Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

První radonové lázně světa pomohou tělu i duši

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Radonové lázně Jáchymov vynikají unikátním přírodním zdrojem, která přispívá k prokrvení kostí a kloubů, léčí onemocnění páteře a kloubů, zvyšuje obranyschopnost a urychluje regeneraci organismu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čokoláda | foto: unu

Jáchymovská bouře

Jáchymov si za svá dlouhá léta prošel několika bouřemi – některé byly ničivé a plné dramatických záblesků, jiné naopak pročišťující a přinášející naději. Jedna z nich pomohla na svět něčemu unikátnímu. Něčemu, co otřáslo doslova celým světem. Tou bouří byla Marie Curie Sklodowská.

Zaměřila svou doktorandskou práci na uranové rudy a zkoumala různé intenzity záření. Tu nejvyšší nalezla ve smolinci – kameni, který získal své jméno po smůle. Marii Curie však přinesl velké štěstí a právě jáchymovský smolinec stál u zrodu objevu vzácného radonu.

Nejen smolinec, ale také voda, která v dolech proudila byla plná radonu, který, jak postupně horníci zjišťovali, působí blahodárně na léčbu různých ran a nemocí. To už byl krůček k založení 1. radonových lázní na světě roku 1906. Od té doby jsou už léčivé účinky radonové vody důkladně vědecky prozkoumány.

Jezírko

Blahodárný zdroj

Mnoho léčebných postupů používá spoustu chemických prostředků, léčba radonem je však čistě přírodním zdrojem energie. Unikátním zdrojem tohoto přírodního bohatství je v Jáchymově dodnes funkční nejstarší důl v Čechách a pravděpodobně také v Evropě – Důl Svornost.

Unikátní přírodní zdroj v roli uznávaného lékaře

Pro lidi, kteří mají jakékoliv problémy s pohybovým aparátem nebo těmto komplikacím chtějí předejít, jsou jáchymovské koupele tou správnou volbou. Vždyť právě radonová koupel patří k nejúčinnějším balneologickým prostředkům. Během koupele se do těla dostává měkké alfa záření a množství záření, které do člověka vnikne během celé třítýdenní léčby je tak srovnatelné s jedním rentgenovým snímkem plic. Radon je proto zcela neškodný, naopak aktivuje regenerační schopnosti těla a výrazně zvyšuje obranyschopnost organismu.

Radonová koupel přispívá k prokrvení kostí a kloubů, léčí onemocnění páteře a kloubů, působí jako antirevmatický prostředek bez vedlejších účinků a dokáže zmírnit bolest až na osm až deset měsíců po léčbě. Radon pomáhá po úrazech a operacích i lidem s cukrovkou nebo dnou. Pro mnohé klienty Bechtěrevovou nemocí je léčba radonem nepopsatelnou úlevou.

Radonovou kúru lze absolvovat v rámci třítýdenního léčebného programu jáchymovských lázní, jednotlivé koupele lze také brát ambulantně. Podmínkou úspěšné léčebné reakce organismu je minimálně deset koupelí.

Další formou aplikace radonové léčby jsou tzv. Jáchymovské krabičky. Jedná se o speciální ozařovací metodu zvanou brachyradiumterapie. Klient při ní dostává minimální protizánětlivou a protibolestivou dávku gama záření, jehož zdrojem jsou soli radia. Krabičky se přikládají přímo na bolestivé klouby.

Radium Palace

Jak vidno, největší "jáchymovská bouře" Marie Curie napomohla tomu, aby se tisíce lidí ročně cítili a pohybovali lépe, mladě a bezbolestně.

Do jáchymovských lázní můžete přijet i na krátkodobé týdenní nebo víkendové programy, romantické programy s partnerem/partnerkou nebo vyjet s celou rodinou či na firemní školení a konference – rádi vám připraví program šitý na míru. V Jáchymově se totiž plní sny.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Kmenové buňky přinášejí revoluci v léčbě ztráty vlasů.

Kmenové buňky přinášejí revoluci v léčbě ztráty vlasů.

Na český trh dorazila zcela nová terapie ztráty vlasů i estetických problémů. Renomovaná pražská klinika Mediestetik v...

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Velký den v životě každé ženy

Velký den v životě každé ženy

Možná manželství už nemá tu váhu jako kdysi, svatební den však stále zůstává výjimečnou událostí, která spojí dva...

Najdete na iDNES.cz