Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Psy je třeba chránit nejen proti klíšťatům

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vedle klíšťat a blech patří komáři k nejrozšířenějším vnějším parazitům psů a koček u nás. Působí zvířatům různé kožní potíže a jsou nositeli smrtelných virových nemocí. Proto je nutné účinně chránit hlavně psy proti klíšťatům a komárům.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Psy je třeba chránit nejen proti klíšťatům | foto: BAYER

Nebezpeční komáři. Pokud chcete, aby byl váš domácí mazlíček v bezpečí, nezaměřujte se pouze na ochranu proti klíšťatům. Veterinární praxe zná několik případů těžkých onemocnění způsobených komáry. Komáři při sání krve narušují celistvost kůže oběti.

Při mnohonásobném "štípnutí" v krátkém časovém rozmezí (několik minut) může dojít k senzibilizaci hostitelského organismu a vzniku alergické reakce. Ta se projevuje výrazným otokem jednak v místě bodnutí, ale i otokem v okolí očí, uší nebo na tlamě. Takto vypadá nejvážnější přímé působení komárů na zvíře.

Rostoucí hrozba i v ČR

Chránit psy proti klíšťatům a komárům je velice důležité.  "V posledních letech pozoruji zvyšující se oblibu cestování zároveň s našimi čtyřnohými přáteli," říká MVDr. Václav Bartoš z Hradce Králové.  Novou "parazitózou", která se v této souvislosti dostává do povědomí chovatelů, je onemocnění srdečními červy (Dirofilaria immitis).

"Tento 'červ' dosahuje délky 25 - 30 cm a parazituje v pravé části srdce psa a kočky,  u zvířete způsobuje vážné onemocnění srdce a plic. K přenosu z nakaženého na nenakažené zvíře dochází pomocí pouhého bodnutí infikovaným komárem," popisuje veterinář.

S touto parazitózou se nejčastěji setkáme na cestách do zahraničí. Vyskytuje se běžně nejen v teplých exotických zemích, ale i v jižních státech Evropy jako jsou například Chorvatsko, Itálie, jižní Francie, Španělsko či Řecko. V posledních letech jsme se dokonce s touto parazitózou setkali i v České  republice. 

BEAUFORT s.r.o.

Ochrana proti klíšťatům, komárům i blechám

Kvalitní a účinnou ochranu proti klíšťatům, komárům a ostatním parazitům dnes naštěstí získáme nejen u veterinářů a v lékárnách ale také v dobře vybavených obchodech s potřebami pro zvířata. Důležité je vybírat takové přípravky, které mají repelentní vlastnosti.

Mezi nejúčinnější prostředky prevence proti komárům u psů patří volně prodejný spot on Advantix, který navíc psy chrání i proti klíšťatům a blechám. Díky repelentnímu účinku působí proti parazitovi ještě dříve, než se dostane do kontaktu s kůží zvířete, čímž zabraňuje přenosu vnitřních onemocnění.

Může se aplikovat i březím a kojícím fenám a štěňatům od 7 týdnů věku a nad 1,5 kg ž.hm.. Jedná se o pipetu s malým množstvím tekutiny, která se snadno aplikuje na jedno nebo více míst na kůži v linii hřbetu psa. Jedna aplikace ochrání vašeho psa před útokem parazitů po dobu až jednoho měsíce.

Advantix lze sehnat nejen u veterináře a v lékárnách, ale také v prodejnách s chovatelskými potřebami. Přípravek existuje ve čtyřech různých velikostech podle hmotnosti psa. Účinnou ochranu proti klíšťatům a komárům je možné pořídit za cenu od 200 Kč. 

Více o tom, jak svého miláčka chránit proti klíšťatům a dalším parazitům, se dozvíte na webu www.protiklistatum.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Dáváme lesu více prostoru

Dáváme lesu více prostoru

Že lesy nejsou jen na houby, ví lidstvo po tisíciletí. Dřevo se v lesích těžilo od nepaměti a jen díky lesníkům na...

Plastové jímky, septiky a nádrže. Kvalita na prvním místě

Nadzemní nádž

Plastové jímky a nádrže čím dál častěji vytlačují dříve používané materiály, neboť v sobě spojují řadu užitečných...

Náhradní díly Kasumex: bezproblémové fungování zahradních strojů

Bezproblémové fungování zahradních strojů: náhradní díly Kasumex

Nejrůznějším druhům strojů a nářadí je rozhodně jedno společné. Vše, co používáte k práci v dílně, na zahradě nebo při...

Najdete na iDNES.cz