Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Provozovny v MČ Praha 1 - kontroly provozoven v Praze 1 se osvědčují

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Provozovny v MČ Praha 1, na které si obyvatelé opakovaně stěžovali, jsou podrobovány kontrolám ze strany radnice Prahy 1. A jak ukazují dosavadní zkušenosti, kontroly provozoven v Praze 1 se osvědčují a odstraňují řadu problémů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Provozovny v MČ Praha 1 - Kontroly provozoven v Praze 1 se osvědčují | foto: Praha 1

"Stížnosti se týkají především nadměrného hluku, který provozovny v MČ Praha 1 vydávají a který narušuje noční klid. Dále se týkají nepořádku kolem provozoven, nedodržování provozní doby nebo užívání prostoru v rozporu s kolaudovaným stavem," říká starosta Prahy 1 Filip Dvořák z Občanské demokratické strany.

"Naše kontroly provozoven v Praze 1 se budou opakovat do té doby, dokud nedosáhneme takových náprav, jež budou minimalizovat negativní dopady provozu na kvalitu života našich občanů," dodává.

První den kontroly provozoven, druhý den náprava

Provozovatelé kontrolovaných podniků se podle starosty většinou aktivně snaží o nápravu.

"Ve valné většině případů není složité odstranit několik závad, což by přispělo k okamžitému zlepšení situace pro místní obyvatele. Jde například o úpravu vstupních dveří či zřízení služby dveřníka, který zamezí shromažďování hlučících hostů před provozovnou. Na druhou stranu je dobrou zprávou, že ‘problémové’ provozovny v Praze 1 tvoří pouhé jedno procento z celkového počtu 1 710 podniků s hostinskou činností v Praze 1," vysvětluje starosta Dvořák, který na kontroly provozoven v Praze 1 sleduje a dokonce se jich i osobně účastní.

Důkazem, že se kontroly provozoven v Praze 1 osvědčují, je například provozovna Bohemia Bagel v Masné 2. Hned druhý den po kontrolní akci této provozovny v Praze 1 v ní byly ukončeny noční akce, na něž si obyvatelé opakovaně stěžovali. Pavel Matoušek, generální manažer Bohemia Bagel, Europebagels, s.r.o., pak zaslal starostovi dopis, v němž ho informoval o opatřeních, která jeho firma na základě kontroly přijala.

Provozovny v MČ Praha 1

Provozovny v MČ Praha 1 po kontrole sjednají nápravu

"Na základě Vaší kontroly a informací od Vás jsme se rozhodli pro okamžité zastavení nočních akcí. To znamená okamžité a permanentní skončení spolupráce s průvodcem Bar Crawlu a jeho firmou. Jsme opět pouze přátelská pekárna s občerstvením a internetem. Již nikdy nebudeme mít otevřeno do pozdních hodin nebo dělat hluk," napsal Pavel Matoušek v uvedeném dopise.

Starosta Filip Dvořák v této souvislosti zdůrazňuje, že snahou radnice není omezování podnikatelské činnosti. "Naopak. Podnikatelů si vážíme a podporujeme je. Musejí být ale ohleduplní a snažit se nejen o dosahování podnikatelského zisku, ale také o dobré vztahy s obyvateli," zdůrazňuje.

Dalším příkladem nápravy je Fano bar v Haštalské ulici, kde proběhla důkladná kontrola dvakrát a od té doby nebyla zaznamenána žádná nová stížnost.

Občané kontroly provozoven v Praze 1 vítají

Jak ukazují ohlasy, občané jsou se zvýšeným dohledem srozuměni a vítají ho. "Jsem spokojena, že radnice Praha 1 začala provádět kontroly provozoven. Tímto mně i spoustě dalších lidí současná politická reprezentace dokázala, že jí záleží na občanech, které zastupuje," říká Petra Kadeřábková z Masné ulice, ve níž se nachází zmíněná provozovna Bohemia Bagel.

"Takový systémový a účelný krok radnice má pro nás mnohem větší význam než předvolební populistická agitace některých politiků, kteří nemají s odpovědnou prací na radnici doposud zkušenosti," dodává Jana Záhlavová z Dlouhé ulice.

Obyvatelé své stížnosti na provozovny v MČ Praha 1 mohou zasílat na e-mail: provozovny@praha1.cz. "Podněty občanů určitě budou prošetřeny," zdůrazňuje starosta Filip Dvořák.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Najdete na iDNES.cz