Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přijímací řízení na VŠCHT Praha: druhé kolo na bakalářské studium

Komerční sdělení   14:00aktualizováno  14:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vysoká škola chemicko–technologická v Praze zahájí 1. července druhé kolo přijímacího řízení do bakalářských studijních programů. Zájemci mají ještě v řadě oborů šanci uspět v přijímacím řízení na bakalářské studium, které jim slibuje velmi dobré vzdělání. Uzávěrka pro podání přihlášky je až 31. srpna 2010.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ne všechny obory na fakultách VŠCHT Praha mají ještě volná místa, ale i ze stávající nabídky pro přijímací řízení na bakalářské studium si zájemci dobře vyberou. | foto: VŠCHT Praha

Bakalářské studium na VŠCHT Praha

VŠCHT Praha má čtyři fakulty – Fakultu chemické technologie, Fakultu technologie ochrany prostředí, Fakultu potravinářské a biochemické technologie a Fakultu chemicko-inženýrskou. Umožňuje jak přijímací řízení na bakalářské studium, tak magisterské studium a samozřejmě i doktorský stupeň vysokoškolského vzdělání.

Navíc škola udělila poprvé v loňském roce certifikovaný titul prvním eurobakalářům v bakalářském studijním programu Chemie. Získala totiž v roce 2006 jako první v ČR a východní Evropě vůbec právo připravovat absolventy, kteří ke svému akademickému titulu mohou přidávat prestižní titul EUROBACHELOR®. Právo jí udělila svým rozhodnutím akreditační komise "European Thematic Chemistry Network Association".

Informace o přijímacím řízení na VŠCHT Praha najdete na zde.

Studium na VŠCHT Praha

Proč se hlásit na přijímací řízení na VŠCHT Praha

Vysoká škola chemicko–technologická v Praze nabízí svým studentům k dispozici moderní počítačovou síť a software, disponuje také vysokou kapacitou kolejí a umožňuje studentům strávit část svého studia na zahraniční univerzitě.

I tyto skutečnosti mohou být motivací pro přihlášení se na přijímací řízení na VŠCHT Praha. Přijímací řízení na bakalářské studium probíhá bez přijímacích zkoušek.

Úspěch při přijímacím řízení na VŠCHT Praha zajistí zajímavé studium

Dnešní chemie má na hony daleko ke zjednodušeným představám ohraničeným kádinkou, zkumavkou a mikroskopem. Bio- a nanotechnologie, chemičtí roboti, čistota životního prostředí, zdravé a bezpečné potraviny i nové zdroje energie, materiály pro automobilový průmysl, chemické reaktory, nové vůně, ochrana památek, restaurování - to je jen úzký výsek ze zajímavých témat, do jejichž studia se můžete ponořit v rámci studia na VŠCHT Praha.

K tomu přistupuje i možnost zapojit se do výzkumných úkolů, které jednotlivé ústavy řeší. Ne na všech vysokých školách u nás či ve světě je běžné, aby měli studenti již od počátku studia možnost pracovat například na mezinárodních výzkumných projektech.

Zjistí tak, že obor, který si vybrali jako svůj životní, skrývá nesmírně zajímavá a neočekávaná tajemství a že mohou pomáhat při jejich odhalování. I studenti samozřejmě využívají špičkové přístrojové vybavení, které jednotlivé fakulty mají.

Studium na VŠCHT Praha 2

Uplatnění studentů VŠCHT Praha

Ne všechny obory na fakultách VŠCHT Praha mají ještě volná místa, ale i ze stávající nabídky pro přijímací řízení na bakalářské studium si zájemci dobře vyberou. Studium na VŠCHT Praha je náročné, ale svým absolventům slibuje dobré a finančně nadprůměrně ohodnocené uplatnění. Podle údajů statistiky znamená volba VŠCHT Praha velkou šanci získat dobrou životní perspektivu.

Absolventi této školy nemají problémy s uplatněním na trhu práce, a pokud se hovoří o počtu nezaměstnaných po ukončení studia, u majitelů diplomu VŠCHT Praha postačí pro jejich spočítání prsty jedné ruky. Relativně časté je uplatnění absolventů v zahraničí, zejména ve výzkumné sféře. Kromě technologické oblasti se stále častěji uplatňují ve vrcholných manažerských pozicích. (Více na http://www.vscht.cz/homepage/absolventi/success).

Trendu inovace studijních programů podle potřeb trhu práce odpovídá i průběžné rozšiřování studijních plánů, zahrnujících nyní i trénink komunikačních a manažerských schopností, aplikace nejmodernějších informačních technologií v chemii apod. Přijďte tedy na přijímací řízení na bakalářské studium VŠCHT Praha.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Najdete na iDNES.cz