Projděte se po medvědích tlapkách a poznejte Beskydy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patříte k milovníkům Beskyd a máte pocit, že turistické chodníky už znáte jako své boty? Toužíte po nějakém novém výletu? Nebo se vám prostě už nechce podnikat náročnou túru na některý z beskydských vrcholů, ale chcete jít cestou, kterou zvládne každý?

Malenovice | foto: BESKYDHOST

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pokud jste si alespoň na jednu z těchto tří otázek odpověděli kladně, rádi se možná dozvíte, že kromě klasických turistických tras vznikl v oblasti Lysé hory a Smrku, v údolí řeky Ostravice ještě jeden systém značených stezek. Říká se mu Po medvědích tlapkách a je určen všem, od rodičů s malými dětmi až po seniory. Každá z pěti stezek tvoří vždy okruh, takže pokud jste přijeli autem, můžete někde zaparkovat a značky vás zase dovedou do místa, odkud jste vyrazili. 

Navíc díky okruhům nepůjdete stejnou cestou tam a zpět. Poznání je tedy o to více. Stačí se kdekoliv napojit na značku se symbolem medvídka, který je vymalován nějakou z barev okruhů. Jednotlivé stezky, popisy a mapy najdete na webové stránce Po medvědích tlapkách, v infocentrech a také v místních restauracích, hotelích a penzionech, jejichž majitelé se do projektu zapojili.

Pohled do údolí řeky Ostravice

Pohled do údolí řeky Ostravice

Beskydy pohodově

Přestože půjdete po stopách medvědích tlapek, nebojte se, určitě vás cesta nepotáhne do koruny statných smrků či do neprostupných houštin. Naopak, především jde o pohodu a příjemný zážitek, takže cesty medvědích tlapek vedou sice málo známými místy, ale na druhou stranu vždy na nich najdete nějaké přírodní či „vlastivědné“ zajímavosti, které se nacházejí v oblasti obcí Ostravice, Malenovice a Čeladná.

Peřeje na Ostravici

Peřeje na Ostravici

Takže třeba žlutá stezka medvědích tlapek vás zavede k Medvědí skále, kterou znají jen opravdoví znalci krajiny pod Lysou horou. Ze skály váš čekají neopakovatelné výhledy na obec Ostravice a na okolní hory. Pokud chcete poznat něco z historie této oblasti a vypravit se třeba po stopách básníka Petra Bezruče, pak zvolte oranžový okruh. Zavede vás ke srubu, kde Bezruč trávil poslední léta svého života a poznáte jedno z nejromantičtějších míst Beskyd – peřeje na řece Ostravici

Ondřejník

Ondřejník

Pokud se chcete na Lysou horu podívat zpovzdálí, lze doporučit stezku modrou. Vede stráněmi a lesy pod hřebenem hory Ondřejník a skoro pořád budete mít Lysou horu v dohledu. Asi nejhezčí je pak výhled od kapličky, odkud prý do podzemí prchal místní, dodnes známý, zbojník Ondráš.

Fotogalerie

Cesty vedou místy, kde se dá dobře občerstvit, a to většinou ve stylových místních hospůdkách. Ať už jedete do Beskyd na dovolenou, na víkend nebo „jen“ na jednodenní výlet, tak vězte, že pokud se vydáte po medvědích tlapkách, výpravy si budete užívat.

www.pomedvedichtlapkach.cz/

Projekt vznikl za podpory Moravskoslezského kraje a je podporován obcemi Ostravice a Malenovice.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Právě vychází nová povídka z edice Backend Stories, 700 EXABYTŮ NESMRTELNOSTI od Julie Novákové. Za vědeckofantastickou...

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP...

Další z rubriky

Vybíráte střední školu? Tak zamiřte na veletrh do ostravského Avionu

Vybíráte střední školu? Tak zamiřte na veletrh do ostravského Avionu

Pokud si nejste jisti, zda chcete studovat na střední odborné škole, gymnáziu nebo učilišti, máme pro vás tip. Téměř 40...

Dopravní podnik Ostrava má novou plničku CNG

Dopravní podnik Ostrava má novou plničku CNG

Již druhou plničku CNG uvedl do provozu Dopravní podnik Ostrava (DPO). Jeho CNG autobusy teď mohou kromě areálu DPO v...

Díky spolupráci s krajem budou Číňané investovat do ostravské chemičky

Podpis dobrovolné dohody o snižování negativních vlivů na životní prostředí

Memorandum o spolupráci Moravskoslezského kraje a města Ostravy s čínskou provincií Shandong už není jenom „na papíru“....

Najdete na iDNES.cz