Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Psí bobky patří do koše. Pejsci v Praze 4 nabádají k pořádku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prahu 4 zaplavila smečka plastových psů, kteří jsou rozmisťováni na travnatých plochách a apelují na pejskaře, aby po svých psech uklízeli. Městská část Praha 4 tak zahájila unikátní projekt "Psí bobky patří do koše!". Tito plastoví pejsci v Praze 4 mají napomáhat v řešení problematiky psů žijících ve městě a chování jejich majitelů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pejsci v Praze 4 nabádají k pořádku | foto: Praha 4

"Každý z nás ví, jaké to je, do toho šlápnout. Tento problém řeší více či méně úspěšně prakticky ve všech metropolích. S nepořádkem po psech se něco dělat musí. Musí se uklidit. Nechali jsme se proto inspirovat nápadem, který měl úspěch ve Vídni. Jde v podstatě o symbol. Čtyřnozí strážci domovů se tak promění i ve strážce pořádku na území naší městské části. Možná, že od nich si nezodpovědní pejskaři spíš dají říct," vysvětluje smysl ojedinělé kampaně starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS).

Plastoví pejsci v Praze 4, kterých je sto, mají v tlamičce ceduli s nápisem: "Sám po sobě neuklidím. Psí bobky patří do koše!" Brigádníci se postarali o to, aby tito pejsci v Praze 4 byli rozmístěni prakticky do všech parků, mikroparků a na zelené plochy, kam lidé chodí venčit své psi. "Věříme, že pejsci v Praze 4 s prosebným výrazem v očích osloví i děti a ty pak budou kladně působit na rodiče," dodává starosta Horálek.

Projekt "Psí bobky patří do koše!" představují plastoví pejsci v Praze 4

pes 1Rozmístění cedulí odstartovalo rozsáhlý projekt, který má neskromný cíl - vyčistit Prahu 4 od psích exkrementů. Podpoří ho také výzvy k úklidu na plakátech umístěných zhruba na stovce laviček.

"Další součástí naší strategie je i to, že jsme na území naší městské části nechali vyrobit nové koše na psí exkrementy. Celkem tak mohou pejskaři používat 320 takových košů," upřesňuje starosta Prahy 4 Pavel Horálek.

U košů najdou pejskaři papírové pytlíky a ti, kteří preferují igelitové si je mohou vyzvedávat v informačních kancelářích Prahy 4. Městská část s devíti tisíci přihlášených psů ročně odklidí zhruba 60 tun psích bobků.

Pejsci v Praze 4

Psí bobky patří do koše nebo na psí louky, nikam jinam!

Zároveň ale vedení radnice přichází i s krokem, který má majitelům psů venčení usnadňovat. "Víme, že pejskaři volají po tom, aby byla vyznačená místa, kde mohou v klidu psy pouštět z vodítka a nikdo jim nemůže vynadat. Vybrali a označili jsme proto 14 prostranství pro volné pobíhání psů. Tyto psí louky budou také častěji uklízeny," objasňuje nové opatření starosta Pavel Horálek a ke kampani dodává: "Páníčci jsou většinou schopni pro svého čtyřnohého miláčka udělat první poslední. Naši plastoví pejsci v Praze 4 je teď budou nabádat k tomu, aby udělali alespoň to základní."

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Smixin, revoluce v mytí rukou

Smixin, revoluce v mytí rukou

Jedná se o inteligentního pomocníka, který je navíc šetrný k životnímu prostředí. Nemusíte na nic sáhnout, Smixin sám...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Najdete na iDNES.cz