Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pronásleduje vás časté močení? Důvodem mohou být potíže s prostatou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co je vlastně prostata? Jaké potíže s prostatou mohou nastat? Jak je s tímto problémem spojené časté močení a jak tomuto problému předcházet?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pronásleduje vás časté močení? Důvodem mohou být potíže s prostatou | foto: Walmark

Prostata, česky žláza předstojná, je orgán močopohlavního ústrojí muže. Žláza je uložená pod močovým měchýřem a obklopuje močovou trubici vycházející z měchýře. Toto anatomické uspořádání vede k mnohým zdravotním potížím, které se objeví poté, co prostata začne měnit svou velikost.

Změna velikosti a objemu prostaty způsobí stlačení a zúžení té části močové trubice, která prostatou prochází. Společně s tlakem prostaty na dno močového měchýře pak dochází k poruchám vyprazdňování moči.

Koho se potíže s prostatou a tím i časté močení týká?

časté močeníPotíže s prostatou nejsou pouze problémem starších mužů, jak se často traduje. Naopak, první známky se mohou objevovat již okolo třicátého roku věku. Potíže s prostatou má po čtyřicítce čtvrtina mužů. Ve vyšším věku se jejich počet dále zvyšuje. Problém je, že většina mužů bere obtížné a časté močení jako nutnou součást stárnutí svého organizmu.

Potíže s prostatou přicházejí postupně, muži si na ně zvykají a přizpůsobují se jim. Zvyknou si v noci vstávat a chodit na toaletu, sžívají se i s pocitem nevyprázdněného močového měchýře. To je ale zásadní chyba. S problémy je možné bojovat a je tedy zbytečné nechat je dospět do stadia, kdy časté močení představuje utrpení.

Varovné signály

Častější nucení na moč, zejména v noci, obtížné močení, muži chvíli trvá, než začne močit, proud moči je oslabený, odkapávání moče, nemočí obloukem, ale pomočuje si špičky bot, inkontinence anebo naopak zástava močení.

Pokud máte potíže s prostatou, je vhodné dodržovat tato režimová opatření:

 1. Dietní opatření
  Vyloučit ostrá a silně kořeněná jídla, silnou kávu, silný čaj, tvrdý alkohol. Strava musí být bohatá na čerstvou zeleninu, vlákninu, vitaminy E, B, zinek, lněné a dýňové semínko.
 2. Příjem tekutin
  Správný a pravidelný příjem tekutin (kolem 2 litrů denně), vhodné jsou čaje obsahující heřmánek, mátu, přesličku a vrbovku malokvětou.
 3. Zdravý pohyb
  Velmi vhodná je pěší turistika.
 4. Nebránit se pravidelnému sexuálnímu životu.
 5. Užívání vhodných doplňků stravy.

Potíže s prostatou a časté močení k radostem mužského života rozhodně nepatří

Výborně rozehraný golfový či tenisový turnaj, adrenalinová túra do hor, fotbálek, partička mariáše s kamarády v oblíbené hospůdce, relaxace uprostřed zahrádky s vlastními výpěstky, lepení modelů letadýlek či aut... radostí, kterými si my muži umíme zpříjemnit život, je celá řada.

Potíže s častým močením postihují až 50 % mužů nad 50 let.

Bohužel od určitého věku přibývá okamžiků, kdy v tu nejméně vhodnou chvíli dokonalý prožitek zhatí náhlá nutkavá potřeba a rychlý odchod na toaletu.

Časté močení, za které mohou potíže s prostatou, to je noční můra, která kolem nás začíná kroužit po čtyřicítce. Tedy pokud včas nesáhneme po účinné péči. Už několik let je nejprodávanějším doplňkem stravy na prostatické potíže na českém trhu Prostenal s Perfect Complexem.

Prostenal s Perfect Complexem totiž spolehlivě pomáhá udržovat správnou funkci a zdraví prostaty, normální funkci močového ústrojí a kvalitní proud moči, pomáhá redukovat oxidační působení na tkáně prostaty i uchovávat vyvážený metabolismus mužských pohlavních hormonů.

Prostenal Perfect 60+20

Za blahodárnými účinky Prostenalu s Perfect Complexem stojí osvědčená kombinace extraktů Saw palmetta, kopřivy dvoudomé a lykopenu (extrakt z rajčat). Výsledkem unikátní kombinace tří aktivních přírodních látek ve vědecky prověřených dávkách je trojitá péče o prostatu a její ochrana před negativními vlivy volných radikálů.

K dosažení příznivého účinku stačí užívat 1 až 2 tobolky denně, nejlépe pravidelně a dlouhodobě. Prostenal s PERFECT COMPLEXEM je k dostání v každé lékárně.

Více informací o produktu je k dispozici na www.prostenal.cz. nebo na bezplatné infolince 800 141 141. Doporučená cena na lékárně: 30 + navíc zdarma 10 tobolek 240 Kč, 60 + navíc zdarma 20 tobolek 450 Kč.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

První srpnový víkend se příznivci historie, skvělé zábavy, ale i napětí můžou těšit na premiérový 1. ročník...

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Předání petice na podporu biotroniky do a Senátu Parlamentu České republiky.

Informace o předání petice na podporu biotroniky do Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR s počtem petentů přes 40...

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Najdete na iDNES.cz