Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přijeďte si pro sváteční náladu do zimní osvětlené Ostravy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stejně jako všechna vánočně vyzdobená města se může také Ostrava pochlubit svým jedinečným kouzlem. Když se začne ve večerním šeru snášet sníh na římsy paláců a secesních domů v centru, je to krásná podívaná. Stejně jako na nově opravenou katedrálu Božského spasitele, která vítá své návštěvníky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kostel a Dolní oblast Vítkovic | foto: TO Ostravsko

Ostravské dominanty o Vánocích a v novém roce

Pokud plánujete, kam byste se vydali na zimní výlet, jednodenní návštěva Ostravy bude určitě vítaným zpestřením rodinné pohody. Můžete se naladit už při procházce po Masarykově náměstí, ozvláštněném hodinovou věží Staré radnice. Přes zimu tady každoročně vzniká spolu se stánky adventních trhů také oblíbené veřejné kluziště, kde se bruslí zdarma. Pokud toužíte vidět celé město hezky z výšky, nejbližší vyhlídka se nachází na vrcholu věže Nové radnice. Nahoru se dostanete pohodlně výtahem a můžete se zúčastnit také různých tematických prohlídek. Na Štědrý den tu bude otevřená tvůrčí dílna, během svátků si návštěvníci vyzkouší vánoční zvyky a Nový rok bude patřit pořekadlům či výrobě přání.

Masarykovo náměstí

Masarykovo náměstí

Kluziště na Masarykově náměstí

Kluziště na Masarykově náměstí

Také vyzdobený Slezskoostravský hrad žije přes zimu krásnými tradicemi. Od 5. prosince do 8. ledna můžete v jeho galerii navštívit výstavu betlémů. Letos na ní uvidíte naprosto unikátní historické i současné výrobky z nejrůznějších materiálů. Hradní prostory jsou pohádkově nasvícené pochodněmi a uvnitř se odehrává bohatý doprovodný program.

Pokud vás láká k návštěvě působivá silueta Dolní oblasti Vítkovic, dopřejte si krásný pohled na všechna světla Ostravy a také výbornou kávu na vyhlídce věže Bolt Tower. Hlavní zimní událostí v areálu vysokých pecí bude 6. února unikátní závod City Cross Sprint 2016. V rámci této exhibiční a lyžařské show se vám představí v akci česká i světová špička v běhu na lyžích. Jako doprovodný program se můžete těšit na leteckou akrobatickou show, biatlonovou střelnici, planetárium, půjčovnu snow bike nebo laser game. Večer rozezní Dolní oblast Vítkovic koncert kapely United Flavour. Více informací o závodu najdete na www.citysprint.cz.

City Cross Sprint

City Cross Sprint

Vezměte do Ostravy celou rodinu

Věděli jste, že ZOO Ostrava má otevřeno každý den v roce? Uvnitř žije spousta zvířat, která si zimu užívají mnohem více, než letní počasí. To platí třeba pro tygra, supy, jeleny, pandy i velbloudy. Na sněhu to sluší i plameňákům, kteří jsou v bílém prostředí ještě krásnější. Naopak teplomilná zvířata jsou k vidění uvnitř pavilonů. Nyní se do ZOO podíváte za snížené mimosezónní vstupné a také si s sebou můžete vzít něco na zobání do krmítka pro ptačí hosty.Nejbližší akcí, kterou ZOO plánuje, je Valentýn 13. února, kdy se tu koná Den pro hrochy.

Zebry Grévyho - foto P. Vlček

Zebry Grévyho - foto P. Vlček

levhart cejlonský - foto P. Vlček

levhart cejlonský - foto P. Vlček

Přímorožec beisa - foto P. Vlček

Přímorožec beisa - foto P. Vlček

Možná se to nezdá, ale při návštěvě Ostravy si můžete také skvěle zalyžovat. Ke sjezdovce na Vaňkově kopci se dá dojet tramvají. Na čtyřech tratích různé obtížnosti si přijdou na své jak lyžaři, tak snowboardisté. Druhou možností přímo v Ostravě je areál Skalka family ski park mezi Porubou a Vřesinou, kde se projedete na dvou svazích. Pro chvíle plné blahodárné relaxace pak můžete vyzkoušet například pivní a rostlinné koupele Pikard v Zámku Zábřeh nebo Vinné a pivní lázně na Stodolní s masážemi a saunou.

Pivní lázně v zámku Zábřeh

Pivní lázně v zámku Zábřeh

Užijte si kulturou nabitý rok 2016

Moravskoslezský střed dění má v nové turistické sezóně velmi pestrý program. V novém roce opět začíná celá série komentovaných prohlídek města na určitá témata. Návštěvníci se při nich dostanou třeba do Ostravy v 19. století nebo ve středověku a budou moci poodhalit tajemství hornických kolonií. Přednášky a prohlídky se budou věnovat také významným architektonickým skvostům nebo důležitým historickým milníkům.

V březnu si určitě nenechte ujít Irský festival, který je skvělou přehlídkou divadelních představení, tradiční irské kuchyně, živých koncertů a tance. Plný veselí bude i Slezskoostravský hrad – nejdříve ho otevře oblíbená akce Masopust na hradě, v březnu můžete obdivovat lidové umění nebo vyzkoušet svou zručnost na velikonočním jarmarku a na prahu léta zavítají do Ostravy kejklíři, šermíři i potulní umělci, aby ohromili návštěvníky na Hradních slavnostech.

Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad

Hradní slavnosti

Hradní slavnosti

Během roku nebude nouze ani o různé expozice a umělecké přednášky. Například na Černé louce vznikne na jaře nová stálá výstava „Hračky Vašeho mládí“. Dům umění zase chystá bohatou výstavu ke svému 90. výročí s názvem Sto děl z Galerie výtvarného umění v Ostravě. Abyste si umělecká díla více užili, můžete navštívit také doprovodné vzdělávací programy, workshopy a galerijní dílny. Celý program výstav bude aktualizovaný na http://gvuo.cz/. Mezi pozvánkami nesmíme zapomenout ani na to, že Ostrava se během roku stává dějištěm velkých akcí s mezinárodní účastí. Přijeďte si vychutnat jedinečnou atmosféru festivalu Colours of Ostrava nebo sportovní události Zlatá tretra, odměnou vám bude zážitek na celý život.

Panáčci, výstaviště Černá louka

Panáčci, výstaviště Černá louka

Betlémy na výstavišti Černá louka

Betlémy na výstavišti Černá louka

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava

Text: Iva Kulihová a Petr Žižka

Foto: archiv TO Ostravsko

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Kraj spustil propagační kampaň na podporu řemesel

Kraj spustil propagační kampaň na podporu řemesel

Se začátkem roku 2018 pokračuje Moravskoslezský kraj v aktivní podpoře řemeslných oborů. Už ve školním roce 2017/2018...

Dopravní podnik Ostrava navýší rozpočet na úklid vozidel o 100 %

Dopravní podnik Ostrava navýší rozpočet na úklid vozidel o 100 %

Dopravní podnik Ostrava pokračuje ve svém úsilí zajistit svým cestujícím co nejčistší interiéry a exteriéry vozidel a...

Vaše karta na nás platí

Vaše karta na nás platí

Zájem o bezhotovostní platby kartou mezi cestujícími Dopravního podniku Ostrava (DPO) roste. Každý měsíc stoupne počet...

Najdete na iDNES.cz