Radiotéka: navštivte svět plný audioknih

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Radiotéka, kterou provozuje Český rozhlas, nabízí unikátní mluvené knihy, rozhlasové hry, pohádky i hudbu. Díky zvukové paměti Českého rozhlasu je Radiotéka stále plná nových překvapení. Vybrat si můžete z více než 800 titulů nejrůznějších žánrů pro všechny věkové kategorie.

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih | foto: Radioservis a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Radiotéka – a svět uslyšíte jinak...

Každý si zde vybere podle svého vkusu. Představujeme vám výběr osmi titulů. Který z nich nesmí chybět ve vaší sbírce?

Otčina – Robert Harris

Detektivní román. Německo, které druhou světovou válku neprohrálo, se v roce 1964 připravuje na oslavu 75. narozenin Hitlera a detektiv Xavier March se snaží zjistit pravdu v případu, ve kterém znepokojivou rychlostí přibývají mrtvoly bývalých vysokých nacistických funkcionářů.V historii, která se nestala, je svět rozdělen na dva tábory – nacistickou Evropu a zbytek svobodného světa v čele se Spojenými státy.

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih.

Titul Otčina se stal s více než 6 miliony výtisků jedním z nejčtenějších románů takzvané alternativní historie. Účinkují Jiří Vyorálek, Jan Vondráček, Tereza Dočkalová a další.

Půlstoletí s Cimrmanem – Zdeněk Svěrák a kolegové

Audioverze unikátní knížky, která vychází při příležitosti padesáti let Divadla Járy Cimrmana, přibližuje neznámou tvář nejslavnějšího českého divadelního souboru. Zdeněk Svěrák v Půlstoletí s Cimrmanem bilancuje jeho historii kromě jiného formou soukromého dopisu Ladislavu Smoljakovi, každý člen divadla přidal svou nejživější vzpomínku. Věděli jste, že souborem prošla řada známých osobností jako Jiří Menzel nebo Jaroslav Uhlíř?

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih.

Černý mnich – Anton Pavlovič Čechov

Zaposlouchejte se do podmanivého hlasu Viktora Preisse, který čte povídku s názvem Černý mnich. Hlavní postavě magistru Kovrinovi, doktor doporučil zajet za hranice města, aby uklidnil své pocuchané nervy. Přijal pozvání od Táni Pesocké na její sídlo, kam jezdil už od dětských let. Zná legendu o černém mnichovi, který se objevuje jednou za tisíc let. A jeho další příchod se rychle blíží. Nebo se jedná jen o výplod Kovrinovy fantazie jeho šílené mysli?

Frankenstein – Mary Shelleyová

Známý hororový příběh vypráví o mladém vědci Viktoru Frankensteinovi, který stvoří umělého člověka, ohavné monstrum s nadlidskou silou. Román Frankenstein vyšel v roce 1818 anonymně a předmluvu napsal již tehdy známý a skandály opředený básník Percy Bysshe Shelley, Maryin manžel.

Marry Shelleyová tvrdila, že příběh o vědci, který stvoří umělou bytost, se jí zdál ve snu. Stejně jako jeho jméno – Viktor Frankenstein. Nebo snad navštívila německý hrad Frankenstein, který je opředen pověstmi o alchymistovi a jeho pokusech stvořit umělého člověka?

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih.

Toulky českou minulostí speciál: Jan Amos Komenský – Josef Veselý

Deset dílů úspěšného seriálu Českého rozhlasu Toulky českou minulostí věnovali jeho autoři Janu Amosu Komenskému. Příběhy začaly vycházet nejprve jako speciální příloha časopisu Mladý svět, brzy se dočkaly i knižního vydání, které napsal Petr Hora-Hořejš. Rozhlasová podoba „Toulek“ se stala jedním z nejúspěšnějších pořadů Českého rozhlasu. Dnes už tento oblíbený pořad vysílá přes dvacet let.

Prázdniny Billa Madlafouska – David Laňka

O prázdninách Billa Madlafouska vypráví svým nezaměnitelným hlasem rošťákaOldřich Kaiser: „Ahoj. Já teda nevím, jak vy, ale já mám z celý školy nejvíc nejradši prázdniny. Ty letní, protože jsou nejdelší a člověk si může dělat všechno, co chce a na co kvůli škole a učení během roku neměl čas.“

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih.

.

Pokud se tedy i vaše děti nemohou dočkat letních prázdnin, zpříjemněte jim čekání s Billem Madlafouskem.

Povídky – O. Henry

Nenechte si ujít krátké povídky s překvapivou pointou a barvitou paletou neuvěřitelných postav a typů. Právě O. Henry uvedl do běžného slovníku výraz „banánová republika“. Spoustu svých povídek napsal ve vězení, kam byl odsouzen za zpronevěru. Do své předčasné smrti, která ho dostihla ve 48 letech, napsal bezmála čtyři stovky povídek, které se vydávají a čtou dodnes. Všechny tyto povídky čte Karel Höger.

Balada o pilotovi – Jiří Stránský

Nenechte si ujít 2 CD s názvem Balada o pilotovi, kde najdete vyprávění o skutečném příběhu pilota RAF Karla Balíka a jeho tragické smrti pod dohledem NKVD.

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih.

.

Je březen 1946 a bývalý pilot Karel Balík se chystá v Paříži na jeden ze svých posledních letů v barvách ČSA. Praha hlásí ideální podmínky pro přistání, ale nikdo ze čtrnácti pasažérů netuší, že jde o zinscenovanou hru NKVD. Tragédie se blíží

Baladu o pilotovi čte svým podmanivým hlasem Luděk Munzar.

Osudy – Jiří Suchý

Herec, zpěvák, textař, spisovatel a zakladatel divadla Semafor Jiří Suchý vzpomíná na vše, čím rozkvetla česká divadla malých forem. Jako připomenutí Gramotingltanglů uslyšíte v každém z deseti dílů jednu písničku příznačnou pro dobu, o které je řeč. Hudbu vybrali Ferdinand Havlík, Jiří Suchý, Jiří Šlitr, Antoine „Fats“ Domino a Karel Vágner.

Neboj - David Stypka & Bandjeez

Zpěvák nominovaný na Objev roku v hudebních cenách Anděl přichází s deskou, jež má co říct. Jedenáct písní charismatického básníka Davida Stypky Neboj zpracovává dnes tolik aktuální téma strachu v jeho různých podobách. Jak uvedl sám zpěvák: „Melodie nejsou jen smutně popisné, ale je tam schovaná i naděje a popis drobných vítězství.“

Na albu se podílela zpěvákova kapela Bandjeez a řada zajímavých hudebních hostů. Těšit se můžete i na emotivní duet s Ewou Farnou s názvem Dobré ráno, milá.

Prohlédněte si album a stáhněte si zcela zdarma titulní píseň z nového alba Davida Stypky Neboj.

Romeo a Julie, Serenáda C dur, Italské capriccio - Petr Iljič Čajkovskij

Zaposlouchejte se do slavných děl ruského klasika Petra Iljiče Čajkovského, které vám zprostředkuje Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením Vladimíra Válka. V jejich interpretaci stahujte shakespearovskou fantazii Romeo a Julie, Serenádu C dur nebo Italské capriccio.

Flétnové sonáty - František Benda

Osobnost houslisty a skladatele Františka Bendy vystihl ve svém hudebním cestopisu z 18. století Charles Burney: „Jeho styl není styl Tartiniho, Somise, Veraciniho nebo některého jiného slavného představitele některé hudební školy, které znám. Je to jeho vlastní styl a vytvořil si jej podle vzoru, který by měl studovat každý instrumentalista, totiž dobrý zpěv.“

Ze sonát Františka Bendy, z nichž deset je určených pro flétnu či flétnu nebo housle a basso continuo, se dochovalo více než sto šedesát. Interpretace flétnových sonát se na stejnojmenné nahrávce chopil flétnista české filharmonie Roman Novotný, kterého na albu Flétnové sonáty doprovázejí Jana Boušková (harfa), Aleš Bárta (cembalo) a Jan Keller (violoncello).

Více informací najdete na www.radioteka.cz.

Kontakt:
Radioservis, a.s.
Olšanská 5, 130 00 Praha 3
Zásilkový obchod www.radioteka.cz

Nejčtenější

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Sedíte v dálkovém autobuse z Ostravy do Prahy. Vlak má zase zpoždění. Potřebujete zabavit děti při čekání u lékaře nebo...

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Druhá prohra s Realem, nebo plzeňské překvapení? Největší komunita sázkařů žene za druhou výhrou Real.

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Další z rubriky

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na Priessnitzovy zábaly

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP...

Jak vybrat kancelářský stůl? Podle těchto čtyř kritérií

Jak vybrat kancelářský stůl? Podle těchto čtyř kritérií

Kancelářské prostory musí být jednak funkční a jednak maximálně reprezentativní. Toto tvrzení platí jak pro židle, tak...

Značka Q přitahuje klienty

Značka Q přitahuje klienty

Q je rozdíl. Cítit se dobře a vrátit se. Nebo ještě lépe: cítit se dobře, vrátit se a doporučit. To je důležité.

Najdete na iDNES.cz