Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příbram kvete díky dobrému hospodaření

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Město Příbram je proslulé nejen bohatou hornickou historií, ale například také barokním klášterem na Svaté hoře či hornickým muzeem. V poslední době tu došlo k řadě investicí, které rozhodně stojí za zmínku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Příbram kvete díky dobrému hospodaření | foto: Město Příbram

Příbram je okresním městem ve Středočeském kraji, které leží jen 54 kilometrů od hlavního města. To poskytuje výhodu místním, kteří to mají do Prahy, co by kamenem dohodil. Vedení města leží rozvoj Příbrami na srdci, proto se dlouhodobě snaží o investice do veřejného prostoru s využitím evropských zdrojů.

„Za uplynulé čtyři roky byly v našem městě realizovány projekty o celkových nákladech 402 miliony korun. Na více než polovinu město získalo dotaci,“ řekl starosta města Ing. Pavel Pikrt. 

Rozsáhlé rekonstrukce a revitalizace se dočkalo náměstí T. G. Masaryka. Opravy byly rozděleny do tří etap a přišly na téměř 43 milionů korun. Novotou na náměstí září i opravená kašna za téměř 9 milionů. Část těchto financí město získalo z Regionálního operačního programu Střední Čechy, zbytek financovalo z vlastních zdrojů. 

Příbram kvete díky dobrému hospodaření


Na náměstí T. G. Masaryka byly vybudovány také podzemní kontejnery na tříděný odpad, které na rozdíl od klasických popelnic a kontejnerů nehyzdí veřejné prostranství a když kolem nich procházíte, ani nepoznáte, že jde o kontejnery na odpad. Jejich největší sběrná část je totiž ukryta v podzemí a nad zem vyčnívá jen malý sloupek s otvorem. Místní novinku velmi přivítali.   

Další významnou investicí pro obyvatele Příbrami byla rekonstrukce náměstí 17. listopadu, která přišla na více než 35 a půl milionu korun. Dále se opravily chodníky i místní komunikace. Turisty ale nejen ty jistě potěší také výstavba sportovního areálu pod Svatou Horou. Ta je zatím v první etapě a bylo do ní investováno téměř 10 milionů korun. 

Příbram kvete díky dobrému hospodaření

Celkem 96 milionů korun město Příbram získalo z Integrovaného operačního programu. Za tyto peníze se opravila veřejná prostranství, okolí kulturního domu a 2. polikliniky, dále došlo k regeneraci některých bytových domů a k opravě technologického centra za více než 5 milionů korun.

To jsou hotové projekty, kterými však práce v Příbrami zdaleka nekončí. „Stále je mnoho projektů, které jsou v realizaci nebo právě probíhá příprava jejich realizace,“ pokračoval starosta. 

Příbram kvete díky dobrému hospodaření

Výše schválených dotací na projekty, které jsou v realizaci je téměř 100 milionů korun. Opět přispěl Regionální operační program Střední Čechy, a to částkou 33 milionů korun. Díky těmto penězům bude moci vzniknout nová mateřská školka na náměstí Dr. Theurera, zrekonstruuje se mateřská školka pod Svatou Horou, zbuduje se nová cyklostezka a opraví se místní komunikace. 

Díky Operačnímu programu Životní prostředí dojde v příštích měsících a letech k revitalizaci veřejné zeleně a k vybudování sběrného dvora a kompostárny za téměř 25 milionů korun. Sportovci budou mít radost z rekonstrukce ledových ploch na zimním stadionu.   

„Uplynulé čtyřleté období znamenalo pro Příbram mnoho projektů, za kterými se schovává mnoho času a energie, jednání a práce. Základními úkoly pro zastupitelstvo města bylo udržet dobré hospodaření bez zadlužení a využívání dotačních titulů ze všech oblastí,“ dodal starosta Pikrt.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Co se stane, když každý z nás vytřídí jednu skleničku navíc?

Co se stane, když každý z nás vytřídí jednu skleničku navíc?

V třídění skla jsme se za uplynulých 10 let zlepšili o více než 50 %. To je dobré skóre. Celkem ho tak vytřídíme do...

Sklepy na sídlištích se stávají terčem zlodějů. Jak na ně vyzrát?

Sklepy na sídlištích se stávají terčem zlodějů. Jak na ně vyzrát?

Přejete si zbavit se něčeho drahého? Uschovejte to do sklepa v panelovém domě! Sklepy na sídlištích se neustále stávají...

Sdíleli jsme elektromobil v Praze

Sdíleli jsme elektromobil v Praze.

Už jste vyzkoušeli elektromobil? A co takhle sdílený e-Golf? Společnosti PRE, CAR4WAY a Porsche Česká republika již...

Subaru Levorg 1,6GT-S SPORT CVT s...
Subaru Levorg 1,6GT-S SPORT CVT s...

r.v. 2017, naj. 12 km, benzín, 1. majitel
899 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.