Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Máte obraz a nevíte, jakou má cenu a jak ho co nejvýhodněji prodat? V dnešní době máte více možností, než jít do prvního obchodu se starožitnictvím a přijmout nabízenou cenu. Nesporné výhody pro prodávající, ale i kupující, nabízí internetová aukce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí | foto: Obrazy v aukci, s.r.o.

Při prodeji ve starožitnictví nemáte jistotu, na jakého prodavače narazíte. Co když vám nabídne mnohem nižší cenu, než jakou má obraz skutečnou hodnotu? A i kdyby to byl poctivý obchodník, stejně musí obraz vykoupit za nižší částku, aby se mu jeho následný prodej vyplatil. Uvědomte si, že mu vaše umělecké dílo může na prodejně dlouho zabírat místo.

Kde za obraz dostanete nejvyšší cenu a jistotu čestného jednání?

V dnešní elektronické době, kdy internet spojuje svět, můžete obraz nabídnout sběratelům z celé České republiky. Internetové aukce společnosti Obrazy v aukci s.r.o. šetří váš čas a dosahuje se v nich mimořádně úspěšné prodejnosti a vysokých cen. Navíc relativně rychle.

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Prodej vašeho obrazu je pouze zprostředkován, až do jeho vydražení je tedy jen váš. Zprostředkovatel si účtuje fixní poplatek 20 % z prodané částky. Proto máte jistotu, že obraz nebude podhodnocen. Je i v zájmu pořadatelů aukce, aby se vydražil za co největší částku.

Fixní procentuální odměna z dosažené částky je konečná, zahrnuje DPH, autorské poplatky, odměny znalcům a další náklady jako např. na fotografování díla. Nic dalšího si zprostředkovatel neúčtuje, nemusíte se bát tzv. aukčního poplatku, který si jiné aukční síně účtují i v případě, že by se váš obraz nevydražil.

Adrenalin dělá divy

Důležitou funkci licitátora vykonává promyšlený software a zájemci o umělecký předmět se mezi sebou nemohou domluvit, vše je naprosto anonymní. Navíc celý průběh aukce můžete sledovat online, je zcela transparentní a kontrolovatelná.

Mnoho z vás určitě na některých internetových aukcích nakupuje, a tak jejich kouzlo znáte. Když se vám něco líbí, nechcete to přenechat někomu jinému. Proto kupující často v posledních minutách nabídnou více, než původně zamýšleli.

Aukční společnost Obrazy v aukci ale nejsou aukcí s pevně stanoveným koncem. Když kdokoliv přihodí do 5 minut před ukončením, aukce se automaticky prodlužuje. Stává se, že se částka opravdu zajímavě vyšplhá.

Můžete se spolehnout, že své peníze za vydražený obraz obdržíte v co nejkratším čase. Pokud se nacházíte ve finanční tísni, která vás třeba i dohnala k prodeji obrazu, lze se domluvit na vyplacení finanční zálohy ještě před ukončením aukce.

Nezávazné ohodnocení obrazu

Máte tedy obraz, který se vám již nelíbí, nebo pro jeho prodej máte jiný důvod? Nechte si ohodnotit jeho cenu! Stačí jen emailem zaslat fotografie celého obrazu a signatury autora pořadatelům aukce Obrazy v aukci a dozvíte se, kolik byste za něj mohli dostat.

Aukční společnost Obrazy v aukci založili Dominika a Jaroslav Jakubcovi, kteří se obchodu s uměním věnují již 23 let. V té době otevřeli svou první galerii na Loretánském náměstí na Hradčanech. Jejich vědomosti z oblasti dějin umění doplňují znalosti trhu s uměním a propracovaný organizační řád, díky kterým mohou využít opravdu všech dostupných marketingových nástrojů, aby se o nabídce vašeho obrazu dozvědělo co nejvíce potenciálních zájemců.

Obrazy v aukci pořádají ročně celkem 5 aukcí, v každé z nich se nachází 400-500 položek obrazů, grafik, soch a jiných uměleckých děl. V letošním roce zde dokonce padl rekord, nejvyšší cena historie v internetové aukci. Obraz se vydražil za 2,5 milionu korun.

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Prodej obrazů v internetové aukci se vám skutečně vyplatí

Více informací o společnosti Obrazy v aukci najdete na www.obrazyvaukci.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Čistou přírodou s čistou stopou.
Čistou přírodou s čistou stopou

Svěžest, čistý vzduch, svoboda, zdroj energie a krásy, která se jen tak neokouká. Takové je čarovné kouzlo přírody, kterému jen málokdo z nás odolá. A právě...  celý článek

Bydlení v pražské Libni? Klidné, pohodlné a luxusní.
Bydlení v pražské Libni? Klidné, pohodlné a luxusní

Libeň patří do velmi dynamicky se rozvíjející Prahy 9. Městská část mezi Vysočany a Karlínem se těší ze snadné dostupnosti do centra Prahy díky skvělé...  celý článek

Babí léto na Lipně láká na nejžádanější aktivity a spoustu zábavy.
Babí léto na Lipně láká na nejžádanější aktivity a spoustu zábavy

Vydejte se za odpočinkem i v září nebo v říjnu a užijte si speciální nabídku volnočasových aktivit. Vyhnete se tak letní špičce a ušetříte až tisíce korun....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.