Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rafael Nadal preferuje tenisové rakety Babolat. Na špičku pomohou i vám

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tenista Rafael Nadal, který pro hru preferuje tenisové rakety Babolat, je bezesporu jedním z tenisových fenoménů posledních let. Ačkoli v roce 2011 přišel o tenisový trůn, nyní ohlásil novoroční předsevzetí: vrátit se na post světové jedničky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rafael Nadal a babolat | foto: SB GROUP s.r.o.

Rafael Nadal se narodil v roce 1986 na Mallorce. Tenisu se věnuje od 4 let pod vedením svého strýce Toniho, který byl klíčovou osobností Rafovy kariéry hned od počátku - původně pravorukému hráči naordinoval přehodit tenisovou raketu do levé ruky. Nadal začínal s obouručnými údery, až od devíti let je tenistou - levákem.

Když se k tomu přidá západní držení tenisové rakety, které dodává míčům rotaci, stává se z Nadalovy levé ruky a tenisové rakety Babolat AeroPro Drive skutečná zbraň.

Rafael Nadal

První challengerový turnaj vyhrál Rafa v 15 letech v Seville, kde porazil ve finále Ramona Delgada. Díky této výhře se stal teprve 9. hráčem na světě, který vyhrál zápas okruhu ATP před 16. narozeninami. Již v následující sezoně se objevil v první stovce světového pořadí.

V roce 2003 se poprvé účastnil prestižního tenisového klání ve Wimbledonu a postoupil až do 3. kola. Jako sedmnáctiletému se mu to povedlo poprvé po téměř 20 letech od podobného úspěchu Borise Beckera.

Rafael Nadal vyhrál Davis Cup již v 18 letech

Už o rok později se Rafael Nadal dostal do finále turnaje ATP v Aucklandu, na vítězství si však musel počkat. Podlehl totiž Slovákovi Dominiku Hrbatému. Téhož roku slavil i svůj další triumf, vyhrál turnaj ATP v Sopotech, kde si připsal na své konto cenné skalpy Victora Hanesca a Josého Acasusa.

O tom, že byl rok 2004 pro Nadala velice úspěšný, nemůže být pochyb, protože na turnaji v Miami poprvé porazil svého budoucího dlouholetého rivala Rogera Federera. V prosinci se navíc v 18 letech stal nejmladším vítězem Davisova poháru. Jeho bilance v tomto turnaji je úctyhodná, z 21 zápasů prohrál jediný, a to v roce 2004 s Jiřím Novákem.

Následující sezona byla jeho nejúspěšnější co do počtu turnajových titulů, získal jich celkem 11. Mimo jiné tehdy začal úspěšnou šňůru antukových vítězství, zejména na Rolland Garros, které pak vyhrál ještě pětkrát. V letech 2006 a 2007 prošel Rafael Nadal až do finále Wimbledonu, vítězství mu však nedopřála tehdejší světová jednička Roger Federer.

V roce 2008 mu Nadal tuto porážku v dramatickém finále, které se hrálo téměř do tmy a skončilo stavem 9:7 v pátém setu, oplatil. V této sezoně se také ujal trůnu pro nejlepšího hráče světa, což byl velký úspěch i pro Babolat. Ačkoli o tento post v roce 2009 přišel, poprvé vyhrál Australian Open. Rok 2010 ukončil opět na pozici světové jedničky. Poté se na špici objevil Novak Djokovič a dvojici Federer - Nadal přibyl další rovnocenný soupeř v boji o světový prim.

Rafael Nadal III

Španělský antukový fenomén jménem Rafael Nadal má na svém kontě většinu důležitých vítězství, s výjimkou Turnaje mistrů vyhrál všechny prestižní turnaje - Wimbledon, US Open, Ausralian Open, French Open, Davis Cup a olympijské hry (2008 v Pekingu).

Rafael Nadal používá tenisové rakety Babolat téměř od začátku své kariéry
Téměř od počátku své úspěšné kariéry má za sebou spolehlivé zázemí značky Babolat. Ke hře používá tenisové rakety Babolat AeroPro Drive a s vývojem hráčských priorit mění pouze výplet.

Ačkoli se traduje, že hrával s nejlevnějším výpletem pracovali vývojáři Babolatu na tom, aby i výplet byl součástí Nadalovy hry. A tak nyní Rafa volí pro své tenisové rakety Babolat výplet RPM Blast. Předpokládá se, že s Babolatem Rafael Nadal ukončí svoji kariéru a vám nic nebrání v tom abyste ji právě s Babolatem začali.

Kompletní sortiment tenisového vybavení můžete zakoupit v e-shopu BabolatStore.cz, který je největším prodejcem Babolat v České republice. Tenisové rakety Babolat si můžete vyzkoušet v našem testovacím centru a vybrat si tak tu nejvhodnější raketu právě pro vás.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Najdete na iDNES.cz