Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prognóza vývoje realitního trhu v Plzni a okolí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Plánujete pořízení domu či bytu na hypotéku? Pak si pečlivě přečtěte článek plzeňské realitní kanceláře JV REALITY.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prognóza vývoje realitního trhu v Plzni a okolí | foto: JV REALITY GROUP, a.s.

V době psaní tohoto článku již víme, že daň z převodu nemovitostí od roku 2015 bude hradit kupující. Z tohoto důvodu se domníváme, že tato skutečnost bude mít pozitivní dopad na ceny nemovitostí a počty uskutečněných obchodů a to zejména v druhé polovině tohoto roku. 

Více kupujících a méně prodávajících by mohlo znamenat zvýšení skutečných prodejních cen v druhé polovině roku. Je možné, že se prodejní ceny významným způsobem nezmění, ale prodávající může být méně ochoten jednat o ceně. Nicméně zájem v ČR, a jak pozorujeme i ve většině evropských zemích, je stále o menší domácnosti a to v důsledku stoupající rozvodovosti, prodloužení věkové hranice, samostatného žití bez partnerů (věk mezi 20-30 roky) a v neposlední řadě velký význam hraje finanční stránka, poněvadž v menších bytech jsou také nižší finanční náklady.

I přes veškeré legislativní změny, které jsme v tomto roce zaznamenali, se domníváme, že vzhledem ke stále nízkým úrokovým sazbám hypoték, bude zájem klientů stále trvat. Realitní kancelář JV REALITY zaznamenala velký počet zájemců o vyhledání požadované nemovitosti a zajištění kompletního servisu spojeného s pořízením dané nemovitosti. 

                                     Jiřina Vejvodová – jednatelka společnosti JV REALITY

Jakými parametry se řídí zájemci

V tomto roce zaznamenala realitní kacelář JV REALITY výrazný zájem, jak o byty v panelových domech v lokalitách Bolevec, Košutka, ale i výraznější zájem o byty v novostavbách jak v samotné Plzni, tak i na okraji Plzně. 

Zájemci, kteří si vybírají byty v novostavbách čím dál častěji pečlivě posuzují jednotlivé nemovitosti a to nejen podle kupní ceny. Kladou velký důraz na měsíční náklady spojené se službami a energiemi, na danou lokalitu, občanskou vybavenost a v neposlední řadě zvažují dostupnost do zaměstnání. 

Prognóza vývoje realitního trhu v Plzni a okolí

Dal by se potvrdit novodobý trend, kdy si lidé kupují nemovitosti v dobré dostupnosti svého zaměstnání, z toho někdy vyplývá velké omezení pro koupi nemovitosti. Přesto, že v dnešní nejisté době nikdo neví, jak dlouho člověk bude v daném zaměstnání,  přesto se většina kupujících snaží o to bydlet v co možná nejblíže dosavadnímu zaměstnání. Nejspíše je to způsobené dnešní náročnou dobou, která klade na zaměstnance velké časové a pracovní nároky.

Porovnání ceny bytů od developerských projektů 

Developerské projekty v dnešní době preferují převážně dispozice 2kk a 3kk o obytných rozlohách od 48 do 92 metrů čtverečních. Nejžádanější dispozice je byt o velikosti 2kk, která zaujme zájemce z řad mladší generace či jednotlivce nebo manželské páry. Cena za metr čtvereční těchto bytů v Plzni se pohybuje od 27 000 do 38 000 korun. 

Samozřejmě většina zájemců je cenově omezena a proto si vybírají levnější varianty, které se nabízejí v panelových domech, kde jsou ceny od 19 000 do 23 000 korun za metr čtvereční, zde velmi záleží na dané lokalitě.

Stále čím dál více zájemců řeší svojí bytovou otázku díky developerským projektům mimo Plzeň, kde za příznivé ceny pořídí nové byty s nízkými měsíčními náklady na provoz. Zároveň je zde možnost, pokud to ještě projekt umožňuje, si upravovat danou nemovitost dle svých představ. 

Prognóza vývoje realitního trhu v Plzni a okolí

Prognóza vývoje realitního trhu v Plzni a okolí

U developerských projektů mimo Plzeň zájemci čím dál více vyžadují kvalitní bydlení s výbornou dostupností do Plzně, kterou ve většině případů zajišťuje MHD, vlak či integrovaná doprava. Dále občanská vybavenost, především mateřská školka, škola, zdravotnické středisko, pošta, dostatek obchodů a služeb. V těchto developerských projektech se ceny pohybují od 25 000 do 27 000 korun za metr čtvereční.

V delším horizontu na realitním trhu lze očekávat stále větší zájem o byty v novostavbách. Díky tomu však vyplouvá na povrch problém s výstavbou daných nemovitostí, jelikož s příchodem hospodářské krize v letech 2009 - 2013 se výrazně omezila výstavba nových bytů. Lze očekávat, že pokud se tento trend nezmění je jen otázkou času než se postupně začnou nové byty zdražovat.

                                            Jaroslav Altman – mluvčí společnosti JV REALITY

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Třídění odpadu má smysl, recyklovatelné je téměř vše

Třídění odpadu má smysl, recyklovatelné je téměř vše.

Recyklování odpadu se pomalu ale jistě stává samozřejmou součástí našich životů. Modrá pro papír, žlutá pro plast,...

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Pobyt v horském penzionu třeba v Alpách se vám může o stovky korun prodražit. Stačí, když budete peníze za ubytování...

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna.

Okna tvoří bohužel často místa s největším únikem tepla v domácnosti, proto je potřeba jejich výběr nepodcenit. Okna se...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.