Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Máte obraz a nevíte, jakou má cenu a jak ho co nejvýhodněji prodat? V dnešní době máte více možností, než jít do prvního obchodu se starožitnictvím a přijmout nabízenou cenu. Nesporné výhody pro prodávající, ale i kupující, nabízí internetová aukce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí | foto: Obrazy v aukci, s.r.o.

Při prodeji ve starožitnictví nemáte jistotu, na jakého prodavače narazíte. Co když vám nabídne mnohem nižší cenu, než jakou má obraz skutečnou hodnotu? A i kdyby to byl poctivý obchodník, stejně musí obraz vykoupit za nižší částku, aby se mu jeho následný prodej vyplatil. Uvědomte si, že mu vaše umělecké dílo může na prodejně dlouho zabírat místo.

Kde za obraz dostanete nejvyšší cenu a jistotu čestného jednání?

V dnešní elektronické době, kdy internet spojuje svět, můžete obraz nabídnout sběratelům z celé České republiky. Internetové aukce společnosti Obrazy v aukci s.r.o. šetří váš čas a dosahuje se v nich mimořádně úspěšné prodejnosti a vysokých cen. Navíc relativně rychle.

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Prodej vašeho obrazu je pouze zprostředkován, až do jeho vydražení je tedy jen váš. Zprostředkovatel si účtuje fixní poplatek 20 % z prodané částky. Proto máte jistotu, že obraz nebude podhodnocen. Je i v zájmu pořadatelů aukce, aby se vydražil za co největší částku.

Fixní procentuální odměna z dosažené částky je konečná, zahrnuje DPH, autorské poplatky, odměny znalcům a další náklady jako např. na fotografování díla. Nic dalšího si zprostředkovatel neúčtuje, nemusíte se bát tzv. aukčního poplatku, který si jiné aukční síně účtují i v případě, že by se váš obraz nevydražil.

Adrenalin dělá divy

Důležitou funkci licitátora vykonává promyšlený software a zájemci o umělecký předmět se mezi sebou nemohou domluvit, vše je naprosto anonymní. Navíc celý průběh aukce můžete sledovat online, je zcela transparentní a kontrolovatelná.

Mnoho z vás určitě na některých internetových aukcích nakupuje, a tak jejich kouzlo znáte. Když se vám něco líbí, nechcete to přenechat někomu jinému. Proto kupující často v posledních minutách nabídnou více, než původně zamýšleli.

Aukční společnost Obrazy v aukci ale nejsou aukcí s pevně stanoveným koncem. Když kdokoliv přihodí do 5 minut před ukončením, aukce se automaticky prodlužuje. Stává se, že se částka opravdu zajímavě vyšplhá.

Můžete se spolehnout, že své peníze za vydražený obraz obdržíte v co nejkratším čase. Pokud se nacházíte ve finanční tísni, která vás třeba i dohnala k prodeji obrazu, lze se domluvit na vyplacení finanční zálohy ještě před ukončením aukce.

Nezávazné ohodnocení obrazu

Máte tedy obraz, který se vám již nelíbí, nebo pro jeho prodej máte jiný důvod? Nechte si ohodnotit jeho cenu! Stačí jen emailem zaslat fotografie celého obrazu a signatury autora pořadatelům aukce Obrazy v aukci a dozvíte se, kolik byste za něj mohli dostat.

Aukční společnost Obrazy v aukci založili Dominika a Jaroslav Jakubcovi, kteří se obchodu s uměním věnují již 23 let. V té době otevřeli svou první galerii na Loretánském náměstí na Hradčanech. Jejich vědomosti z oblasti dějin umění doplňují znalosti trhu s uměním a propracovaný organizační řád, díky kterým mohou využít opravdu všech dostupných marketingových nástrojů, aby se o nabídce vašeho obrazu dozvědělo co nejvíce potenciálních zájemců.

Obrazy v aukci pořádají ročně celkem 5 aukcí, v každé z nich se nachází 400-500 položek obrazů, grafik, soch a jiných uměleckých děl. V letošním roce zde dokonce padl rekord, nejvyšší cena historie v internetové aukci. Obraz se vydražil za 2,5 milionu korun.

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Více informací o společnosti Obrazy v aukci najdete na www.obrazyvaukci.cz

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Hledáte prostory pro firemní skladování? Máme pro vás efektivní řešení

Hledáte prostory pro firemní skladování? Máme pro vás efektivní řešení

Každá firma musí ze zákona povinně archivovat některé dokumenty, výrobci a distributoři navíc potřebují více místa také...

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Centrum služeb PRE v novém

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro...

Najdete na iDNES.cz