Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Původní rodinná firma ALUKOV obchoduje po celém světě

Komerční sdělení   7:01aktualizováno  7:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost ALUKOV působí na českém trhu od roku 1995, ale rodinná podnikatelská tradice sahá až do 18. století. Dnes se řadí mezi významné domácí firmy, které reprezentují českou produkci po celém světě. Česká zastřešení teras CORSO a zastřešení bazénů jsou pro své špičkové zpracování velmi žádaná.

Původní rodinná firma ALUKOV obchoduje po celém světě. | foto: ALUKOV a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mgr. Zdeněk Kohák, MBA, marketingový ředitel firmy ALUKOV prozradil, že v minulém roce byl nejvyšší odbyt výrobků na americkém, německém a rakouském trhu. Obrat v těchto destinacích se zvýšil i díky sílící ekonomice západního trhu a restartu americké ekonomiky. ALUKOV má svou vlastní výrobu v České republice, odkud exportuje téměř 80 % produkce svým zákazníkům v zahraničí. Zahraniční export společnosti vykazuje od roku 2014 každoroční rostoucí trend. Přitom se však jedná o zakázkovou výrobu, každý výrobek má již dopředu svého zákazníka.

Část své produkce firma přesunula do vlastních závodů v Maďarsku, Slovensku nebo Rusku. Letošní rok ALUKOV zdvojnásobí maďarskou výrobní kapacitu přístavbou tamějšího výrobního závodu. Exkluzivní evropské zboží nachází svou klientelu i v asijských zemích, zejména v Číně, kde si výrobky oblíbila movitá klientela. Své výrobky firma prezentuje na nejdůležitějších mezinárodních výstavách. Ročně se účastní až 50 výstav po celém světě. Na nejdůležitějších evropských trzích vybudovala své showroomy, ale její úspěšná firemní strategie se opírá také o doporučení spokojených zákazníků.

Zakladatelem a jediným akcionářem společnosti ALUKOV je Jan Zitko, který stále stojí v čele společnosti. Jak vybudoval úspěšnou firmu? „Každý, kdo si tím prošel, to ví. Jsou to tisíce hodin práce, samozřejmě je potřeba i trocha štěstí, především na lidi, kterými se obklopíte. Důležité je, jak se dokážete dívat na zákazníky. Naším cílem je přinášet jim do života zvýšenou kvalitu jejich vlastního bydlení. Dnes už nejsme limitováni hranicemi, naše výrobky si vydobyly v zahraničí zvuk, protože jsme se nebáli je nabídnout. Mají stejnou šanci na úspěch jako ty zahraniční, protože lidské chápání a myšlení není omezeno hranicemi.“

Společnost ALUKOV v číslech

Skupinu ALUKOV dnes tvoří více než 15 společností, jejichž sídla jsou v důležitých zemích Evropy a světa, včetně USA. Sídlo společnosti je v České republice, odkud probíhá proces centrálního výrobního, obchodního, ale i marketingového řízení této skupiny. Dle sdělení ekonomické ředitelky, paní Ing. Blanky Turkové, dosáhl obrat celé skupiny ALUKOV za rok 2016 bezmála miliardu korun. Svou roční produkcí s více než 5000 individualizovaných zastřešení se ALUKOV řadí mezi největší světové výrobce. Společnost ALUKOV dala systému posuvných terasových zastřešení jméno a uvedla jej na celosvětový trh pod obchodním názvem CORSO.

Společnost ALUKOV má své vlastní moderní výzkumné a vývojové centrum, do jehož výstavby investovala více než 30 milionů korun. Ročně spotřebuje k výrobě své produkce 1100 tun hliníku, 700 tun polykarbonátu a 150 tun skla. „Vlastní doprava je pro naši práci nezbytná, proto se staráme o vozový park, který představuje 20 nákladních automobilů se 14 přívěsy, 11 servisních vozidel formátu dodávky a 16 osobních vozidel. V součtu máme roční spotřebu 300 tisíc litrů nafty a 15 tisíc litrů benzínu,“ vypočítává Oto Tuček, ředitel logistiky. „Oproti tomu dodržujeme všechny normy evropských dopravců a také dbáme na údržbu a obnovu životního prostředí.“

Původní rodinná firma ALUKOV obchoduje po celém světě.

Úspěch firmy tkví v kvalitních produktech

Posuvné terasové zastřešení CORSO disponuje narozdíl od pouhého zastřešení pergoly množstvím uživatelských výhod. Získáte místnost navíc, kterou můžete využívat téměř po celý rok. Během krásných letních dnů snadno odsunete části zastřešení na kraj terasy a užíváte si vydatných slunečních paprsků. I když je střecha zastřešení odsunutá, můžete ponechat nad terasou efektivní integrované stínění, poskytující chladivý stín. Naopak kdykoliv budete potřebovat, části zastřešení zatáhnete a vytvoříte tak zabezpečenou a krytou terasu.

Zastřešení terasy CORSO vám v zimě výrazně sníží tepelné ztráty. Kompletní odsunutí střechy vám v létě zajistí příjemné větrání a nepřehřívání prostoru pod střechou, oproti zastřešení teras s pevnou střechou. Boční a čelní stěny zastřešení jsou vyplněny bezpečnostním sklem. O výhled na hvězdy nepřijdete, protože střecha je vyrobena z průhledného polykarbonátu s 15letou zárukou proti rozbití kroupami.

Komfort a útulnost času stráveného na trase vám zajistí promyšlené doplňky jako samostatný vchod pro domácí mazlíčky, moskytiéra ve dveřích, odvětrávací okno nebo spolehlivé zamykací prvky. Zastřešení si můžete vybavit stíněním proti slunci ve střeše, ale i v bočních a čelních stěnách. Vytvoříte si tak intimní zónu a na terasu vám nikdo neuvidí. Zamykání celého zastřešení EASY UP je standardně v úrovni pasu, nemusíte se tedyohýbat až k zemi. Jednotlivé díly zastřešení se pohybují po kolejnicích velmi snadno, manipulaci s nimi zvládne i dítě. Přesto je kolejnice pochozí a bezpečná i pro bosé nohy.

Původní rodinná firma ALUKOV obchoduje po celém světě.

Řešení pro restaurace i kuřácké prostory kancelářských budov

Věděli jste, že u nás ročně proprší nebo prosněží přibližně 86 dní? To je přibližně každý čtvrtý den v roce. Další dny je zase zataženo, větrno nebo příliš chladno. Zahrádky restaurací a kaváren v těchto dnech zejí prázdnotou. Řešením je zastřešovací systém CORSO HORECA, který umožňuje pohodlné venkovní posezení i za větru, deště nebo v zimě. Zastřešení může být i řešením problematiky kuřáckého zákona v restauracích, kdy zastřešená zahrádka vymezí prostor kuřáků od nekuřáků.

Pro kuřáky v administrativních budovách, v atriích hotelů, výstavištích, tedy ve veřejném sektoru, společnost ALUKOV vyrábí a instaluje speciální krytý kuřácký koutek SMOKE ISLAND s vlastním odvětráním. Může být vybaven přívodem elektřiny, WiFi, TV, kávovým automatem nebo čipovým zámkem či vyhřívacím systémem zajišťujícím provoz v chladném období. Jeho rozměry jsou vhodné do každé budovy a provedení může být i v luxusní variantě, kdy se vytvoří „doutníkový klub“ na terasách kanceláří top managementu.

Zastřešení teras na míru

„Zaměření a poradenství nabízíme zcela zdarma. Je to náš standard a zákazníkům rádi poradíme, protože s nimi dotváříme jejich domovy, a to nás baví,“ uvádí Pavel Tuček, obchodní ředitel společnosti. Její kvalifikovaní zaměstnanci navrhnou řešení přímo pro vás. Narozdíl od ostatních výrobců zajišťují celý dodavatelský cyklus od zaměření, přes výrobu na míru, až po odborné smontování. Na zastřešení terasy CORSO získáte k poprodejnímu servisu i nadstandardní záruční podmínky.

Přijďte se o kvalitě zastřešení osobně přesvědčit na výstavě STAVOTECH OLOMOUC, která se koná 31. 3. - 1. 4. 2017, nebo na Stavební veletrh Brno, který proběhne od 26. do 29. 4. 2017.

Prohlédněte si zastřešení v galerii a reference našich spokojených zákazníků.

Více informací najdete na www.ALUKOV.cz.

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Jak zvýšit energetickou soběstačnost rodinných domů?

Jak zvýšit energetickou soběstačnost rodinných domů?

Malá solární elektrárna na střeše rodinných domů je jedním z nejsilnějších trendů poslední doby. Díky změně podmínek...

Vylepšete si firemní systémy díky integrovaným datům D&B

Bisnode

Chcete, aby vaše firemní systémy byly opravdu chytré? Potřebujete mít správné informace vždy po ruce? Rádi byste...

Státní hypotéky byly i po týdnu k mání. Mladí lidé o ně nemají zájem

Státní hypotéky byly i po týdnu k mání. Mladí lidé o ně nemají zájem.

O státní hypotéky nebyl takový zájem, se kterým se počítalo. Před prvním dnem podání žádostí se někteří nezdráhali...

Najdete na iDNES.cz