Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Půjčovna koloběžek Yedoo nabízí netradiční zábavu v centru Prahy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Petřín a jeho okolí patří k nejkrásnějším místům Prahy. Poetická zákoutí, nádherné výhledy a zeleň uprostřed města láká turisty i místní obyvatele. Nově je tam nyní i půjčovna koloběžek Yedoo. Ta zájemcům nabízí netradiční zážitky jako je romantická projížďka či adrenalinový sjezd z 327 metrů vysokého kopce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cestou dolů s Petřínskou věží za zády | foto: Intrea-Piko

"Řítil jsem se Nerudovkou 45 km v hodině, koloběžka se přes kočičí hlavy pěkně vlnila a já neodolal a švihl si skok přes zpomalovací pruh. Úplná nádhera! Byl jsem u vytržení!" 

Ještě dnes mu v očích vesele jiskří, když Jiří Hujer popisuje chvíli, ve které se zrodil nápad zřídit na Petřínské rozhledně půjčovnu koloběžek.

Yedoo Mezeq - král mezi koloběžkami

V té době Jiří Hujer, provozní pražských věží, vlastnil koloběžku Yedoo City, koupil si ji v prodejně se sportovním vybavením a v pracovní době na ní objížděl svěřené provozovny. "Zaujala mě svým designem a o koupi rozhodla i její nosnost - 120 kilogramů. Byl jsem s ní maximálně spokojený: dobře se drží, pružný rám pojme veškeré vibrace a na brzdy se dá zcela spolehnout."

Před tím, než půjčovna koloběžek na Petříně vznikla, vyzkoušel Jiří Hujer na doporučení šéfkonstruktéra Yedoo Jakuba Bostla koloběžku s 20palcovým předním kolem Yedoo Mezeq.

"Říkám mu manažerský model. Je to král mezi koloběžkami," usmívá se dnes šťastný majitel tohoto stroje Jiří Hujer. Svoji City prodal kolegovi, který dělá trubače na jedné z věží. Ten na ní jezdí do práce z Podolí a nemůže si to vynachválit, prý i něco zhubl.

Na Petříně si můžete půjčit kvalitní koloběžku Yedoo Mezeq DISC. Jezdí lehce a

Na Petříně si můžete půjčit kvalitní koloběžku Yedoo Mezeq DISC. Jezdí lehce a na její kotoučové brzdy se můžete spolehnout nejen při náročných sjezdech ale i v extrémních podmínkách jako je vlhkost a bláto.

Půjčovna koloběžek na Petříně letos otevřena již od dubna

Jiří Hujer jen za červen minulého roku na koloběžce po městě najezdil 600 km. Koloběžka je podle něj flexibilnější a ve městě mnohem rychlejší, než jakýkoli jiný způsob dopravy. "U sv. Mikuláše jsem z Petřína za 5 minut. Přejedu i přes Karlův most, kam kola nesmějí, policisté koloběžku spíše tolerují," dodává Jiří Hujer.

Půjčovna na Petříně začala ve zkušebním provozu fungovat již v srpnu minulého roku. Zájem předčil očekávání a i za těch pár měsíců se její provoz vyplatil. "Pro letošní rok jsme ve spolupráci s týmem Yedoo připravili úplně nové modely, ty loňské jsme věnovali dětem do motolské nemocnice," uvádí Jiří Hujer.

"Letos bude půjčovna koloběžek otevřena již od dubna, na začátku bude k dispozici 10 koloběžek Yedoo Mezeq s kotoučovými brzdami, podle zájmu pak dokoupíme další modely," upřesňuje.

Petřín - 327 metrů vysoký kopec přímo v centru Prahy. Jeho svahy nabízejí

Petřín - 327 metrů vysoký kopec přímo v centru Prahy. Jeho svahy nabízejí nádherné výhledy na Hradčany a Staré Město, na jeho vrcholu se rozprostírá překrásný Růžový sad, který přímo vyzývá k romantickým projížďkám.

Půjčovna koloběžek je stále více oblíbena

Půjčovné činí 150 Kč za každou započatou půlhodinu. Ochranné přilby jsou k dispozici zdarma. K zapůjčení koloběžky je třeba doklad totožnosti a složení vratné zálohy 1 000 Kč.

Petřínská půjčovna koloběžek je velice oblíbená i proto, že její koloběžky lze vrátit u vstupu do jakékoli z 5 pražských věží (u věže chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně, na jedné z mosteckých věží - Malostranské či Staroměstské, u věže na Staroměstské radnici nebo u Pražské brány).

Otevírací doba

Denně od 10:00 do 20:00 (duben - září)

Půjčovné 150 Kč za 1/2 hodiny

Záloha 1 000 Kč a doklad totožnosti

Ochranné přilby nabízí Petřínská půjčovna koloběžek k dispozici zdarma

S koloběžkou do lanovky

Pokud koloběžku již vlastníte, nechte se na Petřín vyvézt lanovou dráhou. Jízda trvá pouhé 4 minuty a platí pro ni jízdenky MHD. Lanová dráha je v letní provozní době (duben až říjen) otevřená denně od 9:00 do 23:30. Spodní stanici lanovky najdete poblíž tramvajové zastávky Újezd.

Půjčte si koloběžku přímo od výrobce

V případě, že uvažujete o koupi koloběžky, využijte jedinečnou službu, kterou poskytuje výrobce koloběžek Yedoo. Všechny modely nabízené na www.yedoo.cz si můžete půjčit za pár korun a klidně i na celý víkend! Podrobné informace najdete zde.

Kde hledat info?

www.yedoo.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Když střeva vypovědí službu

Když střeva vypovědí službu

Člověk by si řekl, že má svůj život prakticky pod kontrolou. Že si sám rozhoduje o tom, kdy jí, kdy odpočívá, kdy spí a...

Další z rubriky

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

Největší pražský krajinářský park Stromovka v letošním roce slaví své 750. výročí založení. Při této příležitosti...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Najdete na iDNES.cz