Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Průmyslové armatury pro JE Mochovce od společnosti ARAKO

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost ARAKO, celosvětově působící výrobce se sídlem v Opavě, získala pozici největšího dodavatele armatur pro dostavbu třetího a čtvrtého bloku Atomové elektrárny Mochovce Slovenských elektrární. Špičkové průmyslové armatury se však netýkají pouze jaderné energetiky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Průmyslové armatury pro JE Mochovce od společnosti ARAKO | foto: ARAKO spol. s r.o.

"Finanční objem našich dodávek převýší 20 milionů eur, tedy 480 milionů korun. Je to náš největší a současně teritoriálně nejbližší kontrakt," upozornil generální ředitel společnosti ARAKO Rovshan Abbasov.

Firma je za pět desítek let své existence ukotvena na pěti kontinentech světa, kam dodává špičkové průmyslové armatury pro energetiku, plynárenství, těžební, chemický a petrochemický průmysl i výrobu elektřiny v atomových zdrojích.

Produkce je ověřena certifikáty mezinárodně uznávaných organizací a firma má oprávnění k dodávkám armatur pro primární okruhy jaderných elektráren po celém světě.

Významný kontrakt na průmyslové armatury i díky dlouhodobým referencím

ventily

Kontrakt na průmyslové armatury pro Mochovce vysoutěžil český výrobce především díky referencím, které už má z 80. let 20. století z dodávek pro první a druhý blok slovenské jaderné elektrárny a také díky pozici subdodavatele pro domácí Dukovany a Temelín.

"Současně jsme byli schopni garantovat, že přímo na míru Mochovcům konstrukčně navrhneme a dodáme speciální regulační vlnovcové armatury pro zadané parametry," říká obchodní ředitel společnosti ARAKO Milan Martínek.  

Jeho kolegové se úspěšně vypořádali také s výrazným posílením bezpečnostních parametrů elektrárny. "Zvýšily se požadavky na kvalifikaci a bezpečnost, pro vyšší parametry byly z naší strany dodány návrhové a kontrolní výpočty a provedeny příslušné zkoušky v ÚJV Řež," připomíná Martínek.

Průmyslové armatury s mimořádným důrazem na bezpečnost

Mimořádný byl také rozsah dokumentace a jejího schvalování. Společnost ARAKO splnila rovněž nadstandardní záruční doby, tedy 5 až 6 let záruky a s tím souvisejících servisních služeb.

ventily II

Příslovečnou třešničkou na dortu jsou pak dodávané nové nátěrové systémy pro průmyslové armatury, které mají lepší pevnostní a především dekontaminační vlastnosti i teplotní odolnost. Současně je v nových blocích atomových elektráren dodržována nutnost barevné diferenciace různých potrubních systémů včetně armatur.

"Vnímáme, že kvůli celosvětové atmosféře po událostech v Japonsku musí být Mochovce prvotřídně bezpečnostně zajištěným projektem. S tím vědomím také k zakázce přistupujeme," podotkl obchodní ředitel Martínek.

Česká štika v globálním rybníce

ARAKO vyrábí průmyslové armatury jak pro jadernou, tak pro klasickou energetiku, chemii, petrochemii, plynárenství a teplárenství. Ventily, šoupátka, kulové kohouty a filtry, solenoidové rozvaděče a další produkci vyváží do 25 zemí.

vrtací stroj

Vlastníkem společnosti ARAKO je skupina Atomenergomash, strojírenská divize ruské státní energetické korporace Rosatom. Její zásluhou nyní česká společnost prochází rychlým rozvojem, který nejlépe reprezentuje letos zahájená investice v hodnotě zhruba 180 milionů korun do nového výrobního zázemí v Opavě.

I díky ní už ARAKO pomýšlí také na další dodávky pro jadernou energetiku, a to nejen pro tuzemský Temelín.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Najdete na iDNES.cz