Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Projekt Proměna ukazuje ženám, jak zdravě žít a být v pohodě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dvě desítky účastnic bojovaly v minulých měsících díky netradičnímu soutěžnímu a dobročinnému projektu Proměna 2016 za svou větší životní pohodu. Nejlepších deset žen po čtyřech měsících cvičení a zdravého stravování uspělo a míří do finále, kde na ně čeká odborná porota i zajímavé ceny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Projekt Proměna ukazuje ženám, jak zdravě žít a být v pohodě | foto: Moravian Premium Care

O vítězce se rozhodne během zábavného, veřejnosti přístupného superfinálového večera na konci dubna ve Frýdku –Místku..

Projekt Proměna 2016 se soustředí na změnu, která spočívá i v postoji k profesním šancím a osobnímu životu. V tom je podle organizátorů ze společnosti Moravian Premium Care výjimečný.

„Letos se nám podařilo oslovit široké spektrum žen. Nejde nám totiž jen o řešení nadváhy, ale o celkový přístup ženy k sobě samé. Do finále se dostaly ženy od 28 do 51 let, s váhou od 112 do zhruba 55 kilo,“ upozorňuje Helena Ruszová, ředitelka soutěže.

Pomáhá zdravé vaření, ale i móda

Finalistky byly vybrány na konci února po pěti týdnech tréninků ze všech přihlášených soutěžících na základě průběžných výsledků. Do finále se tak dostala desítka žen, které dohromady zhubly o 39 kilogramů. „Nyní ještě pokračují v programu a je pravděpodobné, že váhový úbytek bude zřetelně větší. Už nyní víme, že jedna z žen ubrala celých deset kilo, a to bez ztráty svalové hmoty, právě naopak. Kromě toho se účastnice učí i zdravě vařit a korigovat postavu vhodným oděvem,“ hodnotí průběžné výsledky a program finalistek Ruszová.

Proměna 2016 - škola zdravého vaření

Proměna 2016 - škola zdravého vaření

Proměna 2016 - workshop u Beaty Rajské

Proměna 2016 - workshop u Beaty Rajské

Proměna 2016 - u paní Beaty Rajské

Proměna 2016 - u paní Beaty Rajské

Proměna 2016 - společné foto s paní Beatou Rajskou

Proměna 2016 - společné foto s paní Beatou Rajskou

Příběhy s dobrým koncem

Projekt Proměna 2016 s podtitulem „Be a woman - soutěž pro ženy s příběhem“ sází na ženy, které si zaslouží podporu a motivaci, aby šly cestou, jakou si samy představují pro svůj další aktivní život. Motto projektu proto organizátoři s nadhledem shrnují do jediné věty: hezké děvče se rodí náhodou, krásná žena vzniká úsilím. Na konci úsilí organizátorů i účastnic je deset příběhů nejen o vnější proměně, ale především o vůli a vytrvalosti. Deset příběhů o nové sebejistotě a víře ve vlastní cenu.

„Chceme příklady finalistek motivovat ženy, které se ještě nerozhodly něco změnit a potřebují podpořit. Chceme jim ukázat, že základem krásy je zdraví,“ vysvětluje Ruszová.

Proměna 2015 - přehlídka Beaty Rajské

Proměna 2015 - přehlídka Beaty Rajské

Proměna 2015 - Jakub Prachař a Libor Bouček

Proměna 2015 - Jakub Prachař a Libor Bouček

Proměna 2015 - rozhovor s finalistkou, budoucí vítězkou

Proměna 2015 - rozhovor s finalistkou, budoucí vítězkou

Na konci je lepší vztah i nová práce

Míru proměn dokumentují i příběhy vítězek předchozích dvou ročníků projektu Proměny. Marcela Roháčová z prvního ročníku říká: „Před finále jsem přišla o práci. Předtím bych šla na pohovor nervózní, s nadváhou bych byla nejistá, ale já vše zvládla, nebála jsem se, šla na něj doslova se vztyčenou hlavou. Nakonec jsem dostala několik nabídek a mohla si vybírat. Dokonce se mi zlepšil osobní život. Když má žena kila navíc, stydí se i před svým manželem, což byl i můj případ. To nyní odpadlo.“

Vítězka druhého ročníku Zuzana Krutilová je také spokojená. „Soutěž a vše okolo mi ukázalo, že opravdu jde vše - jen chtít. Sice nemám tolik času na cvičení, ale vím, že pohyb je základ a pokračuji v něm. I když je to už rok, rodina mě stále podporuje. Posílilo mě to psychicky a hlavně to byl nezapomenutelný zážitek. Jsem ráda, že jsem to mohla poznat. A je pravdou, že po soutěži si konečně umím udělat čas sama na sebe,“ míní.

Patronkou projektu Proměna je módní návrhářka Beata Rajská, která také věnuje hlavní cenu pro vítězku. Superfinálový večer, který se uskuteční
28. dubna od 19 hodin v atraktivním industriálním areálu Slezan ve Frýdku – Místku, moderují Jakub Prachař a Vojtěch Kotek. Lístky jsou už nyní k dostání v síti TicketPro a prostřednictvím webu KulturaFM.

Proměna 2016 - finalistky - víkendový trénink

Proměna 2016 - finalistky - víkendový trénink

Proměna 2016 - finalistky v tělocvičně

Proměna 2016 - finalistky v tělocvičně

Proměna 2016 - finalistka při tréninku

Proměna 2016 - finalistka při tréninku

Proměna 2016 - Finalistky na víkendovém tréninku

Proměna 2016 - Finalistky na víkendovém tréninku

Organizátoři pomohou i nemocným dětem

„Chceme, aby byl projekt přitažlivý nejen pro naše účastnice, ale i pro širokou veřejnost. Proto jsme zvolili i jeho širší přesah. Kromě soutěže finalistek nabídneme módní přehlídku Beaty Rajské a hostem večera bude i olympijský desetibojař Robert Změlík,“ zve ředitelka soutěže Ruszová.

Organizátoři pamatovali také na děti, kterým život zkomplikovala vážná nemoc. Na akci proběhne dražba látkové panenky Kiwanis malované speciálně pro tuto příležitost režisérem Jiřím Menzelem a panenky malované hercem Viktorem Preissem. Výtěžek bude věnován, prostřednictvím Kiwanisu Ostrava, dětské onkologii Fakultní nemocnice Ostrava.

Velké finále

Finálový večer akce Proměna 2016 se koná 28. dubna od 19 hodin v areálu Slezanu ve Frýdku - Místku. Servis finalistkám v průběhu soutěže před finálovým večerem poskytuje řada partnerů, mistrů ve svém oboru.

Individuální tréninkový plán a jídelníček vytváří profi fitness pro ženy Contours ve Frýdku-Místku a Českém Těšíně. Workshopu na téma oblékání a zdravé sebevědomí se ujala módní návrhářka Beata Rajská, která finalistky přivítala přímo v prostorách svého butiku v pražské Dlouhé ulici. Víkendový crossfit trénink zajistili v luxusním horském resortu Hotelu Freud na Ostravici. Tam si finalistky prošly i školou zdravého vaření s profesionálem Martinem Radvanským, kuchařem Hotelu Freud s mnoha zahraničními zkušenostmi. Nové střihy a účesy od účastnice získaly od profesionálních kadeřníků ze Salonu Tragedy. Nová vizáž vznikala pod rukama profesionálů z Yves Rocher v obchodním centru Frýda ve Frýdku-Místku. Módní značky Reserved a CCC se postarají o šatník a obutí finalistek v obchodním centru Frýda ve Frýdku-Místku.

Proměna 2015 - finalistky s vítězkou

Proměna 2015 - finalistky s vítězkou

Velká podpora

Podporu finalistkám poskytuje i celá řada dalších firem. Společnost Starlife věnovala komplexní řadu doplňků stravu pro efektivní trénink na celou dobu účasti v soutěži. Zdravé vaření je o kvalitních surovinách, proto kuchaři finalistkám představili mimo jiné například řadu luštěnin od GoldMenu a kvalitní maso z řeznictví H&H.

No a Kožní klinika Vzhled pro změnu věnuje vítězce voucher. Ale pozor, ne jen na estetické služby, ale také na prevenci melanomu.

www.promena-2016.cz

Projekt Proměna ukazuje ženám, jak zdravě žít a být v pohodě

Projekt Proměna ukazuje ženám, jak zdravě žít a být v pohodě

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Na Univerzitě Palackého řešíte své studium přes mobil

Na Univerzitě Palackého řešíte své studium přes mobil.

Univerzita Palackého v Olomouci udává v posledních letech trendy v mnoha oblastech. Jako první v Česku přišla s vlastní...

Zimní sezona v Těšínském Slezsku se blíží

Zimní sezona v Těšínském Slezsku se blíží

Chladná rána, brzká setmění a holé stromy bez listí, to je již znamení, že zima je za dveřmi. Zavítejte do turistické...

Slezská univerzita v Opavě nabízí výjimečnou kombinaci oborů pod jednou střechou

Roboti z Ústavu informatiky

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě je moderní a dynamická vzdělávací instituce. Nabízí...

Najdete na iDNES.cz