Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přijímací řízení na VŠCHT Praha: druhé kolo na bakalářské studium

Komerční sdělení   14:00aktualizováno  14:00
Vysoká škola chemicko–technologická v Praze zahájí 1. července druhé kolo přijímacího řízení do bakalářských studijních programů. Zájemci mají ještě v řadě oborů šanci uspět v přijímacím řízení na bakalářské studium, které jim slibuje velmi dobré vzdělání. Uzávěrka pro podání přihlášky je až 31. srpna 2010.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ne všechny obory na fakultách VŠCHT Praha mají ještě volná místa, ale i ze stávající nabídky pro přijímací řízení na bakalářské studium si zájemci dobře vyberou. | foto: VŠCHT Praha

Bakalářské studium na VŠCHT Praha

VŠCHT Praha má čtyři fakulty – Fakultu chemické technologie, Fakultu technologie ochrany prostředí, Fakultu potravinářské a biochemické technologie a Fakultu chemicko-inženýrskou. Umožňuje jak přijímací řízení na bakalářské studium, tak magisterské studium a samozřejmě i doktorský stupeň vysokoškolského vzdělání.

Navíc škola udělila poprvé v loňském roce certifikovaný titul prvním eurobakalářům v bakalářském studijním programu Chemie. Získala totiž v roce 2006 jako první v ČR a východní Evropě vůbec právo připravovat absolventy, kteří ke svému akademickému titulu mohou přidávat prestižní titul EUROBACHELOR®. Právo jí udělila svým rozhodnutím akreditační komise "European Thematic Chemistry Network Association".

Informace o přijímacím řízení na VŠCHT Praha najdete na zde.

Studium na VŠCHT Praha

Proč se hlásit na přijímací řízení na VŠCHT Praha

Vysoká škola chemicko–technologická v Praze nabízí svým studentům k dispozici moderní počítačovou síť a software, disponuje také vysokou kapacitou kolejí a umožňuje studentům strávit část svého studia na zahraniční univerzitě.

I tyto skutečnosti mohou být motivací pro přihlášení se na přijímací řízení na VŠCHT Praha. Přijímací řízení na bakalářské studium probíhá bez přijímacích zkoušek.

Úspěch při přijímacím řízení na VŠCHT Praha zajistí zajímavé studium

Dnešní chemie má na hony daleko ke zjednodušeným představám ohraničeným kádinkou, zkumavkou a mikroskopem. Bio- a nanotechnologie, chemičtí roboti, čistota životního prostředí, zdravé a bezpečné potraviny i nové zdroje energie, materiály pro automobilový průmysl, chemické reaktory, nové vůně, ochrana památek, restaurování - to je jen úzký výsek ze zajímavých témat, do jejichž studia se můžete ponořit v rámci studia na VŠCHT Praha.

K tomu přistupuje i možnost zapojit se do výzkumných úkolů, které jednotlivé ústavy řeší. Ne na všech vysokých školách u nás či ve světě je běžné, aby měli studenti již od počátku studia možnost pracovat například na mezinárodních výzkumných projektech.

Zjistí tak, že obor, který si vybrali jako svůj životní, skrývá nesmírně zajímavá a neočekávaná tajemství a že mohou pomáhat při jejich odhalování. I studenti samozřejmě využívají špičkové přístrojové vybavení, které jednotlivé fakulty mají.

Studium na VŠCHT Praha 2

Uplatnění studentů VŠCHT Praha

Ne všechny obory na fakultách VŠCHT Praha mají ještě volná místa, ale i ze stávající nabídky pro přijímací řízení na bakalářské studium si zájemci dobře vyberou. Studium na VŠCHT Praha je náročné, ale svým absolventům slibuje dobré a finančně nadprůměrně ohodnocené uplatnění. Podle údajů statistiky znamená volba VŠCHT Praha velkou šanci získat dobrou životní perspektivu.

Absolventi této školy nemají problémy s uplatněním na trhu práce, a pokud se hovoří o počtu nezaměstnaných po ukončení studia, u majitelů diplomu VŠCHT Praha postačí pro jejich spočítání prsty jedné ruky. Relativně časté je uplatnění absolventů v zahraničí, zejména ve výzkumné sféře. Kromě technologické oblasti se stále častěji uplatňují ve vrcholných manažerských pozicích. (Více na http://www.vscht.cz/homepage/absolventi/success).

Trendu inovace studijních programů podle potřeb trhu práce odpovídá i průběžné rozšiřování studijních plánů, zahrnujících nyní i trénink komunikačních a manažerských schopností, aplikace nejmodernějších informačních technologií v chemii apod. Přijďte tedy na přijímací řízení na bakalářské studium VŠCHT Praha.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler.
Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler

Výtah je v domě užitečným pomocníkem, který si můžete podle vlastních potřeb vyladit do naprostých detailů. Jejich výběr usnadní nový mobilní showroom...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.