Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Projektové řízení: vhodný nástroj ušetří miliony korun

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Studie asociace Project managament institute a společnosti Ernst Young na téma projektového řízení v České republice a na Slovensku poukazuje na smutnou skutečnost: vinou nesprávného řízení končí každý druhý projekt nad rámcem stanoveného rozpočtu či vymezeného časového termínu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Vezmeme-li v potaz, že až u dvou třetin projektů v ČR a na Slovensku rozpočet přesahuje milion korun, je jasné, že právě optimalizací projektového řízení lze dosáhnout výrazných úspor. Řeč přitom nemusí být nutně jen o penězích, ukrojit lze také podstatnou část z časového rámce potřebného k realizaci projektu.

Na vině je především nesprávné řízení projektů a volba nevhodných nástrojů

Podle samotných projektových manažerů může za současný nevyhovující stav v oblasti projektového řízení často hlavně neschopnost sledovat stav projektu v reálném čase, průběžně vyhodnocovat aktuální klíčové ukazatele nebo se poučit z chyb na již realizovaných projektech. Zde bohužel narážíme na omezení daná obvyklou realitou v českých a slovenských firmách – excelovská tabulka ani jednotlivé licence MS Project distribuované v organizaci členům projektové kanceláře už dnes zkrátka nestačí. Složitější projekty vyžadují zapojení a koordinaci větších projektových týmů, žádají si proto výběr vhodného nástroje na správu projektového portfolia.

Ideální nástroj pro správu projektového portfolia je transparentní, všem členům týmu nabízí vždy aktuální údaje

Ačkoli je uřízení projektového portfolia primárně o vhodných metodách práce a reálných schopnostech projektového manažera (komunikace, analytické myšlení, vedení týmu atd.), právě volba vhodného nástroje může celý proces výrazně zjednodušit. Reporting stavu portfolia, pravidelná revize rizik i klíčových ukazatelů, registry otevřených bodů, to vše by mělo být uceleně k dispozici na jednom místě pro všechny, kteří takové informace potřebují. Jednotná platforma tak umožňuje pružně reagovat na veškeré změny konkrétního projektu v kontextu celé organizace.

Nástroj pro správu projektového portfolia nemusí být drahý ani přehnaně komplikovaný

Plně dostačující může být kupříkladu jednoduchá intranetová/extranetová aplikace, kdy jsou každému členovi týmu přidělena adekvátní uživatelská práva, a k níž se přistupuje prostřednictvím webového prohlížeče.

Jedním z takových nástrojů je software ADVANTA. Ten funguje jako pružná webová aplikace, kterou si projektový manažer může snadno přizpůsobit používaným metodikám nebo konkrétním potřebám jeho projektů. Zahrnuje kompletní projektové plánování, archiv projektové dokumentace a pokročilé možnosti reportingu. Za licenci navíc platí jen projektoví manažeři, kteří potřebují delegovat úlohy. Ostatní uživatelé mají přístup k systému zdarma a jejich počet není nijak omezen. Nástroj ADVANTA si můžete vyzkoušet zcela zdarma, více informací je k dispozici na webu www.advanta-group.cz.

Studie asociace Project managament institute a společnosti Ernst Young (Průzkum řízení projektů v ČR a SR, EY & PMI, 2013)

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stůl se čtyřmi nohami najdeme v každém domě. Buďte hraví a originální! Představujeme vám stoly s centrální nohou, které...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Pohřební služba Praha ELPIS spouští nové webové stránky

Pohřební služba Praha ELPIS spouští nové webové stránky

Postihla vás ztráta blízkého člověka? Právě pro vás je zde Pohřební služba Praha ELPIS, která poskytuje své služby na...

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Od 27. srpna je cestujícím v Praze a Středočeském kraji k dispozici nový regionální dopravní systém PID Lítačka, který...

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dopřejte svému domovu kvalitní dřevěné třívrstvé podlahy QUICK.STEP PARQUET z masivního dřeva, které jsou optimálně...

Najdete na iDNES.cz