Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prodáváte nemovitost? Neudělejte tři časté chyby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prodej nemovitosti není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát – a to bez ohledu na to, zda prodáváte sami nebo pomocí realitního makléře. Potencionální kupci jsou totiž nároční a je potřeba přitáhnout jejich pozornost. Dávejte si proto pozor na zbytečné chyby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prodáváte nemovitost? Neudělejte tyto 3 časté chyby! | foto: ČTK

Mnoho makléřů a výsledek žádný

Jestliže se rozhodnete inzerovat sami, je téměř jisté, že se vám začnou ozývat realitní makléři a lákat vás nabídkou, že mají již zájemce na vaši nemovitost. Obvykle však na tom není ani zrnko pravdy, je to pouze technika, jak proniknout k majiteli nemovitosti a připravit ho o peníze za nesmyslné služby.

Asi nejhorší způsob je pak nemovitost nechat na starosti několika makléřům. Pokud chcete opravdu prodat a mít při tom co nejmenší starosti, svěřte prodej vašeho domu či bytu zkušenému a úspěšnému makléři, který se tomu bude věnovat naplno.

Hrátky s cenou

Je jasné, že každý chce prodat nemovitost za co nejvyšší cenu. Avšak existuje mnoho faktorů, které se při určování ceny musí zohlednit. A právě v tomto ohledu je majitel neobjektivní. Je velmi vhodné si nechat vypracovat odhad ceny nemovitosti, který vám v každé solidní realitní kanceláři zprostředkují zdarma. Podle této ceny se pak můžete orientovat. Každá nemovitost je jiná a má svá specifika, proto je důležité veškeré rozdíly správně zvýhodnit.

Často se pak stává, že cena je stanovena příliš vysoko, a potencionální zájemci vůbec nereagují. Chybným tahem je nemovitost po malých částkách snižovat. Pak se totiž stane, že visí v prostoru již velmi dlouho a zájemci o koupi bytu ji již nevnímají, protože ji předtím mnohokrát viděli. Pokud však chcete přistoupit ke snížení ceny, měl by být rozdíl mezi původní a zlevněnou variantou markantnější.

První dojem je klíčový

Nepořádek, neuspořádanost, zašlá výmalba, neupravená zahrada – to všechno mohou být důvody, proč se vaše nemovitost neprodává. Možná argumentujete tím, že nový majitelé si stejně vše přizpůsobí svým vlastním představách, a máte pravdu, avšak pokud z vaší nemovitosti neodejdou s dobrým prvním dojmem, k obchodu nikdy nedojde. 

A pak jsou zbytečná fakta, že byt má skvělou výměru, dům má velkou zahradu nebo že lokalita je přímo fantastická. Dejte proto prodávanou nemovitost do co nejlepšího stavu. A to i za předpokladu, že budete muset do ní ještě investovat nějakou tu finanční částku.


Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Zimní zahrady a kovovýroba na míru: moderní materiály a technologie

Zimní zahrady a kovovýroba na míru: moderní materiály a technologie

Jaké možnosti se v současné nabízí při konstrukci zimních zahrad? A čeho lze dosáhnout kvalitním potiskem plastových a...

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stůl se čtyřmi nohami najdeme v každém domě. Buďte hraví a originální! Představujeme vám stoly s centrální nohou, které...

Bydlení v zeleni, metropoli na dosah nabízí nové domy v Modřanském Háji

Bydlení v zeleni, metropoli na dosah? Modřanský Háj se rozšíří o 46 domů

Oblíbený rezidenční komplex Modřanský Háj se rozrůstá o 46 rodinných domů v dispozicích 4+kk až 5+1. Výstavba prvních z...

Najdete na iDNES.cz