Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rakovinu má každý čtvrtý, životní pojištění jen každý pátý Čech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mezi čtyři nejčastější závažná onemocnění patří rakovina, infarkt myokardu, mrtvice a ledvinové selhání. Každoročně přibude téměř 150 000 nemocných. Třetina postižených nemoci podlehne, dalším zůstávají trvalé následky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Zdraví je vrtkavé a náš život se může změnit ve vteřině. Mít krytá záda a jistotu, že se o mě a moji rodinu někdo postará, není k zahození. Přesto má životní pojištění málokdo.

Pojistka je kompromis závislý na výši příjmů

Když už Češi životní pojištění mají, jsou často pojištěni na podstatně nižší částku, než jakou by v případně pojistné události potřebovali. Alespoň to říkají statistiky Pojišťovny České spořitelny.

Obecná doporučení pojistit se na dvojnásobek či trojnásobek ročního příjmu se u nás příliš nenosí. V praxi je sjednaný rozsah pojištění kompromisem mezi finanční situací klienta a skutečnou potřebou být pojištěn.

Raději si pojistí úraz než infarkt

V Česku je dlouhodobě velmi populární pojistit si drobný úraz, pracovní neschopnost a hospitalizaci. Tedy uzavřít pojištění, u kterého si člověk dokáže představit problémy spojené s úrazem nebo nemocí. Na západ od našich hranic se lidé pojišťují především pro případy velmi vážných událostí: úmrtí, invalidity, trvalých následků, závažných a dlouhodobých onemocnění, dlouhodobé péče. Žádné zlomeniny, odřeniny a bolavá záda.

Ale rizika, která nejsou na první pohled tak vidět, ale dokážou negativně ovlivnit jejich další život v delším časovém horizontu. Nejlépe jsou u nás pojištěni mladí lidé od 30 do 40 let, a přesto má sjednáno pojištění vážných onemocnění na smlouvě pouze každý pátý z nich, invaliditu třetího stupně pak každý třetí. Čech si zkrátka raději pojistí úraz než infarkt.

Rakovinou onemocní každý čtvrtý

Statistika hovoří jasně: Každý 4. obyvatel České republiky onemocní rakovinou. Dávno nedržíme prvenství jen ve spotřebě piva. Vedeme i v četnosti výskytu rakoviny tlustého střeva. Dohání ho karcinom plic a prsu. Každoročně u nás onemocní rakovinou více než 80 000 lidí.

V Pojišťovně České spořitelny každoročně řeší nějakou pojistnou událost každý osmý klient, výraznou většinu z nich tvoří úrazy. Od drobných až po ty s nevratnými následky. Průměrné plnění v případě vážných událostí - úmrtí, invalidity, velmi vážného onemocnění - se ve FLEXI životním pojištění pohybuje okolo 200 000 korun.

Zdaleka nejde o sumu dostačující pro kompenzaci ztráty dosavadního životního standardu a zajištění potřebné zdravotní péče. Vždyť jen náklady spojené s léčbou a uzpůsobením bydlení člověka, který skončí na vozíku, se šplhají nad půl milionu korun. Ten, kdo je měsíce a roky upoután na lůžko, je na tom ještě mnohem hůř.

Životní pojištění = finanční polštář

Životní pojištění nás od onemocnění nezachrání, ale může nám výrazně pomoci snížit jeho negativní dopady. Jaká rizika chránit a jak optimálně nastavit pojistné částky?

  •  Pojištění velmi vážných onemocnění - sjednaná pojistná částka je vyplacena v případě potvrzené lékařské diagnózy kteréhokoliv z onemocnění nebo podstoupení některého ze zákroků uvedených v pojistných podmínkách pojišťovny. Mezi tyto nemoci může patřit například infarkt myokardu, rakovina, náhlá mozková mrtvice, totální ledvinové selhání, transplantace životně důležitých orgánů, slepota, hluchota, kóma, demence, roztroušená skleróza, závažná onemocnění způsobená přisátím klíštěte, těžké popáleniny nebo onemocnění plic způsobující dechovou nedostatečnost. 
  •  Pojištění trvalých následků úrazu - u trvalého tělesného poškození v důsledku úrazu nebo bude trvale poškozen nějaký náš smysl (sluch, zrak), dostaneme pojistné plnění. Pojištění lze sjednat pro konkrétní procentuální část trvalého tělesného poškození (např. již za ztrátu zubu v důsledku úrazu = 0,05 %). Součástí pojištění bývá progresivní plnění, které zvyšuje pojistnou částku dle rozsahu tělesného poškození až do výše jejího několikanásobku.

FLEXI životní pojištění vám kryje záda

Když vás překvapí nemoc nebo závažný úraz, je dobré mít připraven dostatečně vysoký finanční polštář, který zajišťuje FLEXI životní pojištění. Uvádí se, že cílová částka u obou rizik by měla být v rozmezí 500 000 až jeden milion korun, pokud je vám více než 40 let, a jeden až 2,5 milionu korun, pokud je vám méně. Musí vám zajistit příjem v době, kdy budete nemocní, nebo třeba zaplatit hypotéku na dům.

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Investice do zlata a stříbra se v dnešní době vyplatí

Investice do zlata a stříbra se v dnešní době vyplatí

Přemýšlíte, kam uložit úspory? Vložit do banky, strčit pod matraci, nakoupit akcie či dluhopisy, poohlédnout se po...

Lutz (ex-GM): Tesla míří do hrobu, má ještě tak rok nebo dva. Musk neví nic o ří...

Lutz (ex-GM): Tesla míří do hrobu, má ještě tak rok nebo dva. Musk neví nic o ří...

Kurzy.cz Podle bývalého místopředsedy představenstva automobilky GM Boba Lutz je Tesla automobilkou, která míří do hrobu. Šéf au...

Najdete na iDNES.cz