Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Víte kam jet na prodloužený víkend nebo s rodinou na dovolenou? Tak to rozhodně zamiřte do malebného koutu na severu Čech, do Lovosic. Půvabného města, které leží na levém břehu Labe, v malebné labské rovině.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky | foto: Město Lovosice

Objevíte tady nejenom krásy přírody Českého středohoří, ale i architektonické poklady nebo zajímavosti spojené s dlouholetou průmyslovou tradicí. 

Možná jste už někdy slyšeli pořekadlo: Je dlouhý jako Lovosice.“ Městečko si toto rčení vysloužilo tím, že je skutečně táhlé, a to od dávný dob. První zmínka o Lovosicích se objevuje 12. dubna 1143. V roce 1600 byly Lovosice povýšeny na město. Velkého rozmachu dosáhly v 19. století, ačkoliv začátek století nebyl příliš šťastný. 

V roce 1809 lehlo prakticky celé město, včetně zámku, popelem. Ale brzy se z této pohromy vzpamatovalo. Zásluhou nového majitele města Jana Schwarzenberga byl poměrně brzy obnoven nejen zámek, ale i soukromé domy a hospodářské objekty. V roce 1849 se Lovosice staly okresním soudním městem (byly jím až do 1. 7. 1960).

Objevujte stovky let staré skvosty

A právě za stavbami Lovosic mohou vést vaše první kroky. Rozhodně si nenechte ujít prohlídku budov současné i bývalé secesní radnice, renesančního zámku a barokního kostela sv. Václava. Secesní radnici postavil v roce 1907 litoměřický stavitel Alexander Grandissa. Slavnostně otevřena byla o rok později. Do současné krásy byla opravena v roce 1992. 

Při této příležitosti stavitelé dovnitř kupole umístili i schránku s aktualitami a sadami mincí, jako vzkaz pro budoucí generace. V roce 2014 byl za pomoci evropských dotací nově zrekonstruován sál a přilehlé místnosti radnice, ve kterých město nyní pořádá kulturní akce, výstavy, koncerty atd. Nově zrenovované prostory jsou pro veřejnost otevřeny každý všední den. 

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky

Lovosice jsou od počátku především obchodním městem. Vypovídá o tom i jejich poloha na křižovatce dálkových cest, které se využívaly již v raném středověku pro obchody směrem do Saska a naopak. Ve stejné době vzniklo jedno z nejvýznamnějších středoevropských obchodních center. 

Lovosice také mají velmi dlouhou průmyslovou tradici, zejména v chemickém a potravinářském průmyslu. Ostatně to poznáte na mnoha místech, třeba při procházce městem. Lovosické průmyslové srdce tepe svým životem i nadále, během posledních let tady začaly působit nové zahraniční firmy z oblasti elektrotechnického a strojírenského průmyslu. 

Vyšlápněte do středohoří nebo k Labi

Lovosice jsou také skvělým startovním místem turistických výšlapů a výletů do Českého středohoří. Můžete odsud podnikat pro výlety také do celého labského údolí. Vydejte se například na blízkou horu Lovoš, která tvoří přirozenou dominantu Lovosic, procházejte Oparenským údolím s hradem, objevte vrch Boreč, Košťál a o něco dále nejvyšší horu Českého středohoří Milešovku. 

Na jejím vrcholu se nachází meteorologická observatoř s vyhlídkovou věží, odkud je jeden z nejkrásnějších výhledů v Evropě. A to není zdaleka vše. Nedaleko Lovosic se tyčí skalnaté svahy kaňonovitého údolí řeky Labe zvané Porta Bohemica - Brána Čech - tu můžete dokonce projet třeba lodí.

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky

Pro sportovní nadšence mají v Losovicích k dispozici sportovní areál, jehož součástí je také krytý plavecký bazén, zimní stadion, tenisové kurty, sportovní haly, atletický a fotbalový stadion. Zejména pro letní aktivity slouží také lesopark "Osmička". V prostoru lesoparku "Osmička" se můžete proběhnout nebo projet na drahách pro běžce a in-line bruslaře. 

Vybrat si můžete okruh 500 m a 1 km. Lokalita "Osmička" není určena jenom pro sportovní aktivity, je také vhodná k romantickým procházkám a relaxaci v blízkosti řeky. Přes Labe se lze nechat převézt lovosickým přívozem k Píšťanskému jezeru (Žernoseckému jezeru), které slouží k rekreaci a sportu. U přívozu můžete shlédnout nově opravenou budovu bývalé Labské restaurace (dnešní Café Zámeček), kterou nechal v roce 1865 vystavět Jan Schwarzenberg. 

Prožijte léto v Lovosicích. Půvabném městu s přírodou na dosah ruky

A aby vaše dovolená byla naplněna programem skutečně vrchovatě, pořádají Lovosičtí celou řadu kulturní a společenských akcí. V červnu můžete zajít na Hašmar country Lovosice, červenec patří Filmovému létu v lesoparku „Osmička“, srpen je ve znamení Valdštejnských slavností či multikulturního festivalu Žafest. 

Spoustu potřebných informací o Lovosicích i tipů najdete na internetových stránkách www.meulovo.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Mechanické invalidní vozíky a chodítka je často výhodnější si půjčit

Mechanické invalidní vozíky a chodítka je často výhodnější si půjčit

Zdravotnické pomůcky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, proč si je tedy kupovat? Zvláště, když například mechanické...

Zlepšit život v našem kraji je možné. Jsem připraven k tomu přispět

Petr Urbánek

Každý hlas se počítá, říká lídr hnutí ANO 2011 pro krajské volby v Ústeckém kraji Petr Urbánek. A nabádá obyvatele, aby...

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Klíše - Přednášky, semináře, ležení v knihách a psaní esejů. Zkrátka denní chléb každého vysokoškoláka. Co by to ovšem...

13 pravd o rodičovství
13 pravd o rodičovství

Tyhle hlášky vás svou upřímností dovedou k smíchu i pláči

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.