Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Původem český hydroizolační materiál dosahuje světové úrovně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Rozhodujete se, jaký pro svou stavbu vybrat hydroizolační materiál, aby voda či jiná tekutina neměla šanci se dostat dovnitř ani ven? Zvolte kvalitní český izolační systém LADAX®, který má mnoho předností.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Původem český hydroizolační materiál dosahuje světové úrovně | foto: LADAX®

Hydroizolace LADAX® vyvinul český výrobce hydroizolačních materiálů Ladislav Širl – SUN STOP již v roce 1995 a od té doby jsou úspěšně používány. Pomocí těchto hmot docílíte dokonalého ošetření betonové, železobetonové a zděné konstrukce proti průniku vody či jiných kapalin jako jsou ropné produkty, oleje nebo silážní šťávy, a to kterýmkoliv směrem.

Hydroizolační materiál LADAX® je oblíbený pro své univerzální použití a snadnou aplikaci. Jeho účinek je skutečně trvalý a spolehnout se můžete také na hygienickou nezávadnost. Můžete jej použít třeba i k izolování vodojemů na pitnou vodu. V jeho prospěch hovoří i nízké pořizovací náklady.

Krystalické nepropustné materiály LADAX® jsou kompozity prášku skládajícího se z portlandského cementu, velmi jemného upraveného křemičitého písku a mnoha aktivních chemikálií. Konkurenční produkty mívají mnohem větší krystaly, které se obtížněji dostávají hluboko pod povrch ošetřovaných konstrukcí.

Původem český hydroizolační materiál dosahuje světové úrovně

Původem český hydroizolační materiál dosahuje světové úrovně

Systém LADAX® je unikátní v tom, že působí jako katalyzátor, který vytvoří vhodné prostředí, zatímco využívá vlastností samotného betonu. Narozdíl od jiných krystalů navíc není ovlivněn ultrafialovým zářením.

Jak se LADAX® používá?

Pro použití na povrch betonu smíchejte před samotnou aplikací směs s vodou a vytvořte tak kašovitou hmotu. Následně ji aplikujte na provlhčený povrch jako nátěr nebo nástřik a chemikálie začnou pracovat. Vyvolají chemickou reakci, jejímž důsledkem je tvorba nerozpustných vláknitých krystalů v pórech a kapilárách betonu. Beton se tak trvale zacelí a žádná kapalina jím neprosákne.

Pokud by přesto roztoky chemických látek pronikly pod povrch betonu, LADAX® by s nimi zareagoval a spotřeboval jeho vodu k dotěsnění cest další krystalizací. Agresivní škodlivé látky zůstanou zablokované v tenké povrchové vrstvě o síle několika milimetrů a nebudou schopny se dále pohybovat a způsobit železobetonové konstrukci korozi výztuže. Tento katalytický postup zaručuje, že se růst krystalických vláken obnoví i mnoho let po původní aplikaci, aby utěsnil vady, které se mohou v betonu objevit i později.

Bazén rodinného domu

Bazén rodinného domu

Hydroizolační materiál, který má mnoho výhod

Hmoty LADAX® tedy pro svou aplikaci nepotřebují suché prostředí, ale naopak vyžadují pro růst krystalů vlhkost. Čím více vlhkosti, tím účinnější obrana. LADAX® také urychluje postup prací, protože jej můžete aplikovat ihned po provedení betonáže konstrukce. Nedá se prorazit, roztrhnout, probodnout nebo porušit ve švech a není třeba jej chránit proti poškození při zásypech zeminou kolem základů nebo při montování výztuže či zámečnických prvků.

V porovnání s povlakovými izolacemi díky své časově nenáročné aplikaci snižuje náklady. Při aplikaci mezi konstrukční vrstvy neohrožuje stabilitu a pevnost vůči smykovým silám a před svou aplikací nepotřebuje náročnou povrchovou úpravu betonu. Navíc se spolu s betonem může recyklovat, po odbourání netvoří obtížný odpad.

LADAX®

LADAX®

Zkušební zařízení v akreditované laboratoři při svém maximálním tlaku 1 250 kPA, tedy 125 m vodního sloupce, prokázalo, že LADAX® MONO aplikovaný na 5 cm silném betonu úplně zabránil průsaku vody.

Více informací o hydroizolačním systému LADAX® najdete na www.ladax.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Centrum služeb PRE v novém

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro...

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Vysoká škola podnikání a práva nabízí profesionální MBA program

Vysoká škola podnikání a práva nabízí profesionální MBA program

Chcete kariérně růst a rozvíjet svůj manažerský potenciál? Toužíte znát nejnovější trendy v oblasti leadershipu a...

Najdete na iDNES.cz