Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Při nákupu použitého vozíku buďte opatrní

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Je řada situací, kdy může nákup kvalitního použitého vysokozdvižného vozíku představovat ekonomicky výhodnou variantu a dobrou volbu pro vaše podnikání. Zejména v případech, kdy vozíky potřebujete jen pro příležitostnou manipulaci v méně frekventovaných provozech.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vybrat ten správný použitý vozík? | foto: Toyota Material Handling CZ s.r.o.

Jak ale kvalitní vozík poznat a na co si dát při jeho výběru pozor?

Orientace v nabídce vozíků není jednoduchá, protože k dispozici jsou vozíky různého původu, různého stáří a s různou provozní historií, jejichž kvalita není snadno prokazatelná. Nasazení manipulační techniky přináší nebezpečí poškození pro některé části a díly dané provozními podmínkami a jejich náročností, riziko skrytých vad. Na trh se také dostávají vozíky s velkým nájezdem motohodin a s nejasnou servisní historií.

Vozíky odvádějí těžkou práci. Jen ty nejodolnější ji vydrží bez následků

Vysokozdvižné i nízkozdvižné vozíky jsou velmi namáhané technologie, které se často pohybují v náročných provozních podmínkách, těžkých terénech s nerovnostmi a výmoly, v prašném prostředí, ve vodě nebo v mrazu. Různé komponenty různých typů vozíků jsou přitom ohrožené více a některé méně. Jejich nadměrné opotřebení přitom není patrné na první pohled a může se projevit za různě dlouhou dobu. Záleží také na tom, jak bylo o vozík dosud pečováno, jak kvalitní a důsledný servis a preventivní péče byla praktikována.

Manipulační vozíky jsou citlivé na kvalitu podlahy. V případě špatných provozních podmínek jsou nejvíce ohroženy díly jako kola, osy, převodovky, které jsou v přímém kontaktu s podlahou. Silné vibrace a nárazy se ale přenášejí dál do stroje a ohrožují spoje jednotlivých komponentů s rámem stroje. Používání nekvalitních paliv ohrožuje palivovou soustavu a motory čelních vozíků se spalovacími motory.

Pokud obsluha vozíku nevěnuje pozornost takzvané denní údržbě, která je v určitém rozsahu předepsaná výrobcem pro každý model, počet ohrožených komponentů dramaticky stoupá. Jedná se obvykle o jednoduché preventivní úkony (mazání, vizuální kontrola, dotahování matic a jiného spojovacího materiálu, kontrola hadic a řetězů, doplňování provozních kapalin), jejichž zanedbání se projeví později formou poruch, odstávek vozíku a vyššími provozními náklady. Konkrétně může jít o takové díly, jako jsou čepy řídící nápravy, trakční baterie a podobně.

Při nákupu použitého vozíku buďte opatrní

Pravidelně servisované vozíky vydrží déle

Jste rozhodnuti investovat do použité manipulační techniky?

Pak je jednou z možností, jak nakoupit použitý vozík bez rizika program Prověřený stroj od společnosti Toyota Material Handling, který obsahuje několik flexibilních kroků, která výběr použitého vozíku značky Toyota nebo BT zjednodušují a překonávají většinu úskalí, která může kupující pociťovat.

V rámci tohoto programu nabízí Toyota pouze vozíky z vlastních zdrojů, to znamená stroje vykoupené od zákazníků nebo stroje převedené z pronájemní flotily. Vždy se jedná o vozíky dlouhodobě servisované vlastními servisními techniky, s použitím originálních náhradních dílů a obvyklé kryté i servisní smlouvou s jasně vymezenými úrovněmi a intervaly péče. Každý použitý vozík Toyota nebo BT tedy prochází individuálním přípravným programem, který je založený na důvěrné znalosti nabízených vozíků.

Zvládne vozík práci, kterou od něj vyžaduji? Budou s ním moji řidiči spokojeni? Bude vhodný pro moje provozovny? Na takové i mnohé jiné otázky je Toyota připravena a má na ně připravenu jasnou odpověď ve formě zajímavých podpůrných programů, například:

Try & Buy - vyzkoušejte než koupíte

Pronajmete si stroj na omezenou dobu - jestliže si ho ponecháte, je odečtena cena za pronájem z prodejní ceny. Pokud stroj vrátíte, zaplatíte jen předem dohodnutý zvýhodněný pronájem a dopravné.

Exchange Plan - program výměny vozíku

Pokud si zakoupíte použitý vozík a rozhodnete se ho do jednoho měsíce vrátit, je možné ho vyměnit za jiný.

Garance vrácení peněz

Můžete vozík vrátit do 30 dnů a bez udání důvodu. Vrátíte vozík a dostanete zpět kupní cenu. Uhradíte pouze dopravu a zvýhodněné nájemné za dobu používání vozíku.

Více o podpůrných programech...

Při nákupu použitého vozíku buďte opatrní

Vybírejte kvalitní model i značku

Na kvalitě vozíků záleží

Při výběru použité manipulační techniky věnujte také pozornost historii značky a hlavně dlouhodobým zkušenostem s vámi vybraným modelem. U každé značky existují povedené i méně povedené modely, pokud si zjistíte dlouhodobé zkušenosti a problémy vámi vybraného vozíku, můžete si ušetřit řadu starostí.

Značky Toyota i BT jsou nejen v branži manipulační techniky pojmem pro svoji spolehlivost, odolnost a dlouhou životnost. Na trhu stále dobře slouží vozíky dodané v osmdesátých nebo devadesátých letech minulého století. Zřetelně dokumentují správnost investice do kvality strojů i do poctivé servisní péče a preventivní údržby. Široká nabídka použitých strojů je navíc solidní zárukou, že si zákazník vybere vozík s takovými parametry a v takové specifikaci, která je pro jeho individuální provoz optimální.

Autor:

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Zelený čaj: účinný spalovač tuků a elixír mládí

Zelený čaj – účinný spalovač tuků a elixír mládí

Moderní žena pije zelený čaj. O moderní ženě, která si chce udržet štíhlou linii a být vitální, to platí dvojnásobně....

Pračka Samsung QuickDrive zvítězila v testu časopisu dTest

Pračka Samsung QuickDrive zvítězila v testu časopisu dTest

Ve většině domácností jsou jedněmi z nejvytíženějších spotřebičů pračky a sušičky, obzvlášť pokud má rodina více dětí....

Další z rubriky

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny rozmluví i věčné začátečníky

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny rozmluví i věčné začátečníky.

V dnešní době je znalost cizích jazyků nezbytná. Potřebujeme ji nejen pro práci, ale i v běžném životě. Vyzkoušeli jste...

Efektivní investice najdete v dluhopisech

Efektivní investice najdete v dluhopisech

Investovat své těžce vydělané peníze efektivně a bezpečně není v dnešní době vůbec jednoduché. Možností je nespočet a...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Najdete na iDNES.cz