Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Průběh prodeje ready-made společnosti s ručením omezeným

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
O výhodách koupě předzaložené, tzv. ready-made společnosti, už toho bylo napsáno mnoho. Jak konkrétně ale prodej ready-made společnosti probíhá, kdo se musí k prodeji dostavit a jaké dokumenty je potřeba vzít si s sebou?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak se kupují ready-made společnosti s ručením omezeným? | foto: Prague Business Office s.r.o.

O tom, co si musíte rozmyslet ohledně struktury své budoucí společnosti, jsme psali v minulém článku (Jak se kupují ready-made společnosti s ručením omezeným). Pokud jste již tuto fázi absolvovali, údaje o všech zúčastněných osobách, živnostech, názvu a sídle nám poslali, nastává etapa nejdůležitější, prodej.

Prodejní formality co nejpohodlněji, bez velkých časových ztrát

Zásadou Prague Business Companies s.r.o. je vyřídit veškeré prodejní formality pro klienta co nejpohodlněji a bez velkých časových ztrát, během jediné schůzky. Z toho důvodu se všech našich prodejních termínů účastní i notář. Klienti se tak nemusí dopředu starat o záležitosti, které jsme díky notářově přítomnosti schopni pořídit na místě. O všech ostatních své zákazníky předem informujeme.

Při prodeji ready-made společnosti s ručením omezeným se uzavírají smlouvy o převodu obchodního podílu, které ověřeně podepisují noví společníci. Noví jednatelé pak musí ověřeně podepsat čestné prohlášení jednatele (přikládá se i aktuální výpis z trestního rejstříku), návrh na zápis změn v prodávané společnosti do OR, plné moci na ŽÚ a na rejstříkový soud a předávací protokol k firemní dokumentaci, případně i smlouvu o poskytování virtuálního sídla.

Z výše uvedeného vyplývá, že při prodeji ready-made společnosti by měli být účastni noví jednatelé a společníci. Je-li to nezbytné, mohou se společníci nechat zastoupit na základě úředně ověřené plné moci.  Tato možnost je v případě, že dopředu podepíší čestné prohlášení a návrh na OR a spolu s nimi dodají i svůj výpis z TR, možná i u jednatelů.

Bude-li se vaše společnost zabývat podnikáním, pro jehož provozování a registraci na ŽÚ je potřeba ustanovit odpovědného zástupce, je nezbytné, abyste k prodeji přinesli i ověřené kopie dokumentů prokazujících jeho kvalifikaci a ověřeně podepsané prohlášení, že se svým jmenováním do funkce odpovědného zástupce souhlasí. Osobní přítomnost odpovědného zástupce při prodeji ready-made společnosti není nutná.

Jmenování nového jednatele je vždy datováno na den prodeje, hned v ten den tedy může jednatel začít za společnost jednat. Případná změna názvu a sídla je ovšem účinná až zápisem do OR, takže těch zhruba prvních osm dní po prodeji, než k zápisu dojde, se společnost ještě bude jmenovat postaru a sídlit na původní adrese.

Schůzka ohledně prodeje ready-made společnosti zabere asi jednu hodinu

Bezprostředně po prodeji ready-made společnosti podáme registraci živností na ŽÚ. Zápis do živnostenského rejstříku běžně trvá jeden až dva pracovní dny (výjimkou jsou koncesované živnosti, u těch je třeba počítat s delší dobou). Hned poté, co jsou živnosti v ŽR zapsané, podáváme návrh na OR. Soud má na zápis změn pět pracovních dní.

Veškerá podání a komunikaci s ŽÚ a soudem obstaráváme my, platíme i kolky a poplatky. Jediné, co tedy naši zákazníci musí pro koupi ready-made společnosti udělat, je předem poslat požadované údaje a dostavit se k prodeji s občanským průkazem a částkou v hotovosti odpovídající ceně společnosti, případně i přinést podklady k ustanovení odpovědného zástupce. Prodejní schůzka zabere zhruba hodinu.

Konečná cena ready-made společnosti

Ceny za ready-made společnosti i sídla, které uvádíme na svých webových stránkách, jsou konečné. Nepožadujeme žádné dodatečné platby či úkony.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Zavedení laparoskopie do chirurgických operačních technik, ke kterému došlo na konci osmdesátých let minulého století,...

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Najdete na iDNES.cz