Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rady a tipy, jak prodat nemovitost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prodej nemovitosti, ať už se jedná o byt nebo o dům, s sebou přináší mnohá úskalí. V obou případech byste se na tento krok měli pečlivě připravit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rady a tipy, jak prodat nemovitost | foto: Edox reality

Pokud neznáte technické parametry nemovitosti, neorientujete se ve smlouvách a cizí vám jsou právnické záležitosti, tak se nebojte obrátit na realitní společnost a prodejte svou nemovitost rychleji a snáz.

Výhoda realitních služeb

Ať už máte jakkoliv náročné požadavky, tak věřte, že realitní společnost dokáže vaši nemovitost ukázat v tom nejlepším světle a nabídky se vám jen pohrnou. Mnoho lidí hledá vlastní bydlení a zajímá se například o konkrétní lokality, o dostupnost z práce nebo dostupnost školy nebo školky. Všechny tyto výhody je důležité zmínit a v ideálním případě je na místě prohlídka nemovitosti. Nemusíte se bát, že by se vás kupující ptali na něco, co nebudete vědět. Zkušený realitní makléř si poradí s velkým množstvím otázek, které k prodeji domu nebo bytu patří.

Připomeňte výhody, které nabízíte

Kupující může řešit také dostupnost lékaře, obchodů a také zda se jedná o bydlení blízko společenského a rušného života nebo blízkost parků a přírody. Chytrým výběrem je tak možné zhodnotit majetek do budoucna. Pokud tedy nabízíte dům v klidné části, se skvělou dostupností všech zmíněných požadavků, rozhodně by se to mělo promítnout v ceně domu a kupujícímu tuto velkou výhodu zmínit.

Právní stránka

Důležitou věcí, o kterou by se měl kupující zajímat je také to, zda není na nemovitosti zástavní právo nebo věcné břemeno. V případě využití služeb realitní kanceláře tak oceníte nejen vy veškeré právnické rady a tipy, kdy se nebudete muset téměř o žádné papírování starat. Realitní makléř veškeré tyto smlouvy, přípravy, dokumenty a další důležité listiny připraví za vás.

Hypotéka a finance

Prodej nemovitosti není ničím lehkým a je vhodné, pokud je u toho odborník, který zná přesný postup, jak danou nemovitost prodat a navíc také zajistit její financování. V dnešní době může realitní kancelář nabídnout také výhodnější hypotéku, popřípadě poradit, na kterou banku by se měl kupující obrátit. Využijte této výhody a vyvarujte se zbytečných chyb a zdlouhavých transakcí.

Nabídněte kvalitní bydlení

Na prohlídku domu nebo bytu by měl vzít kupující také partnera nebo partnerku a rovnou na místě se ptát na veškeré, co oba zajímá. Abyste svou nemovitost lépe prodali, určitě nezanedbejte úklid a přípravu domu k prodeji. Postarejte se, aby interiér i exteriér byly uklizené a připraveny k novému bydlení. Dejte si pozor na plíseň, poškození, praskliny a další nepříjemnosti, které by mohli kupujícího odradit.

Ideální volba

Pokud prodáváte dům k rekonstrukci, tak se můžete také obrátit na služby realitního makléře. Ne každý chce koupit novostavbu a ne každý k tomu má dostatečné finance. Někteří lidé naopak zvolí koupi bytu, který pro ně znamená méně starostí a pohodlnější městský život. Prodej nemovitosti s pomocí realitní kanceláře zvládnete lépe a rychleji i z toho důvodu, že se obracíte na odborníky, kteří mají přehled o nemovitostech na trhu a mohou vám tak nabídnout ty nejlepší služby.

Využijte profesionálních služeb

Prodej nemovitosti je důležitým životním krokem, stejně tak jako koupě nového bydlení nebo přestěhování se do většího, popřípadě menšího domu nebo bytu. Nebojte se zeptat v realitní kanceláři, kde vám poradí, jaké kroky je třeba před prodejem domu udělat, co vše bude zapotřebí vyřídit a pečlivě vyberte nového majitele prodávané nemovitosti.


Nejčtenější

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Rezidence Sakura skupiny T.E se probojovala mezi 16 nejlepších staveb světa v kategorii Residential – Future Project...

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod!

Televizní vysílání čekají dramatické změny, na které se můžete připravit s předstihem.

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

Nová válcovna slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin i pracovní místa

Nová válcovna za 1,4 miliardy slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin

Společnost Fatra pokračuje v realizaci výstavby nové válcovny. Od listopadové prohlídky staveniště se mnohé změnilo a...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Další z rubriky

Bydlení začíná parcelou. Jak vybrat tu správnou?

Bydlení začíná parcelou: jak vybrat tu správnou?

Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám usnadní cestu za vysněným bydlením.

SureFlap kočičí dvířka s mikročipem: přístup domů pro vaše mazlíčky

SureFlap kočičí dvířka s mikročipem: přístup domů pro vaše mazlíčky!

SureFlap vyrábí kvalitní bezpečná dvířka s bezpečnostním čipovým zámkem pro vaše domácí mazlíčky. Kromě velikostních...

O prodej domů u Prahy je zájem, v Drahelčicích u Rudné je prodáno 40 %

O prodej domů u Prahy je zájem, v Drahelčicích u Rudné je prodáno 40 %

Čím dál více rodin a mladých lidí touží nejen po moderním bydlení, ale také po životě v klidu a blízkosti přírody. Je...

Najdete na iDNES.cz