Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vodáctví bylo a je v Čechách velmi populární. Pokud také patříte mezi milovníky vodního živlu tak víte, že stačí vybrat tu správnou řeku, objednat lodě a užít si týden nebo třeba jen víkend na řece. A tady je pár tipů na řeky a vodácké úseky, kde vám půjčovna lodí Jakubec zajistí plný servis.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu | foto: Dušan Jakubec – půjčovna lodí

Lužnice

Synonymem českého vodáctví je Lužnice. U vodáků je oblíbená pro mnoho různých úseků, které nabízí. U Suchdola nad Lužnicí projíždíte meandry v nepropustných lesích a lukách, pak si vyberete mezi Starou či Novou řekou, od Veselí si užijete klasické „voleje“, pod Táborem zase peřejí. Z lodě poznáte divokou přírodu i historii - mezi nejoblíbenější „obrázky“ patří pohled z řeky na známý Stádlecký řetězový most, tvrz v Dobronicích nebo Bechyňský most z roku 1928, kterému se přezdívá Bechyňská Duha. Lužnici můžete jet na týden i na víkend, s rodinou i kamarády, v jakémkoliv věku. Potkáte tam většinou pravověrné vodáky, zažijete večerní ohně s kytarou i romantické západy slunce a zároveň vás finančně nezruinuje.

Vltava

Je v současnosti naší nejnavštěvovanější řekou – svižně protéká krásnou krajinou a má většinou stabilní stav vody. Mezi oblíbené úseky patří část z Vyššího Brodu do Českého Krumlova, či na Zlatou Korunu nebo až do Boršova. Většina jezů je při dodržení pravidel bezpečně sjízdných. Dá se rozvrhnout na několik dnů až týden a po cestě navštívit historické památky jako jsou kláštery ve Vyšším Brodě a Zlaté Koruně nebo hrady v Rožmberku a Českém Krumlově. Kdo historii raději oželí, čeká ho řada kempů a hospůdek, které lemují oba břehy řeky, nechybí dokonce pojízdné bary přímo na řece. Během léta se zde konají různé festivaly, takže se připravte na rušné večery a spoustu nových kamarádů.

Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu

Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu

Otava

Otava patří mezi naše nejoblíbenější řeky, nabízí mnoho zážitků na vodě i mimo ni. Protéká úžasnými přírodními scenériemi i krásnými historickými místy a městy jako je hrad Rábí, města Sušice, Horažďovice, Strakonice či Písek. Řeka nabízí sportovní vyžití jak zkušeným vodákům, tak začátečníkům. Je tady velké množství sjízdných jezů, stupňů, prahů i peřejí, takže si to všichni opravdu užijí. Nejzajímavějším úsekem pro zkušené vodáky je plavba z Čeňkovy Pily do Sušice. Ze Sušice dále je už řeka klidnější, řeka se více otevírá a proud slábne.

Sázava

Patří mezi jednu z našich nejkrásnějších řek, která svou náročností uspokojí všechny kategorie vodáků. Na horním toku obtížnější peřeje Stvořidla, pak klidnější voda s jezy s vorovými propustmi a zátokami na koupání. Mezi velmi oblíbený úsek patří Týnec nad Sázavou – Pikovice s peřejemi a několika sjízdnými jezy. Krásná je také zalesněná, kopcovitá krajina, kterou řeka Sázava protéká. Méně navštěvovaný je střední tok, ale i zde jsou vodácky zajímavá místa, hezká příroda, občas mírné peřeje a řada sjízdných jezů. Nehrozí zde fronty na jezech, je celoročně sjízdný a vhodný pro rodinou dovolenou.

Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu
Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu

Také si už představujete léto na vodě? Už jste si vybrali vaši řeku? Pomůžeme vám užít si báječnou dovolenou na vodě. Ahoj.

Dušan Jakubec – půjčovna lodí
www.pujcovna-lodi.com

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Činoherní klub vás zve na inscenaci Černý med

Činoherní klub vás zve na inscenaci Černý med

Že dialog mezi mužem a ženou není vždy jednoduchý, vám odhalí nová inscenace Černý med, kterou 19. ledna 2018 uvedl...

Mariánské Lázně v roce 2018 čekají samá významná výročí

Mariánské Lázně v roce 2018 čekají samá významná výročí

Rok 2018 je pro Mariánské Lázně významný. Letos totiž slaví 200 let lázeňství. A tím výčet jubileí nekončí.

Stojaté vody znamenají odrazy a obrazy, ale i něco neblahého

Mat Collishaw, Albion, 2017, Courtesy the artist and Blain│Southern

Britský umělec Mat Collishaw (1966), jeden z absolventů slavné Goldsmiths College v Londýně, se představuje v Galerii...

Najdete na iDNES.cz