Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

První radonové lázně světa pomohou tělu i duši

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Radonové lázně Jáchymov vynikají unikátním přírodním zdrojem, která přispívá k prokrvení kostí a kloubů, léčí onemocnění páteře a kloubů, zvyšuje obranyschopnost a urychluje regeneraci organismu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čokoláda | foto: unu

Jáchymovská bouře

Jáchymov si za svá dlouhá léta prošel několika bouřemi – některé byly ničivé a plné dramatických záblesků, jiné naopak pročišťující a přinášející naději. Jedna z nich pomohla na svět něčemu unikátnímu. Něčemu, co otřáslo doslova celým světem. Tou bouří byla Marie Curie Sklodowská.

Zaměřila svou doktorandskou práci na uranové rudy a zkoumala různé intenzity záření. Tu nejvyšší nalezla ve smolinci – kameni, který získal své jméno po smůle. Marii Curie však přinesl velké štěstí a právě jáchymovský smolinec stál u zrodu objevu vzácného radonu.

Nejen smolinec, ale také voda, která v dolech proudila byla plná radonu, který, jak postupně horníci zjišťovali, působí blahodárně na léčbu různých ran a nemocí. To už byl krůček k založení 1. radonových lázní na světě roku 1906. Od té doby jsou už léčivé účinky radonové vody důkladně vědecky prozkoumány.

Jezírko

Blahodárný zdroj

Mnoho léčebných postupů používá spoustu chemických prostředků, léčba radonem je však čistě přírodním zdrojem energie. Unikátním zdrojem tohoto přírodního bohatství je v Jáchymově dodnes funkční nejstarší důl v Čechách a pravděpodobně také v Evropě – Důl Svornost.

Unikátní přírodní zdroj v roli uznávaného lékaře

Pro lidi, kteří mají jakékoliv problémy s pohybovým aparátem nebo těmto komplikacím chtějí předejít, jsou jáchymovské koupele tou správnou volbou. Vždyť právě radonová koupel patří k nejúčinnějším balneologickým prostředkům. Během koupele se do těla dostává měkké alfa záření a množství záření, které do člověka vnikne během celé třítýdenní léčby je tak srovnatelné s jedním rentgenovým snímkem plic. Radon je proto zcela neškodný, naopak aktivuje regenerační schopnosti těla a výrazně zvyšuje obranyschopnost organismu.

Radonová koupel přispívá k prokrvení kostí a kloubů, léčí onemocnění páteře a kloubů, působí jako antirevmatický prostředek bez vedlejších účinků a dokáže zmírnit bolest až na osm až deset měsíců po léčbě. Radon pomáhá po úrazech a operacích i lidem s cukrovkou nebo dnou. Pro mnohé klienty Bechtěrevovou nemocí je léčba radonem nepopsatelnou úlevou.

Radonovou kúru lze absolvovat v rámci třítýdenního léčebného programu jáchymovských lázní, jednotlivé koupele lze také brát ambulantně. Podmínkou úspěšné léčebné reakce organismu je minimálně deset koupelí.

Další formou aplikace radonové léčby jsou tzv. Jáchymovské krabičky. Jedná se o speciální ozařovací metodu zvanou brachyradiumterapie. Klient při ní dostává minimální protizánětlivou a protibolestivou dávku gama záření, jehož zdrojem jsou soli radia. Krabičky se přikládají přímo na bolestivé klouby.

Radium Palace

Jak vidno, největší "jáchymovská bouře" Marie Curie napomohla tomu, aby se tisíce lidí ročně cítili a pohybovali lépe, mladě a bezbolestně.

Do jáchymovských lázní můžete přijet i na krátkodobé týdenní nebo víkendové programy, romantické programy s partnerem/partnerkou nebo vyjet s celou rodinou či na firemní školení a konference – rádi vám připraví program šitý na míru. V Jáchymově se totiž plní sny.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Vykročte do jara s novou výzvou, dosáhněte vysněné postavy. Společně s Cambridge Weight Plan vám s tím pomůžeme. Nedaří...

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Velká spotřebitelská soutěž „Střihněte si 3× Škodu Fabia a sto tisíc dalších skvělých cen“, kterou organizoval Státní...

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Arome.cz Přetřít rtěnkou a hotovo? Kdepak, jen se nebojte věnovat líčení svých rtů pár minut navrch a použijte k tomu víc než jen...

Najdete na iDNES.cz