Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přírodní dermokosmetika mnohdy zvládá víc než nákladná léčba

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Navzdory moderním technologiím se stále častěji vracíme k přírodě. A hledáme v ní také pomoc na naše trápení. Boom proto zažívá domácí léčba a dermokosmetika - bylinné čaje, přírodní mazání i domácí bylinné tinktury. Objevujeme také přípravky, které byly málem zapomenuty, například polysany.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Přírodní dermokosmetika mnohdy zvládá víc než nákladná léčba | foto: RosenPharma a.s.

Polysany jsou koloidními hydroxidy magnesia s velice příznivými účinky na špatně se hojící kožní problémy. Polysanové mazání vyrobené z hořčíku a vody dokáže v zánětlivé tkáni vytvořit ideální alkalické prostředí nezbytné pro hojivé procesy. Ukazuje se, že například opar, pásový opar, růži, intertrigo nebo akutní ekzémy dokážou polysany spolehlivě zmírnit, nebo dokonce vyléčit.

Tento ryze český přípravek objevil ve třicátých letech minulého století profesor Jan Bečka, rektor Vysoké školy zvěrolékařské v Brně. S úspěchem se pak polysany vyráběly a používaly až do 90. let. Tehdy však z trhu zmizely a snad by se na ně i zapomnělo, nebýt české farmaceutické společnosti RosenPharma a.s., která jejich výrobu vzkřísila a polysany opět na náš trh uvedla.

Původní složení polysanů zůstalo stejné, tedy magnezium hydroxid a voda, RosenPharma se však v rámci inovací vydala svou cestou a polysan začala obohacovat o další přírodní léčivé přísady, například olivový a jojobový olej, ichtamol, kyselinu hyaluronovou nebo měsíček. Používané magnezium nejvyšší kvality pak pochází přímo z Mrtvého moře.

Dermokosmetika v ucelených řadách

RosenPharma dodává polysany na náš trh coby linimenta, tedy snadno vstřebatelná mazání, a to v ucelené dermokosmetické řadě s nazvané Milk of Magnesia Product. Jsou hypoalergenní, vyrábějí se bez konzervantů, bez parfemace i bez přídatných látek. Léčba je tak skutečně zcela přírodní.

Dermokosmetická řada Milk of Magnesia Product v současné době nabízí jeden přípravek v podobě čistého polysanu a čtyři obohacené o další přírodní léčivé látky. Díky tomu polyenová dermokosmetika od RosenPharmy dokáže pokrýt velice široké spektrum kožních potíží od extrémně suché kůže, až po pásový opar nebo růži.

Přírodní léčba vašich dermokosmetických problémů

Přípravek 8,8% Polysan gel je neocenitelný pro léčbu zapařenin, růže, oparu a pásového oparu v počátečním stadiu, lze jej použít i při poštípání hmyzem, akutních nemokvajících ekzémech, ale také jako jemnou alternativu tekutého pudru, například při neštovicích.

2,2% ichtamol v Polysanu přivítají hlavně lidé trpící lupénkou, růžovkou, akné nebo mikrobiálním či atopickým ekzémem. Obsažený olivový olej pokožku lehce promašťuje, ichtamol pak má protizánětlivé účinky a skvěle si poradí s plísněmi a kvasinkami. Přípravek je mimořádně vhodný i na citlivou a dětskou pokožku, nešpiní prádlo a je neparfémovaný.

1,1% kyselina hyaluronová v Polysanu se používá na růži ve fázi hojení, ke zklidnění a dobrému hojení pleti po agresivnějších kosmetických zákrocích, k hojení trhlinek v koutcích rtů a v okolí nosu, na popraskané rty, ale i například na hodně dehydrovanou pleť. Kromě magnezia obsahuje přípravek i olivový olej a samozřejmě kyselinu hyaluronovou, která dokonale hydratuje pokožku a urychluje hojení.

Pro pokožku hodně namáhanou extrémními povětrnostními vlivy (horko, slunce, mráz), na sluneční alergie a spáleniny nebo na velice suchou pokožku (a to včetně léčby silně popraskaných pat) je určen přípravek 6,6% jojobový olej v Polysanu s přirozeným UV faktorem 5. Obsahuje vedle magnezia a olivového oleje také jojobový olej, který se využívá pro vysoké množství pěstících látek, minerálů a vitaminu E.

4,4% měsíček v Polysanu je pak určen ke zklidnění citlivé, podrážděné či suché pokožky, na popraskané rty nebo na zacelení trhlinek v okolí nosu a koutků úst.

Vývoj jde neustále dopředu

V současné době RosenPharma vyvíjí další polysanové přípravky, které by ráda co nejdříve uvedla na trh: 5,5% urea v Polysanu k hydrataci, promaštění a změkčení pokožky a 2,2% diosmin v Polysanu jako lokální doplněk léčby varixů a těžkých nohou.

Jestliže nám příroda nadělila nepříjemná kožní onemocnění, nabídla zároveň i řešení, jak je zmírnit či zcela vyléčit: takovým řešením jsou právě původní české polysany od společnosti RosenPharma. Všechny polysanové přípravky od RosenPharmy jsou volně prodejné, zakoupíte je v lékárnách nebo v e-shopu společnosti a zcela jistě vás potěší jejich příznivá cena.

Kompletní informace o polysanech najdete na webových stránkách www.polysany.cz, produktovou stránku najdete na adrese www.rosenpharma.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

Pasivní bydlení: roli hraje úspora, ale i komfort

Výstavba rodinných domů ALEA v Říčanech u Brna

Zelené technologie se při výstavbách bydlení masivně prosazují také v Česku. Za posledních dvacet let ušly dlouhou...

Program Národních oslav 100. výročí republiky

Program Národních oslav 100. výročí republiky

V letošním roce si připomínáme 100. výročí založení Československé republiky. Jak budou vypadat oslavy jubilea?

Najdete na iDNES.cz