Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Průmyslové armatury pro JE Mochovce od společnosti ARAKO

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00
Společnost ARAKO, celosvětově působící výrobce se sídlem v Opavě, získala pozici největšího dodavatele armatur pro dostavbu třetího a čtvrtého bloku Atomové elektrárny Mochovce Slovenských elektrární. Špičkové průmyslové armatury se však netýkají pouze jaderné energetiky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Průmyslové armatury pro JE Mochovce od společnosti ARAKO | foto: ARAKO spol. s r.o.

"Finanční objem našich dodávek převýší 20 milionů eur, tedy 480 milionů korun. Je to náš největší a současně teritoriálně nejbližší kontrakt," upozornil generální ředitel společnosti ARAKO Rovshan Abbasov.

Firma je za pět desítek let své existence ukotvena na pěti kontinentech světa, kam dodává špičkové průmyslové armatury pro energetiku, plynárenství, těžební, chemický a petrochemický průmysl i výrobu elektřiny v atomových zdrojích.

Produkce je ověřena certifikáty mezinárodně uznávaných organizací a firma má oprávnění k dodávkám armatur pro primární okruhy jaderných elektráren po celém světě.

Významný kontrakt na průmyslové armatury i díky dlouhodobým referencím

ventily

Kontrakt na průmyslové armatury pro Mochovce vysoutěžil český výrobce především díky referencím, které už má z 80. let 20. století z dodávek pro první a druhý blok slovenské jaderné elektrárny a také díky pozici subdodavatele pro domácí Dukovany a Temelín.

"Současně jsme byli schopni garantovat, že přímo na míru Mochovcům konstrukčně navrhneme a dodáme speciální regulační vlnovcové armatury pro zadané parametry," říká obchodní ředitel společnosti ARAKO Milan Martínek.  

Jeho kolegové se úspěšně vypořádali také s výrazným posílením bezpečnostních parametrů elektrárny. "Zvýšily se požadavky na kvalifikaci a bezpečnost, pro vyšší parametry byly z naší strany dodány návrhové a kontrolní výpočty a provedeny příslušné zkoušky v ÚJV Řež," připomíná Martínek.

Průmyslové armatury s mimořádným důrazem na bezpečnost

Mimořádný byl také rozsah dokumentace a jejího schvalování. Společnost ARAKO splnila rovněž nadstandardní záruční doby, tedy 5 až 6 let záruky a s tím souvisejících servisních služeb.

ventily II

Příslovečnou třešničkou na dortu jsou pak dodávané nové nátěrové systémy pro průmyslové armatury, které mají lepší pevnostní a především dekontaminační vlastnosti i teplotní odolnost. Současně je v nových blocích atomových elektráren dodržována nutnost barevné diferenciace různých potrubních systémů včetně armatur.

"Vnímáme, že kvůli celosvětové atmosféře po událostech v Japonsku musí být Mochovce prvotřídně bezpečnostně zajištěným projektem. S tím vědomím také k zakázce přistupujeme," podotkl obchodní ředitel Martínek.

Česká štika v globálním rybníce

ARAKO vyrábí průmyslové armatury jak pro jadernou, tak pro klasickou energetiku, chemii, petrochemii, plynárenství a teplárenství. Ventily, šoupátka, kulové kohouty a filtry, solenoidové rozvaděče a další produkci vyváží do 25 zemí.

vrtací stroj

Vlastníkem společnosti ARAKO je skupina Atomenergomash, strojírenská divize ruské státní energetické korporace Rosatom. Její zásluhou nyní česká společnost prochází rychlým rozvojem, který nejlépe reprezentuje letos zahájená investice v hodnotě zhruba 180 milionů korun do nového výrobního zázemí v Opavě.

I díky ní už ARAKO pomýšlí také na další dodávky pro jadernou energetiku, a to nejen pro tuzemský Temelín.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Místo, kde historie ožívá: K prohlídce Prahy patří i návštěva legendárního...
Co zajímavého vidět v Praze? Navštivte legendární Hotel Paříž

Podzimní měsíce jsou pro procházky Prahou jako stvořené. Slunce má ještě sílu, vše je zahaleno v teplých barvách podzimu a lístky stromů se ladně snáší k zemi...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.