Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Radiotéka, kterou provozuje Český rozhlas, nabízí unikátní mluvené knihy, rozhlasové hry, pohádky i hudbu. Díky zvukové paměti Českého rozhlasu je Radiotéka stále plná nových překvapení. Vybrat si můžete z více než 800 titulů nejrůznějších žánrů pro všechny věkové kategorie.

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih | foto: Radioservis a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Radiotéka – a svět uslyšíte jinak...

Každý si zde vybere podle svého vkusu. Představujeme vám výběr osmi titulů. Který z nich nesmí chybět ve vaší sbírce?

Otčina – Robert Harris

Detektivní román. Německo, které druhou světovou válku neprohrálo, se v roce 1964 připravuje na oslavu 75. narozenin Hitlera a detektiv Xavier March se snaží zjistit pravdu v případu, ve kterém znepokojivou rychlostí přibývají mrtvoly bývalých vysokých nacistických funkcionářů.V historii, která se nestala, je svět rozdělen na dva tábory – nacistickou Evropu a zbytek svobodného světa v čele se Spojenými státy.

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih.

Titul Otčina se stal s více než 6 miliony výtisků jedním z nejčtenějších románů takzvané alternativní historie. Účinkují Jiří Vyorálek, Jan Vondráček, Tereza Dočkalová a další.

Půlstoletí s Cimrmanem – Zdeněk Svěrák a kolegové

Audioverze unikátní knížky, která vychází při příležitosti padesáti let Divadla Járy Cimrmana, přibližuje neznámou tvář nejslavnějšího českého divadelního souboru. Zdeněk Svěrák v Půlstoletí s Cimrmanem bilancuje jeho historii kromě jiného formou soukromého dopisu Ladislavu Smoljakovi, každý člen divadla přidal svou nejživější vzpomínku. Věděli jste, že souborem prošla řada známých osobností jako Jiří Menzel nebo Jaroslav Uhlíř?

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih.

Černý mnich – Anton Pavlovič Čechov

Zaposlouchejte se do podmanivého hlasu Viktora Preisse, který čte povídku s názvem Černý mnich. Hlavní postavě magistru Kovrinovi, doktor doporučil zajet za hranice města, aby uklidnil své pocuchané nervy. Přijal pozvání od Táni Pesocké na její sídlo, kam jezdil už od dětských let. Zná legendu o černém mnichovi, který se objevuje jednou za tisíc let. A jeho další příchod se rychle blíží. Nebo se jedná jen o výplod Kovrinovy fantazie jeho šílené mysli?

Frankenstein – Mary Shelleyová

Známý hororový příběh vypráví o mladém vědci Viktoru Frankensteinovi, který stvoří umělého člověka, ohavné monstrum s nadlidskou silou. Román Frankenstein vyšel v roce 1818 anonymně a předmluvu napsal již tehdy známý a skandály opředený básník Percy Bysshe Shelley, Maryin manžel.

Marry Shelleyová tvrdila, že příběh o vědci, který stvoří umělou bytost, se jí zdál ve snu. Stejně jako jeho jméno – Viktor Frankenstein. Nebo snad navštívila německý hrad Frankenstein, který je opředen pověstmi o alchymistovi a jeho pokusech stvořit umělého člověka?

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih.

Toulky českou minulostí speciál: Jan Amos Komenský – Josef Veselý

Deset dílů úspěšného seriálu Českého rozhlasu Toulky českou minulostí věnovali jeho autoři Janu Amosu Komenskému. Příběhy začaly vycházet nejprve jako speciální příloha časopisu Mladý svět, brzy se dočkaly i knižního vydání, které napsal Petr Hora-Hořejš. Rozhlasová podoba „Toulek“ se stala jedním z nejúspěšnějších pořadů Českého rozhlasu. Dnes už tento oblíbený pořad vysílá přes dvacet let.

Prázdniny Billa Madlafouska – David Laňka

O prázdninách Billa Madlafouska vypráví svým nezaměnitelným hlasem rošťákaOldřich Kaiser: „Ahoj. Já teda nevím, jak vy, ale já mám z celý školy nejvíc nejradši prázdniny. Ty letní, protože jsou nejdelší a člověk si může dělat všechno, co chce a na co kvůli škole a učení během roku neměl čas.“

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih.

.

Pokud se tedy i vaše děti nemohou dočkat letních prázdnin, zpříjemněte jim čekání s Billem Madlafouskem.

Povídky – O. Henry

Nenechte si ujít krátké povídky s překvapivou pointou a barvitou paletou neuvěřitelných postav a typů. Právě O. Henry uvedl do běžného slovníku výraz „banánová republika“. Spoustu svých povídek napsal ve vězení, kam byl odsouzen za zpronevěru. Do své předčasné smrti, která ho dostihla ve 48 letech, napsal bezmála čtyři stovky povídek, které se vydávají a čtou dodnes. Všechny tyto povídky čte Karel Höger.

Balada o pilotovi – Jiří Stránský

Nenechte si ujít 2 CD s názvem Balada o pilotovi, kde najdete vyprávění o skutečném příběhu pilota RAF Karla Balíka a jeho tragické smrti pod dohledem NKVD.

Radiotéka: navštivte svět plný audioknih.

.

Je březen 1946 a bývalý pilot Karel Balík se chystá v Paříži na jeden ze svých posledních letů v barvách ČSA. Praha hlásí ideální podmínky pro přistání, ale nikdo ze čtrnácti pasažérů netuší, že jde o zinscenovanou hru NKVD. Tragédie se blíží

Baladu o pilotovi čte svým podmanivým hlasem Luděk Munzar.

Osudy – Jiří Suchý

Herec, zpěvák, textař, spisovatel a zakladatel divadla Semafor Jiří Suchý vzpomíná na vše, čím rozkvetla česká divadla malých forem. Jako připomenutí Gramotingltanglů uslyšíte v každém z deseti dílů jednu písničku příznačnou pro dobu, o které je řeč. Hudbu vybrali Ferdinand Havlík, Jiří Suchý, Jiří Šlitr, Antoine „Fats“ Domino a Karel Vágner.

Neboj - David Stypka & Bandjeez

Zpěvák nominovaný na Objev roku v hudebních cenách Anděl přichází s deskou, jež má co říct. Jedenáct písní charismatického básníka Davida Stypky Neboj zpracovává dnes tolik aktuální téma strachu v jeho různých podobách. Jak uvedl sám zpěvák: „Melodie nejsou jen smutně popisné, ale je tam schovaná i naděje a popis drobných vítězství.“

Na albu se podílela zpěvákova kapela Bandjeez a řada zajímavých hudebních hostů. Těšit se můžete i na emotivní duet s Ewou Farnou s názvem Dobré ráno, milá.

Prohlédněte si album a stáhněte si zcela zdarma titulní píseň z nového alba Davida Stypky Neboj.

Romeo a Julie, Serenáda C dur, Italské capriccio - Petr Iljič Čajkovskij

Zaposlouchejte se do slavných děl ruského klasika Petra Iljiče Čajkovského, které vám zprostředkuje Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením Vladimíra Válka. V jejich interpretaci stahujte shakespearovskou fantazii Romeo a Julie, Serenádu C dur nebo Italské capriccio.

Flétnové sonáty - František Benda

Osobnost houslisty a skladatele Františka Bendy vystihl ve svém hudebním cestopisu z 18. století Charles Burney: „Jeho styl není styl Tartiniho, Somise, Veraciniho nebo některého jiného slavného představitele některé hudební školy, které znám. Je to jeho vlastní styl a vytvořil si jej podle vzoru, který by měl studovat každý instrumentalista, totiž dobrý zpěv.“

Ze sonát Františka Bendy, z nichž deset je určených pro flétnu či flétnu nebo housle a basso continuo, se dochovalo více než sto šedesát. Interpretace flétnových sonát se na stejnojmenné nahrávce chopil flétnista české filharmonie Roman Novotný, kterého na albu Flétnové sonáty doprovázejí Jana Boušková (harfa), Aleš Bárta (cembalo) a Jan Keller (violoncello).

Více informací najdete na www.radioteka.cz.

Kontakt:
Radioservis, a.s.
Olšanská 5, 130 00 Praha 3
Zásilkový obchod www.radioteka.cz

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Kanceláře se čím dál rychleji mění, práce v nich stejně tak. Jak funguje moderní coworking? Jak na tyto změny musí...

Moderní catering je i o zážitcích

Moderní catering je i o zážitcích

Svatby, teambuildingy, firemní večírky, kongresy a konference, meetingy. Tam všude je zapotřebí dobrého jídla....

Firma Copy General uspořádala v NN pojišťovně tzv. digitální rallye

Nové fototiskárny HP jedou za vámi. Představí se vám pomocí roadshow

Služby Copy General pro NN pojišťovnu se dočkaly významného rozšíření. Koncem roku 2017 firma spustila službu...

Najdete na iDNES.cz