Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rakouská firma Pöttinger je na českém trhu už 16 let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rakouská firma Pöttinger se vždy vyznačovala schopností dokonale odhadnout potřeby zemědělství. Jinak nelze hodnotit ani její vstup na náš trh v roce 1994. Bylo potřeba i hodně odvahy, protože cenově nebylo možné konkurovat domácím strojům a také tehdejší sortiment techniky byl poměrně úzký.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zemědělský stoj firmy Pottinger s.r.o. | foto: aje

Oslava patnáctého výročí se uskutečnila v červnu 2009 ve výrobním závodu ve Vodňanech, kde se sešlo na dvě stovky účastníků. Nechyběli mezi nimi obchodní partneři, současní i bývalí prodejci, pracovníci servisu a náhradních dílů a další hosté.

Za dosaženými úspěchy firmy Pöttinger v České a Slovenské republice je práce celého týmu pracovníků, kteří dokázali odhadnout potřeby zemědělců a přesvědčit je o vysoké kvalitě a spolehlivosti strojů, jenž se prokazatelně podílejí na efektivním hospodaření. Ve svém vystoupení jim poděkoval a vyslovil uznání Heinz Pöttinger.

Servo 35s plus firmy Pottinger s.r.o.

V čele dovozců a prodejců je od samého počátku Ing. Zdeněk Bílý, obchodní zástupce firmy Pöttinger pro Českou a Slovenskou republiku, který byl požádán o zhodnocení uplynulých patnácti let.

"Začátky působení firmy Pöttinger na našem trhu nebyly vůbec jednoduché. Jednak na něj vstupovala mezi posledními zahraničními značkami, to znamenalo, že ostatní výrobci měli velký náskok a hodně uživatelů," uvedl Bílý 

Druhou nevýhodou byla podle Bílého skutečnost, že zkušení prodejci techniky již pracovali pro konkurenční firmy. "Samozřejmě kvalitní prodejce rovná se kvalitní servis, protože důležitý je nejen prodej, ale i zázemí kolem něho včetně poskytování servisních služeb a rychlých dodávek náhradních dílů. Na tom je založena filosofie firmy Pöttinger," dodal Bílý.

I když firma začínala jako jedna z posledních značek na českém trhu, překona řadu jiných firem a dnes je číslo jedna v pícninách. "Byla to dlouhá cesta, ale přinesla výborné výsledky, které hovoří jasně - více než padesát procent trhu v technice na pícniny a více než dvě třetiny ve sběracích vozech," zdůraznil Bílý.  

Dlouhá cesta proto, že stroje Pöttinger byly ještě v polovině devadesátých let minulého století koncipované spíše na menší výměry a trochu jiné podmínky.

Zemědělský stoj a budova firmy Pottinger s.r.o.

Firma musela pružně reagovat na potřeby praxe, která požadovala velké záběry a výkonnosti. To trvalo nějakou dobu, protože jedna věc je vývoj a následné testování v provozních podmínkách a druhá uvedení stroje na trh.

Když začínali, největším vozem byl EUROPROFI s objemem 45 m3. Dnes máme objem 100 m3 u JUMBA 10 000. Dříve byli zemědělci vybaveni traktory s nejsilnějším výkonem motoru kolem 160 koní, zatímco dnes mají požadavky na výkon 250 až 300 koní.

S tím souvisí požadavky uživatelů na zvyšování výkonnosti, spolehlivosti, kvalitu práce a také komplexnost sortimentu. Respektují to, a proto firma Pöttinger během posledních let hodně investovala do vývoje techniky na zpracování půdy a setí.

Dokázala vytvořit kompletní nový program, ať již jde o pluhy SERVO 25, 35, 45 a nyní nejnovější řadu polonesených pluhů SERVO 6.50. Během pěti let vznikla nová řada třínosníkových podmítačů SYNKRO, kompletní řada diskových podmítačů nesených i polonesených TERRADISC či secí stroje reprezentované řadou TERRASEM s nejnovějším modelem C 6 se záběrem šest metrů.

"Letos jsme těchto secích strojů dodali na trh sedmnáct, což je pěkný výsledek. Řadu doplní již na jaře příštího roku secí stroje se záběrem tři, čtyři a osm metrů," upřesnil Bílý.

Stroje Pöttinger se v ČR začaly prosazovat zhruba po pěti až šesti letech působení na trhu. "Od roku 2003 prodáme každoročně v Čechách a na Slovensku více než tisíc strojů. V současné době máme stovky spokojených uživatelů, kteří využívají přes deset tisíc strojů, což je pro nás závazek do budoucna," uzavřel Bílý.

Více informací o zboží firmy Pottinger naleznete na stránkách: www.poettinger.co.at/cz/,

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Najdete na iDNES.cz