Prevence a léčba strií? Ano, je to možné!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prevence a léčba strií byla až dosud zahalena známým mýtem: kdo má ke striím sklony v rodině, chystá se otěhotnět nebo rychle přibral, pak mu není pomoci, strie se objeví, i kdyby zkoušel cokoliv. Není to pravda, prevence a léčba strií už možná je, vyzkoušejte přípravek Stratamark!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prevence a léčba strií? Ano, je to možné! | foto: AXONIA, a.s.

Prevence a léčba strií je jistě snem každé ženy, která tyto nepěkné mnohočetné kožní jizvy vídala u svých příbuzných a chystá se přijít do jiného stavu, anebo se jí objevily po porodu. Co to vlastně strie jsou a jak vznikají? 

Jedná se o lineární pruhy atrofické a zvrásněné kůže. Při vzniku mají červenofialovou barvu a postupem času blednou. Pohledem do mikroskopu uvidíme ztenčenou nejsvrchnější vrstvu kůže (epidermis) a ztenčené svazky kožních kolagenních vláken (fibril), které jsou uspořádané paralelně s povrchem.

Prevence a léčba strií v minulosti moc úspěšná nebyla

Strie se vytváří nejčastěji na břiše, bocích, stehnech, na prsou a v oblastech kloubů. Nejčastěji vznikají v těhotenství a pubertě, dále při hormonálních poruchách (např. Cushingův syndrom), při užívání kortikoidů a při rychlém zvyšování váhy, především v těhotenství (těhotenské strie). Strie je objevují až dvaapůlkrát častěji u žen a postihují až 90 % těhotných. Je zřejmé, že sklony ke vzniku strií se dědí, v některých rodinách se mohou vyskytovat plošně. Není zatím příliš jasné, jak strie vznikají, důležitou roli v destrukci kožních kolagenních a elastických vláken hrají, samozřejmě kromě mechanického namáhání a roztahování (dilatace) kůže, i hormonální změny. 

Strie jsou drobné pajizévky a jsou výsledkem ztenčení a ztráty elasticity spodní vrstvy kůže (škára) a rozrušení svazků kolagenových a elastinových vláken. Čerstvé strie jsou ploché růžové prasklinky, ztenčená kůže, která někdy může svědit. Tyto pajizévky se postupně ještě rozšíří a vyblednou. Povrch strií může být vrásčitý, "staré“ strie jsou bílé prohlubně zformované do skupin ve směru napínání kůže. Obvykle jsou několik centimetrů dlouhé a 1–10 mm široké. 

Prevence a léčba strií? Ano, je to možné!

Stávající přípravky určené k péči o strie jsou masti či různé emulze a oleje. Jejich působení je založeno na permanentním promazávání kůže, jejímž změkčením by se mělo teoreticky omezit riziko vzniku strií. Jedná se ale pouze o kosmetický efekt, skutečná podstata patologického procesu vedoucího až ke vzniku prasklin v kůži tímto přístupem ovlivnitelná není a ani nemůže být. 

Prevence a léčba strií tedy v minulosti nebyla moc úspěšná. Máme ještě nějakou jinou možnost? Ano, je jí naprostá novinka – Stratamark! Na rozdíl od kosmetických a hydratačních přípravků je Stratamark zdravotnický prostředek s preventivním a léčebným účinkem v terapii strií.

Prevence a léčba strií: přichází účinná novinka Stratamark!

Prevence a léčba strií? Ano, je to možné!

Prevence a léčba strií? Ano, je to možné!

Strie jsou tedy především poruchou kolagenních vláken kůže. Pokud dojde k narušení jejich metabolického cyklu, zřejmě z dědičných důvodů, pak se pravděpodobně sklony ke vzniku strií rapidně zvyšují. Přes kožní bariéru se z těla za normálních podmínek sice neustále ztrácí voda, ale ne příliš intenzivně. 

Při jakékoliv ráně či narušení kožní bariéry (strie) začne voda unikat pryč ve výrazně vyšším množství, což platí i pro čerstvě zahojený povrch kůže (epitelizace). V podkoží jsou "reparační“ buňky (fibroblasty), které dostávají od buněk pokožky (keratinocytů) signál, že rána ještě není úplně zahojená a že je třeba stále produkovat kolagen a další součásti mezibuněčné hmoty s cílem zacelit ránu a vytvořit jizvu. 

Zatím to není úplně přesně objasněno, ale u strií dochází zřejmě k poruše této mimobuněčné hmoty, která drží kůži pohromadě. Pokud se ovšem na takto narušenou kůži začne nanášet speciální silikonový gel Stratamark, vytvoří vrstvu (film), která zabraňuje rychlému a nadměrnému úniku vody a zároveň je propustný pro vzduch, takže kůže pod ním může dýchat. Silikon vlastně "zalepí praskliny v pokožce“, napodobí normální funkci kůže, fibroblasty už díky tomu příslušný mylný signál o velkém úniku vody nedostávají a strie se tak nevytváří. Stratamark je navržen nejen pro prevenci, ale i pro léčbu strií, protože zjemňuje a vyhlazuje již vzniklé strie, snižuje jejich zarudnutí a zabarvení, zmírňuje svědění a nepříjemné pocity ve striích. 

Stačí mazat jednou denně, avšak pravidelně

Prevence a léčba strií? Ano, je to možné!

Prevence a léčba strií? Ano, je to možné!

Stratamark gel má unikátní složení, které vyžaduje podstatně méně produktu pro aplikaci, než vyžadují běžné hydratační krémy nebo kosmetické přípravky. Jedna 20g tuba obsahuje dostatek gelu pro přibližně měsíční terapii a jedna 50g tuba obsahuje dostatek gelu pro asi dvouměsíční léčbu žen v pozdních fázích těhotenství.

Výhodou přípravku Stratamark je doporučená aplikace pouze 1× denně, a to každý den od začátku 2. trimestru těhotenství (13. týden) jako prevence, anebo od vzniku prvních strií v případě léčby. Léčba by měla pokračovat po dobu minimálně 60 – 90 dnů po porodu. Přípravek by se měl používat jako prevence po celé období rychlého růstu nebo do doby, kdy již není kůže pevně napnutá. 

Stratamark by se měl u již existujících strií používat po dobu nejméně 60–90 dnů. Důležitý je neustálý kontakt s pokožkou 24 hodin, 7 dní v týdnu) a to až do doby, kdy již nejsou patrné žádné známky dalšího zlepšení (závažné nebo starší strie mohou vyžadovat delší léčbu). Stratamark se může používat i v kombinaci s jinými přípravky pro léčbu strií, včetně laserové terapie, s doporučením Vašeho ošetřujícího lékaře.

(red)

Více informací: www.axonia.cz

Autor:

Nejčtenější

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Nejedna žena před Vánocemi přemýšlí, čím by potěšila svůj mužský protějšek. Přeci jenom – rozzářené mužské oči u...

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi si na internetu se svými údaji počínají neopatrně, zjistili odborníci z Kaspersky Lab. Navíc skoro třetina rodičů...

Jak na nejlepší řízky

Jak na nejlepší řízky

Štědrý den je den, kdy vrcholí všechny přípravy vánočních svátků. Dárky jsou koupené, zabalené, výzdoba je hotová,...

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Firma POKLOPSYSTEM s.r.o. přináší dobrou zprávu pro řidiče. V letošní zimě nemusí nikde být výmoly a propadlé nebo...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Další z rubriky

Přivýdělek k důchodu: Až 25 000 Kč měsíčně

Přivýdělek k důchodu: Až 25 000 Kč měsíčně

Zajímavá odměna, méně pracovních hodin, žádné dojíždění. Nebojte se v důchodu začít s novou prací a zjistěte, jaké to...

Vybírání hraček: Jak svému dítěti dopřát tu nejlepší a nejbezpečnější?

Vybírání hraček: Jak svému dítěti dopřát tu nejlepší a nejbezpečnější?

Výběr hraček – o Vánocích aktuální téma, že? Kromě dobrého nápadu se vyplatí brát ohled také na to, co vašemu dítěti...

Darujte zdraví! Využijte novinek v Léčebných lázních Bohdaneč

Darujte zdraví! Využijte novinek v Léčebných lázních Bohdaneč.

Pokud si lámete hlavu nad tím, co pořídit svým blízkým za dárek, a to nejen k Vánocům, trefou do černého bude dárkový...

Najdete na iDNES.cz