Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte obraz a nevíte, jakou má cenu a jak ho co nejvýhodněji prodat? V dnešní době máte více možností, než jít do prvního obchodu se starožitnictvím a přijmout nabízenou cenu. Nesporné výhody pro prodávající, ale i kupující, nabízí internetová aukce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí | foto: Obrazy v aukci, s.r.o.

Při prodeji ve starožitnictví nemáte jistotu, na jakého prodavače narazíte. Co když vám nabídne mnohem nižší cenu, než jakou má obraz skutečnou hodnotu? A i kdyby to byl poctivý obchodník, stejně musí obraz vykoupit za nižší částku, aby se mu jeho následný prodej vyplatil. Uvědomte si, že mu vaše umělecké dílo může na prodejně dlouho zabírat místo.

Kde za obraz dostanete nejvyšší cenu a jistotu čestného jednání?

V dnešní elektronické době, kdy internet spojuje svět, můžete obraz nabídnout sběratelům z celé České republiky. Internetové aukce společnosti Obrazy v aukci s.r.o. šetří váš čas a dosahuje se v nich mimořádně úspěšné prodejnosti a vysokých cen. Navíc relativně rychle.

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Prodej vašeho obrazu je pouze zprostředkován, až do jeho vydražení je tedy jen váš. Zprostředkovatel si účtuje fixní poplatek 20 % z prodané částky. Proto máte jistotu, že obraz nebude podhodnocen. Je i v zájmu pořadatelů aukce, aby se vydražil za co největší částku.

Fixní procentuální odměna z dosažené částky je konečná, zahrnuje DPH, autorské poplatky, odměny znalcům a další náklady jako např. na fotografování díla. Nic dalšího si zprostředkovatel neúčtuje, nemusíte se bát tzv. aukčního poplatku, který si jiné aukční síně účtují i v případě, že by se váš obraz nevydražil.

Adrenalin dělá divy

Důležitou funkci licitátora vykonává promyšlený software a zájemci o umělecký předmět se mezi sebou nemohou domluvit, vše je naprosto anonymní. Navíc celý průběh aukce můžete sledovat online, je zcela transparentní a kontrolovatelná.

Mnoho z vás určitě na některých internetových aukcích nakupuje, a tak jejich kouzlo znáte. Když se vám něco líbí, nechcete to přenechat někomu jinému. Proto kupující často v posledních minutách nabídnou více, než původně zamýšleli.

Aukční společnost Obrazy v aukci ale nejsou aukcí s pevně stanoveným koncem. Když kdokoliv přihodí do 5 minut před ukončením, aukce se automaticky prodlužuje. Stává se, že se částka opravdu zajímavě vyšplhá.

Můžete se spolehnout, že své peníze za vydražený obraz obdržíte v co nejkratším čase. Pokud se nacházíte ve finanční tísni, která vás třeba i dohnala k prodeji obrazu, lze se domluvit na vyplacení finanční zálohy ještě před ukončením aukce.

Nezávazné ohodnocení obrazu

Máte tedy obraz, který se vám již nelíbí, nebo pro jeho prodej máte jiný důvod? Nechte si ohodnotit jeho cenu! Stačí jen emailem zaslat fotografie celého obrazu a signatury autora pořadatelům aukce Obrazy v aukci a dozvíte se, kolik byste za něj mohli dostat.

Aukční společnost Obrazy v aukci založili Dominika a Jaroslav Jakubcovi, kteří se obchodu s uměním věnují již 23 let. V té době otevřeli svou první galerii na Loretánském náměstí na Hradčanech. Jejich vědomosti z oblasti dějin umění doplňují znalosti trhu s uměním a propracovaný organizační řád, díky kterým mohou využít opravdu všech dostupných marketingových nástrojů, aby se o nabídce vašeho obrazu dozvědělo co nejvíce potenciálních zájemců.

Obrazy v aukci pořádají ročně celkem 5 aukcí, v každé z nich se nachází 400-500 položek obrazů, grafik, soch a jiných uměleckých děl. V letošním roce zde dokonce padl rekord, nejvyšší cena historie v internetové aukci. Obraz se vydražil za 2,5 milionu korun.

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Více informací o společnosti Obrazy v aukci najdete na www.obrazyvaukci.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Střepy přináší štěstí! Z vytříděných do kontejneru se raduje i příroda

Střepy přináší štěstí! Z vytříděných do kontejneru se raduje i příroda!

Sklenice od majonéz, kečupů, marinád, lahve od vína, nepotřebné nebo rozbité zavařovačky… V každé domácnosti se jich...

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dopřejte svému domovu kvalitní dřevěné třívrstvé podlahy QUICK.STEP PARQUET z masivního dřeva, které jsou optimálně...

Kde Siemens vyvíjí řídicí systémy pro celý svět? V Plzni!

Kde Siemens vyvíjí řídicí systémy pro celý svět? V Plzni!

Český Siemens rozšiřuje aktivity plzeňského vývojového centra.

Najdete na iDNES.cz