Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příbram kvete díky dobrému hospodaření

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Město Příbram je proslulé nejen bohatou hornickou historií, ale například také barokním klášterem na Svaté hoře či hornickým muzeem. V poslední době tu došlo k řadě investicí, které rozhodně stojí za zmínku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Příbram kvete díky dobrému hospodaření | foto: Město Příbram

Příbram je okresním městem ve Středočeském kraji, které leží jen 54 kilometrů od hlavního města. To poskytuje výhodu místním, kteří to mají do Prahy, co by kamenem dohodil. Vedení města leží rozvoj Příbrami na srdci, proto se dlouhodobě snaží o investice do veřejného prostoru s využitím evropských zdrojů.

„Za uplynulé čtyři roky byly v našem městě realizovány projekty o celkových nákladech 402 miliony korun. Na více než polovinu město získalo dotaci,“ řekl starosta města Ing. Pavel Pikrt. 

Rozsáhlé rekonstrukce a revitalizace se dočkalo náměstí T. G. Masaryka. Opravy byly rozděleny do tří etap a přišly na téměř 43 milionů korun. Novotou na náměstí září i opravená kašna za téměř 9 milionů. Část těchto financí město získalo z Regionálního operačního programu Střední Čechy, zbytek financovalo z vlastních zdrojů. 

Příbram kvete díky dobrému hospodaření


Na náměstí T. G. Masaryka byly vybudovány také podzemní kontejnery na tříděný odpad, které na rozdíl od klasických popelnic a kontejnerů nehyzdí veřejné prostranství a když kolem nich procházíte, ani nepoznáte, že jde o kontejnery na odpad. Jejich největší sběrná část je totiž ukryta v podzemí a nad zem vyčnívá jen malý sloupek s otvorem. Místní novinku velmi přivítali.   

Další významnou investicí pro obyvatele Příbrami byla rekonstrukce náměstí 17. listopadu, která přišla na více než 35 a půl milionu korun. Dále se opravily chodníky i místní komunikace. Turisty ale nejen ty jistě potěší také výstavba sportovního areálu pod Svatou Horou. Ta je zatím v první etapě a bylo do ní investováno téměř 10 milionů korun. 

Příbram kvete díky dobrému hospodaření

Celkem 96 milionů korun město Příbram získalo z Integrovaného operačního programu. Za tyto peníze se opravila veřejná prostranství, okolí kulturního domu a 2. polikliniky, dále došlo k regeneraci některých bytových domů a k opravě technologického centra za více než 5 milionů korun.

To jsou hotové projekty, kterými však práce v Příbrami zdaleka nekončí. „Stále je mnoho projektů, které jsou v realizaci nebo právě probíhá příprava jejich realizace,“ pokračoval starosta. 

Příbram kvete díky dobrému hospodaření

Výše schválených dotací na projekty, které jsou v realizaci je téměř 100 milionů korun. Opět přispěl Regionální operační program Střední Čechy, a to částkou 33 milionů korun. Díky těmto penězům bude moci vzniknout nová mateřská školka na náměstí Dr. Theurera, zrekonstruuje se mateřská školka pod Svatou Horou, zbuduje se nová cyklostezka a opraví se místní komunikace. 

Díky Operačnímu programu Životní prostředí dojde v příštích měsících a letech k revitalizaci veřejné zeleně a k vybudování sběrného dvora a kompostárny za téměř 25 milionů korun. Sportovci budou mít radost z rekonstrukce ledových ploch na zimním stadionu.   

„Uplynulé čtyřleté období znamenalo pro Příbram mnoho projektů, za kterými se schovává mnoho času a energie, jednání a práce. Základními úkoly pro zastupitelstvo města bylo udržet dobré hospodaření bez zadlužení a využívání dotačních titulů ze všech oblastí,“ dodal starosta Pikrt.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Divadlo Na Jezerce již brzy rozezní nejhorší zpěv na světě

Divadlo Na Jezerce již brzy rozezní nejhorší zpěv na světě

Křest knihy, která 15 let Divadelní společnosti Jana Hrušínského ukazuje z divácky nezvyklého pohledu, nová...

Hledáte prostory pro firemní skladování? Máme pro vás efektivní řešení

Hledáte prostory pro firemní skladování? Máme pro vás efektivní řešení

Každá firma musí ze zákona povinně archivovat některé dokumenty, výrobci a distributoři navíc potřebují více místa také...

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz