Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Problém důstojného stáří umí vyřešit Oblastní charita Pardubice

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Oblastní charita Pardubice poskytuje domácí ošetřovatelskou a hospicovou péči, charitní pečovatelskou službu, osobní asistenci, odlehčovací službu a nově také sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi neboli sanaci rodiny. V rámci Diecézní charity Hradec Králové působí v Pardubickém kraji v oblasti Pardubicka a Holicka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Problém důstojného stáří umí vyřešit Oblastní charita Pardubice | foto: Oblastní charita Pardubice

Kam s ním? Není to jen notoricky známá otázka z Nerudova fejetonu, ale často realita, kterou řeší nejedna rodina, ve které žije nemocný dědeček či babička. Sami se o sebe již nepostarají, navíc potřebují běžný mezilidský kontakt, jejich děti musí chodit do práce, ale přitom cítí, že domov důchodců není pro rodiče řešením.

Kde hledat odpověď? V Oblastní charitě Pardubice. Už téměř dvacet let, po zřízení arcibiskupem Karlem Otčenáškem, patří Oblastní charita Pardubice k mezinárodní rodině organizací Caritas, které poskytují pečovatelskou službu.

Pardubice, Lázně Bohdaneč, Holice, Moravany, Třebosice a Luže.To jsou všechno místa, ve kterých najdete střediska Oblastní charity Pardubice zaměřená na seniory, na ošetřovatelskou službu, hospicovou péči, denní stacionář, ale také na sanaci rodiny a mateřské centrum.

Domácí péče pro seniory

 Jedním ze základních pilířů, které nabízí Oblastní charita Pardubice, je domácí ošetřovatelská péče. Směřuje především k seniorům a osobám po hospitalizaci v nemocnici, u kterých je nutná následná domácí péče. Kvalifikovaný zdravotnický personál (zdravotní sestry) provádí veškeré potřebné zdravotnické služby, které je možné poskytnout v domácím prostředí.

Péči předepisuje obvodní lékař a je hrazena příslušnými zdravotními pojišťovnami. Konkrétně: ošetření a převazy ran včetně bércových vředů, prevence a léčba proleženin, nitrosvalové a podkožní aplikace injekcí, infuze, odběry, ale také pohybová rehabilitace a podávání léků.

Návštěvy jsou zajišťovány každý den podle doporučení praktického lékaře a potřeb pacienta. Oblastní charita Pardubice půjčuje i zdravotní a kompenzační pomůcky, které klient potřebuje.

Oblastní charita Pardubice nabízí osobní asistenci, stacionář i pobytové zařízení

Pro lidi se zdravotně-sociálním handicapem je možné využít službu osobní asistence doma i mimo domov. Oblastní charita Pardubice poskytuje zmíněnou službou pomoc osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického nemocnění nebo zdravotního postižení. Osobní asistence obnáší časově delší péči a dohled u klienta (až 8 hodin denně).

Oblastní charita Pardubice - logo

Řešením pro mnohé rodiny je i denní stacionář v Třebosicích, 5 km od Pardubic. Je otevřený každý všední den od 7:00 do 16:00 a dědeček či babička případně lidé se zdravotním postižením tu mohou trávit čas, kdy se o ně členové rodiny nemohou postarat.Výhodou je také možnost dopravy z domova do stacionáře a zpět.

Oblastní charita Pardubice na konci života i jeho začátku

Oblastní charita Pardubice zajišťuje na profesionální úrovni hospicovou péči pro pacienty v terminálním stádiu nemoci, kteří si přejí zůstat v posledních chvílích svého života ve svém domově. Nejdůležitější součástí je léčba bolesti a dalších symptomů, stejně jako řešení psychologických, sociálních a duchovních problémů nemocných.

Domácí hospicovou péči ordinuje praktický lékař nebo lékař- specialista. Péče je hrazena ze zdravotního pojištění. 24 hodin denně 7 dní v týdnu je pacientům i rodině k dispozici lékař, zdravotní sestra, sociální služby a duchovní.

Oblastní charita Pardubice nezapomíná ani na začátek života. V posledních letech investuje energii i do mateřských a rodinných center. Na svém kontě má již dvě rodinná centra, a to v Luži a Holicích. Vybavené místnosti a pestrý program pro děti a dospělé pomáhá tmelit rodinné vazby.

Bližší informace o službách, které nabízí Oblastní charita Pardubice, spolu s program rodinných center s kontakty najdete na internetové adrese: www.charitapardubice.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Až dva miliardy řádků dat, možnost pokročilého vyhodnocování dat v čase z různých zdrojů, snadná vizualizace do všech...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Najdete na iDNES.cz