Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prokažte svou znalost angličtiny mezinárodně platným certifikátem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Když jsem se po maturitě nedostala na vysokou školu kvůli špatné známce z fyziky ve 3. ročníku gymnázia, která mi zkazila průměr, a tudíž ubrala body v celkovém hodnocení, odešla jsem na roční pomaturitní studium angličtiny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prokažte svou znalost angličtiny mezinárodně platným certifikátem | foto: LONDON INSTITUTE PRAHA s.r.o.

Statut studenta mi zaručoval veškeré výhody, které mladý studující člověk může mít, aby si stále mohl užívat bezstarostného mládí. 

Po roce jsem se odhodlala opustit ochranná mateřská křídla a odjet do Velké Británie jako au-pair. Rodina mne hned přihlásila do místní jazykové školy a uhradila za mne kurzovné, které mi pak poctivě strhávala z mého skromného platu. Pravidelně jsem do školy chodila a pilně se učila. Po 3 měsících jsem absolvovala testování a poté dalších pár týdnů čekala na výsledky. 

Jaké pro mne bylo překvapení, když mi poštou přišla obálka s certifikátem FCE (First Certificate in English)! Měla jsem za to, že jsem skládala nějaké místní jazykové zkoušky, které budou platit jen po určitou dobu a v omezené míře. Vůbec jsem netušila, že se celé tři měsíce připravuji na mezinárodně uznávané, prestižní a velmi ceněné a žádané zkoušky, tzv. Cambridge ESOL (což znamená "English for Speakers of Other Languages", angličtina pro hovořící jiným jazykem). 

Prokažte svou znalost angličtiny mezinárodně platným certifikátem

Věděla jsem, že testy Cambridge ESOL skládají každý rok 2 až 3 miliony lidí ze 130 zemí, a že v České republice patří už mnoho let k nejpopulárnější jazykovým zkouškám, ale přesto jsem se bála obětovat finance, čas a úsilí. Mé obavy byly zbytečné a já jsem držela v rukou certifikát, který mi pomůže dostat se na vysněnou vysokou školu či výrazně zlepší mou šanci najít dobrou práci. Je to praktický důkaz mé znalosti angličtiny s časově neomezenou platností, kterou mi již nikdo nevezme. 

Ihned jsem se začala o Cambridge zkoušky více zajímat. Zjistila jsem, že se rozlišuje pět úrovní náročnosti: nejjednodušší KET (Key English Test), následuje PET (Preliminary English Test), nejrozšířenější a nejžádanější je FCE (First Certificate in English), poté CAE (Certificate in Advanced English) a nejnáročnější CPE (Certificate of Proficiency in English). Při skládání zkoušky se prověřují všechny čtyři řečové dovednosti - poslech, čtení, písemný a mluvený projev. Kandidáti prokazují znalost nejen gramatiky a slovní zásoby, ale také schopnost praktického využití angličtiny v každodenních životních situacích. 

Všechny aspekty jazyka jsou u kandidátů hodnoceny spravedlivě bez ohledu na národnost, mateřský jazyk nebo pohlaví. Písemné i ústní zkoušky se konají 3x ročně a je velmi doporučováno navštěvovat přípravné kurzy, které vedou rodilí mluvčí. Po návratu z Velké Británie jsem jeden takový kurz začala navštěvovat v jazykové škole London Institute Praha v Soukenické ulici v centru Prahy a byla jsem nadšená. Kurz vedl zkušený rodilý mluvčí, který měl velké pochopení pro naše obavy ze zkoušek a trpělivě nám vysvětloval nejen gramatické jevy, ale pilně s námi cvičil typická cvičení, která jsou pro tyto zkoušky příznačná. 

Prokažte svou znalost angličtiny mezinárodně platným certifikátem

Prokažte svou znalost angličtiny mezinárodně platným certifikátem

Zaměstnanci London Institute Praha pro nás zařídili všechny potřebné organizační záležitosti, abychom se nemuseli omezovat v naší přípravě. Jistě nemusím zdůrazňovat, že jsem úspěšně složila i druhou zkoušku CAE a to díky důsledně připraveným hodinám v jazykové škole London Institute Praha. Další mezinárodně platnou zkouškou z anglického jazyka je IELTS (International English Language Testing System, tedy Mezinárodní systém zkoušek z anglického jazyka), ale na rozdíl od Cambridge ESOL je v této formě testování úspěšný každý kandidát, jen záleží na počtu obdržených bodů. 

Výsledky testu obdrží kandidát ve formě takzvaného Test Report Form, kde jsou zaznamenány výsledky dosažené z jednotlivých oblastí. Dále je doporučeno, aby se po 2 letech tyto testy opakovaly vzhledem k možnému zlepšení znalostí účastníků zkoušky. Existují 2 typy testů  IELTS a to akademický, sloužící k přihláškám na univerzity či jiné vzdělávací instituce, a všeobecný, určený například k imigračním účelům.

Více informací ohledně přípravných kurzů na zkoušky naleznete na stránkách www.londoninstitute.cz nebo na https://www.facebook.com/londoninstitute.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Automatické pytlovací linky krmných směsí pracují rychle a efektivně

Automatické pytlovací linky krmných směsí pracují rychle a efektivně.

Společnost VELS nabízí plně automatické pytlovací linky krmných směsí, které navrhuje pro konkrétní podmínky v místě...

GreenChem nabízí AdBlue® pro osobní automobily

GreenChem nabízí AdBlue® pro osobní automobily.

Ochrana životního prostředí pro budoucí generace není pro nás jen ideou, ale skutečným cílem. V poslední době slýcháme...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Nadívaný krocan a dýňový koláč
Nadívaný krocan a dýňový koláč

Recepty ke Dni díkuvzdání zpestří podzimní jídelníček

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.