Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Víte kam jet na prodloužený víkend nebo s rodinou na dovolenou? Tak to rozhodně zamiřte do malebného koutu na severu Čech, do Lovosic. Půvabného města, které leží na levém břehu Labe, v malebné labské rovině.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky | foto: Město Lovosice

Objevíte tady nejenom krásy přírody Českého středohoří, ale i architektonické poklady nebo zajímavosti spojené s dlouholetou průmyslovou tradicí. 

Možná jste už někdy slyšeli pořekadlo: Je dlouhý jako Lovosice.“ Městečko si toto rčení vysloužilo tím, že je skutečně táhlé, a to od dávný dob. První zmínka o Lovosicích se objevuje 12. dubna 1143. V roce 1600 byly Lovosice povýšeny na město. Velkého rozmachu dosáhly v 19. století, ačkoliv začátek století nebyl příliš šťastný. 

V roce 1809 lehlo prakticky celé město, včetně zámku, popelem. Ale brzy se z této pohromy vzpamatovalo. Zásluhou nového majitele města Jana Schwarzenberga byl poměrně brzy obnoven nejen zámek, ale i soukromé domy a hospodářské objekty. V roce 1849 se Lovosice staly okresním soudním městem (byly jím až do 1. 7. 1960).

Objevujte stovky let staré skvosty

A právě za stavbami Lovosic mohou vést vaše první kroky. Rozhodně si nenechte ujít prohlídku budov současné i bývalé secesní radnice, renesančního zámku a barokního kostela sv. Václava. Secesní radnici postavil v roce 1907 litoměřický stavitel Alexander Grandissa. Slavnostně otevřena byla o rok později. Do současné krásy byla opravena v roce 1992. 

Při této příležitosti stavitelé dovnitř kupole umístili i schránku s aktualitami a sadami mincí, jako vzkaz pro budoucí generace. V roce 2014 byl za pomoci evropských dotací nově zrekonstruován sál a přilehlé místnosti radnice, ve kterých město nyní pořádá kulturní akce, výstavy, koncerty atd. Nově zrenovované prostory jsou pro veřejnost otevřeny každý všední den. 

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky

Lovosice jsou od počátku především obchodním městem. Vypovídá o tom i jejich poloha na křižovatce dálkových cest, které se využívaly již v raném středověku pro obchody směrem do Saska a naopak. Ve stejné době vzniklo jedno z nejvýznamnějších středoevropských obchodních center. 

Lovosice také mají velmi dlouhou průmyslovou tradici, zejména v chemickém a potravinářském průmyslu. Ostatně to poznáte na mnoha místech, třeba při procházce městem. Lovosické průmyslové srdce tepe svým životem i nadále, během posledních let tady začaly působit nové zahraniční firmy z oblasti elektrotechnického a strojírenského průmyslu. 

Vyšlápněte do středohoří nebo k Labi

Lovosice jsou také skvělým startovním místem turistických výšlapů a výletů do Českého středohoří. Můžete odsud podnikat pro výlety také do celého labského údolí. Vydejte se například na blízkou horu Lovoš, která tvoří přirozenou dominantu Lovosic, procházejte Oparenským údolím s hradem, objevte vrch Boreč, Košťál a o něco dále nejvyšší horu Českého středohoří Milešovku. 

Na jejím vrcholu se nachází meteorologická observatoř s vyhlídkovou věží, odkud je jeden z nejkrásnějších výhledů v Evropě. A to není zdaleka vše. Nedaleko Lovosic se tyčí skalnaté svahy kaňonovitého údolí řeky Labe zvané Porta Bohemica - Brána Čech - tu můžete dokonce projet třeba lodí.

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky

Pro sportovní nadšence mají v Losovicích k dispozici sportovní areál, jehož součástí je také krytý plavecký bazén, zimní stadion, tenisové kurty, sportovní haly, atletický a fotbalový stadion. Zejména pro letní aktivity slouží také lesopark "Osmička". V prostoru lesoparku "Osmička" se můžete proběhnout nebo projet na drahách pro běžce a in-line bruslaře. 

Vybrat si můžete okruh 500 m a 1 km. Lokalita "Osmička" není určena jenom pro sportovní aktivity, je také vhodná k romantickým procházkám a relaxaci v blízkosti řeky. Přes Labe se lze nechat převézt lovosickým přívozem k Píšťanskému jezeru (Žernoseckému jezeru), které slouží k rekreaci a sportu. U přívozu můžete shlédnout nově opravenou budovu bývalé Labské restaurace (dnešní Café Zámeček), kterou nechal v roce 1865 vystavět Jan Schwarzenberg. 

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky

A aby vaše dovolená byla naplněna programem skutečně vrchovatě, pořádají Lovosičtí celou řadu kulturní a společenských akcí. V červnu můžete zajít na Hašmar country Lovosice, červenec patří Filmovému létu v lesoparku „Osmička“, srpen je ve znamení Valdštejnských slavností či multikulturního festivalu Žafest. 

Spoustu potřebných informací o Lovosicích i tipů najdete na internetových stránkách www.meulovo.cz.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Klíše - Přednášky, semináře, ležení v knihách a psaní esejů. Zkrátka denní chléb každého vysokoškoláka. Co by to ovšem...

MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost...

Letní období - maximální tempo na stavbách SVS

Severočeská vodárenská společnost

Severočeská vodárenská společnost a. s. (dále SVS) je na území Ústeckého a podstatné části Libereckého kraje, kde žije...

Najdete na iDNES.cz