Při koupi nemovitosti si dejte pozor na strašáka jménem exekuce

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Měsíce hledání, prohlídek, domlouvání a konečně je to tu! Zčistajasna se vyloupla nemovitost přesně podle vašich představ. Stav sedí, cena je perfektní a prodávající vypadá slušně. Nejraději byste hned všechno podepsali, zaplatili, jen ať už můžete bydlet. Pozor ale na exekuce.

Při koupi nemovitosti si dejte pozor na strašáka jménem exekuce. | foto: QUANTUM, a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ale abyste bydleli dlouho a především v klidu, doporučujeme ještě před koupí jednu věc – prověřit, zda na prodávajícího není uvalena exekuce. Jasně, existuje přece katastr nemovitostí, kam jste určitě koukali, tak na co ten strach? Co vlastně znamená pro kupujícího, když je na nemovitosti exekuce? Je to problém? A děje se to vůbec?

Ano děje, bohužel. Není výjimkou, že si koupíte auto, zaplatíte jej, radujete se, jezdíte. A za měsíc zaklepe na dveře exekutor a auto zabaví. Protože na jeho původního vlastníka byla uvalena exekuce a tím pádem nemělo k prodeji z právního hlediska ani dojít. A teď si představte, že se ta samá situace stane s Vaší vysněnou nemovitostí. Velice nepříjemné.

Katastr = Jistota?

Dříve se doporučovalo především zkontrolovat katastr nemovitostí. Jako takovou jistotu. Tohle ale není úplně dostačující. Pokud je na prodávajícího uvalena exekuce delší dobu, v katastru to vidíte. Ale také Vám to pravděpodobně řekne sám kupující, neboť ví, že to lze lehce dohledat. Pokud má však exekuci jen krátce, nebo o ní ani sám ještě neví, zřejmě se to nedozvíte ani od něj, ani z katastru.

Při koupi nemovitosti si dejte pozor na strašáka jménem exekuce.

Dalším krokem by tedy měla být centrální evidence exekucí ČR. Centrální evidence exekucí (někdy nazývána také jako registr exekucí) je veřejný seznam, který je veden, provozován a spravován Exekutorskou komorou České republiky. Informace zapsané v této evidenci jsou tedy nanejvýš důvěryhodné a ve většině případů i aktualizované. Má to drobný háček – vyhledávání v této evidenci je placené. Výpis z této evidence získáte buď na poště (za cca 50 Kč) nebo online (cca 60 Kč). V obou případech potřebujete znát rodné číslo nebo jméno, příjmení a datum narození prověřované osoby. Nenalezeno? Teď už je to jisté?

Při koupi nemovitosti si dejte pozor na strašáka jménem exekuce.

Bohužel ani centrální evidence exekucí není 100%. Důvodem je prodleva mezi soudním rozhodnutím a zapsáním exekuce do evidence, způsobená třeba odvoláním dlužníka. Co tedy zbývá dál? Navštívit okresní soud – pokud ovšem potencionálního dlužníka přesvědčíte, aby šel s Vámi nebo podepsal plnou moc. Oběhnout exekuční úřady (a že jich není málo). Nebo se ihned po nalezení vysněné nemovitosti obrátit na advokáta.

Bojíte se při koupi nemovitosti exekuce? Dobrý realitní makléř vše zajistí

Využití služeb realitního makléře není v dnešní době nic divného, spíše naopak. Pokud má dlouholetou praxi, je zkušený a svému oboru výtečně rozumí, ušetři Vám spoustu času, který byste promarnili běháním po úřadech, sháněním kolků, podpisů a dalších potřebných věcí. A i když to zní jako z nějakého filmu, je to velice dobrá možnost, jak se vyhnout nemilému překvapení. Většina realitních makléřů spolupracuje s advokátní kanceláří. Společně s advokátem tak makléř ví, kde a jak hledat. Má přístup do mnoha registrů, zná temná zákoutí kupní smlouvy a je vám tedy schopen nejen zjistit, zda právě vaše nemovitost není zakletá exekucí, ale pomůže i s dalšími věcmi kolem koupě nemovitosti.

Určitě je na místě argument, že hodinová sazba takového makléře nebude zrovna nízká. Ale v porovnání s tím, jaké problémy a z nich plynoucí finanční ztráty vás mohou potkat, je tato částka opravdu zanedbatelná.

Zleva: Ing. Alice Franková (asistentka kanceláře), Irena Kotolanová...

Zleva: Ing. Alice Franková (asistentka kanceláře), Irena Kotolanová (certifikovaný realitní makléř), Ing. Lucie Pilátová (vedoucí kanceláře).

Co tedy dělat v situaci, kdy je už koupě na spadnutí a vy si nejste jisti, jestli náhodou není nemovitost v exekuci? Ověřovat, ověřovat a ještě jednou ověřovat. Přizvat si k ruce advokáta, nahlédnout do různých katastrů a nechat si vyjet všechny výpisy. I když to nějakou dobu zabere, za klidný spánek a bezproblémovou koupi vašeho domečku či bytu to jistě stojí.

Proč QUANTUM a.s.?

Jsme ryze česká společnost s dlouhodobou tradicí a stabilitou na trhu. Díky tradici a kvalitě námi dodávaných produktů a služeb máme mnoho spokojených klientů z řad domácností, firem, obcí a měst. Jsme dynamickou společností, která vytváří prostředí pro uspokojování přání a potřeb všech klientů. Díky získaným zkušenostem z našich úspěšně realizovaných developerských projektů, s dodávkami našich ohřívačů vody a vzduchu, kondenzačních kotlů včetně dodávek plynu a plynofikacemi obcí a měst se nám zdárně rozvíjí projekt QUANTUM Nemovitosti.

Při koupi nemovitosti si dejte pozor na strašáka jménem exekuce.

QUANTUM Nemovitosti je naše realitní kancelář, která vznikla z potřeby klientů. Jelikož známe dokonale přání a potřeby klientů, pracujeme proto RYCHLE, SPOLEHLIVĚ a především FÉROVĚ. Naše práce se řídí sloganem - Vše vyřídíme za vás.

Důkazem je naše desatero vzájemné spolupráce:

1. Informativní schůzka - průběh prodeje, určení prodejní ceny, stanovení marketingového plánu

2. Podpis zprostředkovatelské smlouvy – podmínky spolupráce

3. Marketing a inzerce - inzerce na nejvyhledávanějších realitních serverech, tištěná inzerce, vývěsky, umístění prodejní plachty, atd.

4. Prohlídky nemovitostí - kvalifikace kupujícího, předání tištěných podkladů o nemovitosti

5. Rezervace – stanovení pravidel obchodu, složení rezervační zálohy

6. Příprava smluvních dokumentů – kupní smlouva a úschovní smlouva, vyřizování financování

7. Katastr nemovitostí, centrální evidence exekucí – zhotovení návrhu na vklad a jeho podání

8. Provedení vkladu vlastnického práva – výpis z LV, výmaz zástavy, výplata peněz z úschovy

9. Předání nemovitosti – předávací protokol, přepsání energií

10. Daňové přiznání – termín podání, vyplnění formuláře, zajištění odhadce

Ucelenou nabídku nemovitostí a nabízených služeb naleznete na www.qnemovitosti.cz.

Kontakty:
Ing. Alice Franková
Asistentka kanceláře
Tel: +420 720 987 125
E-mail: frankova@quantumas.cz

Irena Kotolanová
Certifikovaný realitní makléř
Tel: +420 775 859 518
E-mail: kotolanova@quantumas.cz

Ing. Lucie Pilátová
Vedoucí kanceláře
Tel: +420 723 960 580
E-mail: pilatova@quantumas.cz


Nejčtenější

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Sedíte v dálkovém autobuse z Ostravy do Prahy. Vlak má zase zpoždění. Potřebujete zabavit děti při čekání u lékaře nebo...

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

Každý už ví, že si na Zonky může nejlevněji půjčit od lidí. To nabízí příležitost pro spoustu dalších lidí, kteří mohou...

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Druhá prohra s Realem, nebo plzeňské překvapení? Největší komunita sázkařů žene za druhou výhrou Real.

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Máme skvělou zprávu pro klienty České spořitelny, Moneta Money Bank a Air Bank. Díky novince v podobě online ověření...

Pět nejčastějších chyb, kterými si ničíte povlečení

Při správné údržbě vydrží povlečení stále jako nové i několik let.

Už se vám někdy stalo, že jste si pořídila zbrusu nové povlečení za nemalé peníze, a po prvním použití bylo zničené?...

Další z rubriky

Sprchové kanálky Geberit CleanLine

Sprchové kanálky Geberit CleanLine nejenom velmi dobře vypadají, ale také se...

Jednoduše čisté, jednoduše krásné. Sprchy v úrovni podlahy jsou dnes velmi oblíbené a žádané. Ideálním řešením je nový...

Jak prodat nemovitost s pomocí realitní kanceláře?

Jak prodat nemovitost s pomocí realitní kanceláře?

Chystáte se prodat svou nemovitost, ale nevíte si rady? Celý proces může být poměrně náročný, zejména v případě, že...

Viladům Slunné údolí: 2 v 1 aneb rodinné bydlení v přírodě i ve městě

Viladům Slunné údolí:  2 v 1 aneb rodinné bydlení v přírodě i ve městě

Bytový projekt nedaleko Mariánského údolí v Brně, jehož výstavba finišuje, patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze v...

Najdete na iDNES.cz