Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rakouská firma Pöttinger je na českém trhu už 16 let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rakouská firma Pöttinger se vždy vyznačovala schopností dokonale odhadnout potřeby zemědělství. Jinak nelze hodnotit ani její vstup na náš trh v roce 1994. Bylo potřeba i hodně odvahy, protože cenově nebylo možné konkurovat domácím strojům a také tehdejší sortiment techniky byl poměrně úzký.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zemědělský stoj firmy Pottinger s.r.o. | foto: aje

Oslava patnáctého výročí se uskutečnila v červnu 2009 ve výrobním závodu ve Vodňanech, kde se sešlo na dvě stovky účastníků. Nechyběli mezi nimi obchodní partneři, současní i bývalí prodejci, pracovníci servisu a náhradních dílů a další hosté.

Za dosaženými úspěchy firmy Pöttinger v České a Slovenské republice je práce celého týmu pracovníků, kteří dokázali odhadnout potřeby zemědělců a přesvědčit je o vysoké kvalitě a spolehlivosti strojů, jenž se prokazatelně podílejí na efektivním hospodaření. Ve svém vystoupení jim poděkoval a vyslovil uznání Heinz Pöttinger.

Servo 35s plus firmy Pottinger s.r.o.

V čele dovozců a prodejců je od samého počátku Ing. Zdeněk Bílý, obchodní zástupce firmy Pöttinger pro Českou a Slovenskou republiku, který byl požádán o zhodnocení uplynulých patnácti let.

"Začátky působení firmy Pöttinger na našem trhu nebyly vůbec jednoduché. Jednak na něj vstupovala mezi posledními zahraničními značkami, to znamenalo, že ostatní výrobci měli velký náskok a hodně uživatelů," uvedl Bílý 

Druhou nevýhodou byla podle Bílého skutečnost, že zkušení prodejci techniky již pracovali pro konkurenční firmy. "Samozřejmě kvalitní prodejce rovná se kvalitní servis, protože důležitý je nejen prodej, ale i zázemí kolem něho včetně poskytování servisních služeb a rychlých dodávek náhradních dílů. Na tom je založena filosofie firmy Pöttinger," dodal Bílý.

I když firma začínala jako jedna z posledních značek na českém trhu, překona řadu jiných firem a dnes je číslo jedna v pícninách. "Byla to dlouhá cesta, ale přinesla výborné výsledky, které hovoří jasně - více než padesát procent trhu v technice na pícniny a více než dvě třetiny ve sběracích vozech," zdůraznil Bílý.  

Dlouhá cesta proto, že stroje Pöttinger byly ještě v polovině devadesátých let minulého století koncipované spíše na menší výměry a trochu jiné podmínky.

Zemědělský stoj a budova firmy Pottinger s.r.o.

Firma musela pružně reagovat na potřeby praxe, která požadovala velké záběry a výkonnosti. To trvalo nějakou dobu, protože jedna věc je vývoj a následné testování v provozních podmínkách a druhá uvedení stroje na trh.

Když začínali, největším vozem byl EUROPROFI s objemem 45 m3. Dnes máme objem 100 m3 u JUMBA 10 000. Dříve byli zemědělci vybaveni traktory s nejsilnějším výkonem motoru kolem 160 koní, zatímco dnes mají požadavky na výkon 250 až 300 koní.

S tím souvisí požadavky uživatelů na zvyšování výkonnosti, spolehlivosti, kvalitu práce a také komplexnost sortimentu. Respektují to, a proto firma Pöttinger během posledních let hodně investovala do vývoje techniky na zpracování půdy a setí.

Dokázala vytvořit kompletní nový program, ať již jde o pluhy SERVO 25, 35, 45 a nyní nejnovější řadu polonesených pluhů SERVO 6.50. Během pěti let vznikla nová řada třínosníkových podmítačů SYNKRO, kompletní řada diskových podmítačů nesených i polonesených TERRADISC či secí stroje reprezentované řadou TERRASEM s nejnovějším modelem C 6 se záběrem šest metrů.

"Letos jsme těchto secích strojů dodali na trh sedmnáct, což je pěkný výsledek. Řadu doplní již na jaře příštího roku secí stroje se záběrem tři, čtyři a osm metrů," upřesnil Bílý.

Stroje Pöttinger se v ČR začaly prosazovat zhruba po pěti až šesti letech působení na trhu. "Od roku 2003 prodáme každoročně v Čechách a na Slovensku více než tisíc strojů. V současné době máme stovky spokojených uživatelů, kteří využívají přes deset tisíc strojů, což je pro nás závazek do budoucna," uzavřel Bílý.

Více informací o zboží firmy Pottinger naleznete na stránkách: www.poettinger.co.at/cz/,

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Najdete na iDNES.cz