Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Provozovny v MČ Praha 1 - kontroly provozoven v Praze 1 se osvědčují

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Provozovny v MČ Praha 1, na které si obyvatelé opakovaně stěžovali, jsou podrobovány kontrolám ze strany radnice Prahy 1. A jak ukazují dosavadní zkušenosti, kontroly provozoven v Praze 1 se osvědčují a odstraňují řadu problémů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Provozovny v MČ Praha 1 - Kontroly provozoven v Praze 1 se osvědčují | foto: Praha 1

"Stížnosti se týkají především nadměrného hluku, který provozovny v MČ Praha 1 vydávají a který narušuje noční klid. Dále se týkají nepořádku kolem provozoven, nedodržování provozní doby nebo užívání prostoru v rozporu s kolaudovaným stavem," říká starosta Prahy 1 Filip Dvořák z Občanské demokratické strany.

"Naše kontroly provozoven v Praze 1 se budou opakovat do té doby, dokud nedosáhneme takových náprav, jež budou minimalizovat negativní dopady provozu na kvalitu života našich občanů," dodává.

První den kontroly provozoven, druhý den náprava

Provozovatelé kontrolovaných podniků se podle starosty většinou aktivně snaží o nápravu.

"Ve valné většině případů není složité odstranit několik závad, což by přispělo k okamžitému zlepšení situace pro místní obyvatele. Jde například o úpravu vstupních dveří či zřízení služby dveřníka, který zamezí shromažďování hlučících hostů před provozovnou. Na druhou stranu je dobrou zprávou, že ‘problémové’ provozovny v Praze 1 tvoří pouhé jedno procento z celkového počtu 1 710 podniků s hostinskou činností v Praze 1," vysvětluje starosta Dvořák, který na kontroly provozoven v Praze 1 sleduje a dokonce se jich i osobně účastní.

Důkazem, že se kontroly provozoven v Praze 1 osvědčují, je například provozovna Bohemia Bagel v Masné 2. Hned druhý den po kontrolní akci této provozovny v Praze 1 v ní byly ukončeny noční akce, na něž si obyvatelé opakovaně stěžovali. Pavel Matoušek, generální manažer Bohemia Bagel, Europebagels, s.r.o., pak zaslal starostovi dopis, v němž ho informoval o opatřeních, která jeho firma na základě kontroly přijala.

Provozovny v MČ Praha 1

Provozovny v MČ Praha 1 po kontrole sjednají nápravu

"Na základě Vaší kontroly a informací od Vás jsme se rozhodli pro okamžité zastavení nočních akcí. To znamená okamžité a permanentní skončení spolupráce s průvodcem Bar Crawlu a jeho firmou. Jsme opět pouze přátelská pekárna s občerstvením a internetem. Již nikdy nebudeme mít otevřeno do pozdních hodin nebo dělat hluk," napsal Pavel Matoušek v uvedeném dopise.

Starosta Filip Dvořák v této souvislosti zdůrazňuje, že snahou radnice není omezování podnikatelské činnosti. "Naopak. Podnikatelů si vážíme a podporujeme je. Musejí být ale ohleduplní a snažit se nejen o dosahování podnikatelského zisku, ale také o dobré vztahy s obyvateli," zdůrazňuje.

Dalším příkladem nápravy je Fano bar v Haštalské ulici, kde proběhla důkladná kontrola dvakrát a od té doby nebyla zaznamenána žádná nová stížnost.

Občané kontroly provozoven v Praze 1 vítají

Jak ukazují ohlasy, občané jsou se zvýšeným dohledem srozuměni a vítají ho. "Jsem spokojena, že radnice Praha 1 začala provádět kontroly provozoven. Tímto mně i spoustě dalších lidí současná politická reprezentace dokázala, že jí záleží na občanech, které zastupuje," říká Petra Kadeřábková z Masné ulice, ve níž se nachází zmíněná provozovna Bohemia Bagel.

"Takový systémový a účelný krok radnice má pro nás mnohem větší význam než předvolební populistická agitace některých politiků, kteří nemají s odpovědnou prací na radnici doposud zkušenosti," dodává Jana Záhlavová z Dlouhé ulice.

Obyvatelé své stížnosti na provozovny v MČ Praha 1 mohou zasílat na e-mail: provozovny@praha1.cz. "Podněty občanů určitě budou prošetřeny," zdůrazňuje starosta Filip Dvořák.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Místo, kde historie ožívá: K prohlídce Prahy patří i návštěva legendárního...
Co zajímavého vidět v Praze? Navštivte legendární Hotel Paříž

Podzimní měsíce jsou pro procházky Prahou jako stvořené. Slunce má ještě sílu, vše je zahaleno v teplých barvách podzimu a lístky stromů se ladně snáší k zemi...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.