Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prokažte svou znalost angličtiny mezinárodně platným certifikátem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Když jsem se po maturitě nedostala na vysokou školu kvůli špatné známce z fyziky ve 3. ročníku gymnázia, která mi zkazila průměr, a tudíž ubrala body v celkovém hodnocení, odešla jsem na roční pomaturitní studium angličtiny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prokažte svou znalost angličtiny mezinárodně platným certifikátem | foto: LONDON INSTITUTE PRAHA s.r.o.

Statut studenta mi zaručoval veškeré výhody, které mladý studující člověk může mít, aby si stále mohl užívat bezstarostného mládí. 

Po roce jsem se odhodlala opustit ochranná mateřská křídla a odjet do Velké Británie jako au-pair. Rodina mne hned přihlásila do místní jazykové školy a uhradila za mne kurzovné, které mi pak poctivě strhávala z mého skromného platu. Pravidelně jsem do školy chodila a pilně se učila. Po 3 měsících jsem absolvovala testování a poté dalších pár týdnů čekala na výsledky. 

Jaké pro mne bylo překvapení, když mi poštou přišla obálka s certifikátem FCE (First Certificate in English)! Měla jsem za to, že jsem skládala nějaké místní jazykové zkoušky, které budou platit jen po určitou dobu a v omezené míře. Vůbec jsem netušila, že se celé tři měsíce připravuji na mezinárodně uznávané, prestižní a velmi ceněné a žádané zkoušky, tzv. Cambridge ESOL (což znamená "English for Speakers of Other Languages", angličtina pro hovořící jiným jazykem). 

Prokažte svou znalost angličtiny mezinárodně platným certifikátem

Věděla jsem, že testy Cambridge ESOL skládají každý rok 2 až 3 miliony lidí ze 130 zemí, a že v České republice patří už mnoho let k nejpopulárnější jazykovým zkouškám, ale přesto jsem se bála obětovat finance, čas a úsilí. Mé obavy byly zbytečné a já jsem držela v rukou certifikát, který mi pomůže dostat se na vysněnou vysokou školu či výrazně zlepší mou šanci najít dobrou práci. Je to praktický důkaz mé znalosti angličtiny s časově neomezenou platností, kterou mi již nikdo nevezme. 

Ihned jsem se začala o Cambridge zkoušky více zajímat. Zjistila jsem, že se rozlišuje pět úrovní náročnosti: nejjednodušší KET (Key English Test), následuje PET (Preliminary English Test), nejrozšířenější a nejžádanější je FCE (First Certificate in English), poté CAE (Certificate in Advanced English) a nejnáročnější CPE (Certificate of Proficiency in English). Při skládání zkoušky se prověřují všechny čtyři řečové dovednosti - poslech, čtení, písemný a mluvený projev. Kandidáti prokazují znalost nejen gramatiky a slovní zásoby, ale také schopnost praktického využití angličtiny v každodenních životních situacích. 

Všechny aspekty jazyka jsou u kandidátů hodnoceny spravedlivě bez ohledu na národnost, mateřský jazyk nebo pohlaví. Písemné i ústní zkoušky se konají 3x ročně a je velmi doporučováno navštěvovat přípravné kurzy, které vedou rodilí mluvčí. Po návratu z Velké Británie jsem jeden takový kurz začala navštěvovat v jazykové škole London Institute Praha v Soukenické ulici v centru Prahy a byla jsem nadšená. Kurz vedl zkušený rodilý mluvčí, který měl velké pochopení pro naše obavy ze zkoušek a trpělivě nám vysvětloval nejen gramatické jevy, ale pilně s námi cvičil typická cvičení, která jsou pro tyto zkoušky příznačná. 

Prokažte svou znalost angličtiny mezinárodně platným certifikátem

Prokažte svou znalost angličtiny mezinárodně platným certifikátem

Zaměstnanci London Institute Praha pro nás zařídili všechny potřebné organizační záležitosti, abychom se nemuseli omezovat v naší přípravě. Jistě nemusím zdůrazňovat, že jsem úspěšně složila i druhou zkoušku CAE a to díky důsledně připraveným hodinám v jazykové škole London Institute Praha. Další mezinárodně platnou zkouškou z anglického jazyka je IELTS (International English Language Testing System, tedy Mezinárodní systém zkoušek z anglického jazyka), ale na rozdíl od Cambridge ESOL je v této formě testování úspěšný každý kandidát, jen záleží na počtu obdržených bodů. 

Výsledky testu obdrží kandidát ve formě takzvaného Test Report Form, kde jsou zaznamenány výsledky dosažené z jednotlivých oblastí. Dále je doporučeno, aby se po 2 letech tyto testy opakovaly vzhledem k možnému zlepšení znalostí účastníků zkoušky. Existují 2 typy testů  IELTS a to akademický, sloužící k přihláškám na univerzity či jiné vzdělávací instituce, a všeobecný, určený například k imigračním účelům.

Více informací ohledně přípravných kurzů na zkoušky naleznete na stránkách www.londoninstitute.cz nebo na https://www.facebook.com/londoninstitute.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.