Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Při nákupu použitého vozíku buďte opatrní

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Je řada situací, kdy může nákup kvalitního použitého vysokozdvižného vozíku představovat ekonomicky výhodnou variantu a dobrou volbu pro vaše podnikání. Zejména v případech, kdy vozíky potřebujete jen pro příležitostnou manipulaci v méně frekventovaných provozech.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vybrat ten správný použitý vozík? | foto: Toyota Material Handling CZ s.r.o.

Jak ale kvalitní vozík poznat a na co si dát při jeho výběru pozor?

Orientace v nabídce vozíků není jednoduchá, protože k dispozici jsou vozíky různého původu, různého stáří a s různou provozní historií, jejichž kvalita není snadno prokazatelná. Nasazení manipulační techniky přináší nebezpečí poškození pro některé části a díly dané provozními podmínkami a jejich náročností, riziko skrytých vad. Na trh se také dostávají vozíky s velkým nájezdem motohodin a s nejasnou servisní historií.

Vozíky odvádějí těžkou práci. Jen ty nejodolnější ji vydrží bez následků

Vysokozdvižné i nízkozdvižné vozíky jsou velmi namáhané technologie, které se často pohybují v náročných provozních podmínkách, těžkých terénech s nerovnostmi a výmoly, v prašném prostředí, ve vodě nebo v mrazu. Různé komponenty různých typů vozíků jsou přitom ohrožené více a některé méně. Jejich nadměrné opotřebení přitom není patrné na první pohled a může se projevit za různě dlouhou dobu. Záleží také na tom, jak bylo o vozík dosud pečováno, jak kvalitní a důsledný servis a preventivní péče byla praktikována.

Manipulační vozíky jsou citlivé na kvalitu podlahy. V případě špatných provozních podmínek jsou nejvíce ohroženy díly jako kola, osy, převodovky, které jsou v přímém kontaktu s podlahou. Silné vibrace a nárazy se ale přenášejí dál do stroje a ohrožují spoje jednotlivých komponentů s rámem stroje. Používání nekvalitních paliv ohrožuje palivovou soustavu a motory čelních vozíků se spalovacími motory.

Pokud obsluha vozíku nevěnuje pozornost takzvané denní údržbě, která je v určitém rozsahu předepsaná výrobcem pro každý model, počet ohrožených komponentů dramaticky stoupá. Jedná se obvykle o jednoduché preventivní úkony (mazání, vizuální kontrola, dotahování matic a jiného spojovacího materiálu, kontrola hadic a řetězů, doplňování provozních kapalin), jejichž zanedbání se projeví později formou poruch, odstávek vozíku a vyššími provozními náklady. Konkrétně může jít o takové díly, jako jsou čepy řídící nápravy, trakční baterie a podobně.

Při nákupu použitého vozíku buďte opatrní

Pravidelně servisované vozíky vydrží déle

Jste rozhodnuti investovat do použité manipulační techniky?

Pak je jednou z možností, jak nakoupit použitý vozík bez rizika program Prověřený stroj od společnosti Toyota Material Handling, který obsahuje několik flexibilních kroků, která výběr použitého vozíku značky Toyota nebo BT zjednodušují a překonávají většinu úskalí, která může kupující pociťovat.

V rámci tohoto programu nabízí Toyota pouze vozíky z vlastních zdrojů, to znamená stroje vykoupené od zákazníků nebo stroje převedené z pronájemní flotily. Vždy se jedná o vozíky dlouhodobě servisované vlastními servisními techniky, s použitím originálních náhradních dílů a obvyklé kryté i servisní smlouvou s jasně vymezenými úrovněmi a intervaly péče. Každý použitý vozík Toyota nebo BT tedy prochází individuálním přípravným programem, který je založený na důvěrné znalosti nabízených vozíků.

Zvládne vozík práci, kterou od něj vyžaduji? Budou s ním moji řidiči spokojeni? Bude vhodný pro moje provozovny? Na takové i mnohé jiné otázky je Toyota připravena a má na ně připravenu jasnou odpověď ve formě zajímavých podpůrných programů, například:

Try & Buy - vyzkoušejte než koupíte

Pronajmete si stroj na omezenou dobu - jestliže si ho ponecháte, je odečtena cena za pronájem z prodejní ceny. Pokud stroj vrátíte, zaplatíte jen předem dohodnutý zvýhodněný pronájem a dopravné.

Exchange Plan - program výměny vozíku

Pokud si zakoupíte použitý vozík a rozhodnete se ho do jednoho měsíce vrátit, je možné ho vyměnit za jiný.

Garance vrácení peněz

Můžete vozík vrátit do 30 dnů a bez udání důvodu. Vrátíte vozík a dostanete zpět kupní cenu. Uhradíte pouze dopravu a zvýhodněné nájemné za dobu používání vozíku.

Více o podpůrných programech...

Při nákupu použitého vozíku buďte opatrní

Vybírejte kvalitní model i značku

Na kvalitě vozíků záleží

Při výběru použité manipulační techniky věnujte také pozornost historii značky a hlavně dlouhodobým zkušenostem s vámi vybraným modelem. U každé značky existují povedené i méně povedené modely, pokud si zjistíte dlouhodobé zkušenosti a problémy vámi vybraného vozíku, můžete si ušetřit řadu starostí.

Značky Toyota i BT jsou nejen v branži manipulační techniky pojmem pro svoji spolehlivost, odolnost a dlouhou životnost. Na trhu stále dobře slouží vozíky dodané v osmdesátých nebo devadesátých letech minulého století. Zřetelně dokumentují správnost investice do kvality strojů i do poctivé servisní péče a preventivní údržby. Široká nabídka použitých strojů je navíc solidní zárukou, že si zákazník vybere vozík s takovými parametry a v takové specifikaci, která je pro jeho individuální provoz optimální.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Abyste se mohli přihlásit ke studiu vysoké školy, nemusíte čekat na začátek akademického roku. Jako jedna z mála...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Výbavička pro nejmenší: Levnější díky věcem z druhé ruky
Výbavička pro nejmenší: Levnější díky věcem z druhé ruky

Oblečení, hračky i výbavičku pro miminko pořídíte v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz