Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pronásleduje vás časté močení? Důvodem mohou být potíže s prostatou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co je vlastně prostata? Jaké potíže s prostatou mohou nastat? Jak je s tímto problémem spojené časté močení a jak tomuto problému předcházet?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pronásleduje vás časté močení? Důvodem mohou být potíže s prostatou | foto: Walmark

Prostata, česky žláza předstojná, je orgán močopohlavního ústrojí muže. Žláza je uložená pod močovým měchýřem a obklopuje močovou trubici vycházející z měchýře. Toto anatomické uspořádání vede k mnohým zdravotním potížím, které se objeví poté, co prostata začne měnit svou velikost.

Změna velikosti a objemu prostaty způsobí stlačení a zúžení té části močové trubice, která prostatou prochází. Společně s tlakem prostaty na dno močového měchýře pak dochází k poruchám vyprazdňování moči.

Koho se potíže s prostatou a tím i časté močení týká?

časté močeníPotíže s prostatou nejsou pouze problémem starších mužů, jak se často traduje. Naopak, první známky se mohou objevovat již okolo třicátého roku věku. Potíže s prostatou má po čtyřicítce čtvrtina mužů. Ve vyšším věku se jejich počet dále zvyšuje. Problém je, že většina mužů bere obtížné a časté močení jako nutnou součást stárnutí svého organizmu.

Potíže s prostatou přicházejí postupně, muži si na ně zvykají a přizpůsobují se jim. Zvyknou si v noci vstávat a chodit na toaletu, sžívají se i s pocitem nevyprázdněného močového měchýře. To je ale zásadní chyba. S problémy je možné bojovat a je tedy zbytečné nechat je dospět do stadia, kdy časté močení představuje utrpení.

Varovné signály

Častější nucení na moč, zejména v noci, obtížné močení, muži chvíli trvá, než začne močit, proud moči je oslabený, odkapávání moče, nemočí obloukem, ale pomočuje si špičky bot, inkontinence anebo naopak zástava močení.

Pokud máte potíže s prostatou, je vhodné dodržovat tato režimová opatření:

 1. Dietní opatření
  Vyloučit ostrá a silně kořeněná jídla, silnou kávu, silný čaj, tvrdý alkohol. Strava musí být bohatá na čerstvou zeleninu, vlákninu, vitaminy E, B, zinek, lněné a dýňové semínko.
 2. Příjem tekutin
  Správný a pravidelný příjem tekutin (kolem 2 litrů denně), vhodné jsou čaje obsahující heřmánek, mátu, přesličku a vrbovku malokvětou.
 3. Zdravý pohyb
  Velmi vhodná je pěší turistika.
 4. Nebránit se pravidelnému sexuálnímu životu.
 5. Užívání vhodných doplňků stravy.

Potíže s prostatou a časté močení k radostem mužského života rozhodně nepatří

Výborně rozehraný golfový či tenisový turnaj, adrenalinová túra do hor, fotbálek, partička mariáše s kamarády v oblíbené hospůdce, relaxace uprostřed zahrádky s vlastními výpěstky, lepení modelů letadýlek či aut... radostí, kterými si my muži umíme zpříjemnit život, je celá řada.

Potíže s častým močením postihují až 50 % mužů nad 50 let.

Bohužel od určitého věku přibývá okamžiků, kdy v tu nejméně vhodnou chvíli dokonalý prožitek zhatí náhlá nutkavá potřeba a rychlý odchod na toaletu.

Časté močení, za které mohou potíže s prostatou, to je noční můra, která kolem nás začíná kroužit po čtyřicítce. Tedy pokud včas nesáhneme po účinné péči. Už několik let je nejprodávanějším doplňkem stravy na prostatické potíže na českém trhu Prostenal s Perfect Complexem.

Prostenal s Perfect Complexem totiž spolehlivě pomáhá udržovat správnou funkci a zdraví prostaty, normální funkci močového ústrojí a kvalitní proud moči, pomáhá redukovat oxidační působení na tkáně prostaty i uchovávat vyvážený metabolismus mužských pohlavních hormonů.

Prostenal Perfect 60+20

Za blahodárnými účinky Prostenalu s Perfect Complexem stojí osvědčená kombinace extraktů Saw palmetta, kopřivy dvoudomé a lykopenu (extrakt z rajčat). Výsledkem unikátní kombinace tří aktivních přírodních látek ve vědecky prověřených dávkách je trojitá péče o prostatu a její ochrana před negativními vlivy volných radikálů.

K dosažení příznivého účinku stačí užívat 1 až 2 tobolky denně, nejlépe pravidelně a dlouhodobě. Prostenal s PERFECT COMPLEXEM je k dostání v každé lékárně.

Více informací o produktu je k dispozici na www.prostenal.cz. nebo na bezplatné infolince 800 141 141. Doporučená cena na lékárně: 30 + navíc zdarma 10 tobolek 240 Kč, 60 + navíc zdarma 20 tobolek 450 Kč.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Co se děje s radioaktivními odpady v Česku?

Úložiště radioaktivních odpadů Richard u Litoměřic

Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) řeší otázku uložení radioaktivních odpadů a vyhořelého jaderného paliva....

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Najdete na iDNES.cz