Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Provozovny v MČ Praha 1 - kontroly provozoven v Praze 1 se osvědčují

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Provozovny v MČ Praha 1, na které si obyvatelé opakovaně stěžovali, jsou podrobovány kontrolám ze strany radnice Prahy 1. A jak ukazují dosavadní zkušenosti, kontroly provozoven v Praze 1 se osvědčují a odstraňují řadu problémů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Provozovny v MČ Praha 1 - Kontroly provozoven v Praze 1 se osvědčují | foto: Praha 1

"Stížnosti se týkají především nadměrného hluku, který provozovny v MČ Praha 1 vydávají a který narušuje noční klid. Dále se týkají nepořádku kolem provozoven, nedodržování provozní doby nebo užívání prostoru v rozporu s kolaudovaným stavem," říká starosta Prahy 1 Filip Dvořák z Občanské demokratické strany.

"Naše kontroly provozoven v Praze 1 se budou opakovat do té doby, dokud nedosáhneme takových náprav, jež budou minimalizovat negativní dopady provozu na kvalitu života našich občanů," dodává.

První den kontroly provozoven, druhý den náprava

Provozovatelé kontrolovaných podniků se podle starosty většinou aktivně snaží o nápravu.

"Ve valné většině případů není složité odstranit několik závad, což by přispělo k okamžitému zlepšení situace pro místní obyvatele. Jde například o úpravu vstupních dveří či zřízení služby dveřníka, který zamezí shromažďování hlučících hostů před provozovnou. Na druhou stranu je dobrou zprávou, že ‘problémové’ provozovny v Praze 1 tvoří pouhé jedno procento z celkového počtu 1 710 podniků s hostinskou činností v Praze 1," vysvětluje starosta Dvořák, který na kontroly provozoven v Praze 1 sleduje a dokonce se jich i osobně účastní.

Důkazem, že se kontroly provozoven v Praze 1 osvědčují, je například provozovna Bohemia Bagel v Masné 2. Hned druhý den po kontrolní akci této provozovny v Praze 1 v ní byly ukončeny noční akce, na něž si obyvatelé opakovaně stěžovali. Pavel Matoušek, generální manažer Bohemia Bagel, Europebagels, s.r.o., pak zaslal starostovi dopis, v němž ho informoval o opatřeních, která jeho firma na základě kontroly přijala.

Provozovny v MČ Praha 1

Provozovny v MČ Praha 1 po kontrole sjednají nápravu

"Na základě Vaší kontroly a informací od Vás jsme se rozhodli pro okamžité zastavení nočních akcí. To znamená okamžité a permanentní skončení spolupráce s průvodcem Bar Crawlu a jeho firmou. Jsme opět pouze přátelská pekárna s občerstvením a internetem. Již nikdy nebudeme mít otevřeno do pozdních hodin nebo dělat hluk," napsal Pavel Matoušek v uvedeném dopise.

Starosta Filip Dvořák v této souvislosti zdůrazňuje, že snahou radnice není omezování podnikatelské činnosti. "Naopak. Podnikatelů si vážíme a podporujeme je. Musejí být ale ohleduplní a snažit se nejen o dosahování podnikatelského zisku, ale také o dobré vztahy s obyvateli," zdůrazňuje.

Dalším příkladem nápravy je Fano bar v Haštalské ulici, kde proběhla důkladná kontrola dvakrát a od té doby nebyla zaznamenána žádná nová stížnost.

Občané kontroly provozoven v Praze 1 vítají

Jak ukazují ohlasy, občané jsou se zvýšeným dohledem srozuměni a vítají ho. "Jsem spokojena, že radnice Praha 1 začala provádět kontroly provozoven. Tímto mně i spoustě dalších lidí současná politická reprezentace dokázala, že jí záleží na občanech, které zastupuje," říká Petra Kadeřábková z Masné ulice, ve níž se nachází zmíněná provozovna Bohemia Bagel.

"Takový systémový a účelný krok radnice má pro nás mnohem větší význam než předvolební populistická agitace některých politiků, kteří nemají s odpovědnou prací na radnici doposud zkušenosti," dodává Jana Záhlavová z Dlouhé ulice.

Obyvatelé své stížnosti na provozovny v MČ Praha 1 mohou zasílat na e-mail: provozovny@praha1.cz. "Podněty občanů určitě budou prošetřeny," zdůrazňuje starosta Filip Dvořák.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Zatímco ještě relativně nedávno v lidech slovo „nebankovní půjčka“ evokovalo představu nebývale vysokých úroků a...

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Najdete na iDNES.cz