují ve ztrátách. Bitcoin se ocitá nejníže od začátku lo...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz