Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prognóza vývoje realitního trhu v Plzni a okolí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Plánujete pořízení domu či bytu na hypotéku? Pak si pečlivě přečtěte článek plzeňské realitní kanceláře JV REALITY.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prognóza vývoje realitního trhu v Plzni a okolí | foto: JV REALITY GROUP, a.s.

V době psaní tohoto článku již víme, že daň z převodu nemovitostí od roku 2015 bude hradit kupující. Z tohoto důvodu se domníváme, že tato skutečnost bude mít pozitivní dopad na ceny nemovitostí a počty uskutečněných obchodů a to zejména v druhé polovině tohoto roku. 

Více kupujících a méně prodávajících by mohlo znamenat zvýšení skutečných prodejních cen v druhé polovině roku. Je možné, že se prodejní ceny významným způsobem nezmění, ale prodávající může být méně ochoten jednat o ceně. Nicméně zájem v ČR, a jak pozorujeme i ve většině evropských zemích, je stále o menší domácnosti a to v důsledku stoupající rozvodovosti, prodloužení věkové hranice, samostatného žití bez partnerů (věk mezi 20-30 roky) a v neposlední řadě velký význam hraje finanční stránka, poněvadž v menších bytech jsou také nižší finanční náklady.

I přes veškeré legislativní změny, které jsme v tomto roce zaznamenali, se domníváme, že vzhledem ke stále nízkým úrokovým sazbám hypoték, bude zájem klientů stále trvat. Realitní kancelář JV REALITY zaznamenala velký počet zájemců o vyhledání požadované nemovitosti a zajištění kompletního servisu spojeného s pořízením dané nemovitosti. 

                                     Jiřina Vejvodová – jednatelka společnosti JV REALITY

Jakými parametry se řídí zájemci

V tomto roce zaznamenala realitní kacelář JV REALITY výrazný zájem, jak o byty v panelových domech v lokalitách Bolevec, Košutka, ale i výraznější zájem o byty v novostavbách jak v samotné Plzni, tak i na okraji Plzně. 

Zájemci, kteří si vybírají byty v novostavbách čím dál častěji pečlivě posuzují jednotlivé nemovitosti a to nejen podle kupní ceny. Kladou velký důraz na měsíční náklady spojené se službami a energiemi, na danou lokalitu, občanskou vybavenost a v neposlední řadě zvažují dostupnost do zaměstnání. 

Prognóza vývoje realitního trhu v Plzni a okolí

Dal by se potvrdit novodobý trend, kdy si lidé kupují nemovitosti v dobré dostupnosti svého zaměstnání, z toho někdy vyplývá velké omezení pro koupi nemovitosti. Přesto, že v dnešní nejisté době nikdo neví, jak dlouho člověk bude v daném zaměstnání,  přesto se většina kupujících snaží o to bydlet v co možná nejblíže dosavadnímu zaměstnání. Nejspíše je to způsobené dnešní náročnou dobou, která klade na zaměstnance velké časové a pracovní nároky.

Porovnání ceny bytů od developerských projektů 

Developerské projekty v dnešní době preferují převážně dispozice 2kk a 3kk o obytných rozlohách od 48 do 92 metrů čtverečních. Nejžádanější dispozice je byt o velikosti 2kk, která zaujme zájemce z řad mladší generace či jednotlivce nebo manželské páry. Cena za metr čtvereční těchto bytů v Plzni se pohybuje od 27 000 do 38 000 korun. 

Samozřejmě většina zájemců je cenově omezena a proto si vybírají levnější varianty, které se nabízejí v panelových domech, kde jsou ceny od 19 000 do 23 000 korun za metr čtvereční, zde velmi záleží na dané lokalitě.

Stále čím dál více zájemců řeší svojí bytovou otázku díky developerským projektům mimo Plzeň, kde za příznivé ceny pořídí nové byty s nízkými měsíčními náklady na provoz. Zároveň je zde možnost, pokud to ještě projekt umožňuje, si upravovat danou nemovitost dle svých představ. 

Prognóza vývoje realitního trhu v Plzni a okolí

Prognóza vývoje realitního trhu v Plzni a okolí

U developerských projektů mimo Plzeň zájemci čím dál více vyžadují kvalitní bydlení s výbornou dostupností do Plzně, kterou ve většině případů zajišťuje MHD, vlak či integrovaná doprava. Dále občanská vybavenost, především mateřská školka, škola, zdravotnické středisko, pošta, dostatek obchodů a služeb. V těchto developerských projektech se ceny pohybují od 25 000 do 27 000 korun za metr čtvereční.

V delším horizontu na realitním trhu lze očekávat stále větší zájem o byty v novostavbách. Díky tomu však vyplouvá na povrch problém s výstavbou daných nemovitostí, jelikož s příchodem hospodářské krize v letech 2009 - 2013 se výrazně omezila výstavba nových bytů. Lze očekávat, že pokud se tento trend nezmění je jen otázkou času než se postupně začnou nové byty zdražovat.

                                            Jaroslav Altman – mluvčí společnosti JV REALITY

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání.

Spolupracuje vaše firma s agenturou práce? Máte informaci, že má agentura zaplacenou povinnou kauci? Jste si jisti, že...

Eurosoftware: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

EUROSOFTWARE: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

Eurosoftware se zabývá vývojem aplikací pro velké mezinárodní obchodní řetězce. Takový software umožňuje...

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně.

Zlatá Belánka je již dlouho plánovaným projektem, který postupem času prošel s ohledem na vývoj obecné ekonomické...

Najdete na iDNES.cz