Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vodáctví bylo a je v Čechách velmi populární. Pokud také patříte mezi milovníky vodního živlu tak víte, že stačí vybrat tu správnou řeku, objednat lodě a užít si týden nebo třeba jen víkend na řece. A tady je pár tipů na řeky a vodácké úseky, kde vám půjčovna lodí Jakubec zajistí plný servis.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu | foto: Dušan Jakubec – půjčovna lodí

Lužnice

Synonymem českého vodáctví je Lužnice. U vodáků je oblíbená pro mnoho různých úseků, které nabízí. U Suchdola nad Lužnicí projíždíte meandry v nepropustných lesích a lukách, pak si vyberete mezi Starou či Novou řekou, od Veselí si užijete klasické „voleje“, pod Táborem zase peřejí. Z lodě poznáte divokou přírodu i historii - mezi nejoblíbenější „obrázky“ patří pohled z řeky na známý Stádlecký řetězový most, tvrz v Dobronicích nebo Bechyňský most z roku 1928, kterému se přezdívá Bechyňská Duha. Lužnici můžete jet na týden i na víkend, s rodinou i kamarády, v jakémkoliv věku. Potkáte tam většinou pravověrné vodáky, zažijete večerní ohně s kytarou i romantické západy slunce a zároveň vás finančně nezruinuje.

Vltava

Je v současnosti naší nejnavštěvovanější řekou – svižně protéká krásnou krajinou a má většinou stabilní stav vody. Mezi oblíbené úseky patří část z Vyššího Brodu do Českého Krumlova, či na Zlatou Korunu nebo až do Boršova. Většina jezů je při dodržení pravidel bezpečně sjízdných. Dá se rozvrhnout na několik dnů až týden a po cestě navštívit historické památky jako jsou kláštery ve Vyšším Brodě a Zlaté Koruně nebo hrady v Rožmberku a Českém Krumlově. Kdo historii raději oželí, čeká ho řada kempů a hospůdek, které lemují oba břehy řeky, nechybí dokonce pojízdné bary přímo na řece. Během léta se zde konají různé festivaly, takže se připravte na rušné večery a spoustu nových kamarádů.

Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu

Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu

Otava

Otava patří mezi naše nejoblíbenější řeky, nabízí mnoho zážitků na vodě i mimo ni. Protéká úžasnými přírodními scenériemi i krásnými historickými místy a městy jako je hrad Rábí, města Sušice, Horažďovice, Strakonice či Písek. Řeka nabízí sportovní vyžití jak zkušeným vodákům, tak začátečníkům. Je tady velké množství sjízdných jezů, stupňů, prahů i peřejí, takže si to všichni opravdu užijí. Nejzajímavějším úsekem pro zkušené vodáky je plavba z Čeňkovy Pily do Sušice. Ze Sušice dále je už řeka klidnější, řeka se více otevírá a proud slábne.

Sázava

Patří mezi jednu z našich nejkrásnějších řek, která svou náročností uspokojí všechny kategorie vodáků. Na horním toku obtížnější peřeje Stvořidla, pak klidnější voda s jezy s vorovými propustmi a zátokami na koupání. Mezi velmi oblíbený úsek patří Týnec nad Sázavou – Pikovice s peřejemi a několika sjízdnými jezy. Krásná je také zalesněná, kopcovitá krajina, kterou řeka Sázava protéká. Méně navštěvovaný je střední tok, ale i zde jsou vodácky zajímavá místa, hezká příroda, občas mírné peřeje a řada sjízdných jezů. Nehrozí zde fronty na jezech, je celoročně sjízdný a vhodný pro rodinou dovolenou.

Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu
Půjčovna lodí nabízí několik tipů, kam vyrazit na vodu

Také si už představujete léto na vodě? Už jste si vybrali vaši řeku? Pomůžeme vám užít si báječnou dovolenou na vodě. Ahoj.

Dušan Jakubec – půjčovna lodí
www.pujcovna-lodi.com

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Pět rad, jak být zdravý a úspěšný. Vyhlaste válku stresu a správně jezte

Pět rad jak být zdravý a úspěšný. Vyhlaste válku stresu a správně jezte

Zdraví a úspěch – co více si přát? Cesta k nim ale může být jednodušší, než si myslíte. Držte se pěti rad a uvidíte, že...

Nové trendy pro renovace dřevěných podlah vás okouzlí a inspirují

Nové trendy pro renovace dřevěných podlah vás okouzlí a inspirují

Vdechněte své původní podlaze nový život! Dřevěné podlahy využívají jedinečné vlastnosti tohoto přírodního materiálu....

Kde Siemens vyvíjí řídicí systémy pro celý svět? V Plzni!

Kde Siemens vyvíjí řídicí systémy pro celý svět? V Plzni!

Český Siemens rozšiřuje aktivity plzeňského vývojového centra.

Najdete na iDNES.cz