Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Při obchodování s Tureckem je bezpečná přeprava zásilek klíčová

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Stále roste význam logistického zajištění mezinárodních obchodních operací, kam patří nejen hladká přeprava zásilek, ale také pohyb informací, celní procedury při vývozu a dovozu nebo pojištění zboží.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

PŘEPRAVA ZÁSILEK V ZAHRANIČNÍM OBCHODĚ S TURECKEM A BALKÁNEM | foto: GTL, spol. s r.o.

Oblast Balkánu nemůže být v současném zahraničním obchodě středoevropských zemí opomíjena. Mnoho exportérů se zaměřuje právě na tyto destinace a např. Turecko, trh s více než 75 miliony spotřebiteli a stabilním ekonomickým prostředím, se v posledních letech zařadilo mezi atraktivní cílové trhy českých exportérů i importérů.

Velmi zajímavý pro zahraniční obchod České republiky je ale Balkán obecně, do ČR se nejčastěji dováží např. textil, kosmetika, přírodní kámen a potraviny. A co se týče českého exportu, pak vítězí tradice – na Balkán se ve stále větší míře vyvážejí stroje, elektronika, sklo a keramika nebo plastové produkty.

PŘEPRAVA ZÁSILEK V ZAHRANIČNÍM OBCHODĚ S TURECKEM A BALKÁNEM

„Pro úspěšnou zahraniční spolupráci je klíčová i úroveň nabízených logistických služeb. Naše společnost je specialistou právě na mezinárodní přepravu mezi Českou republikou a zeměmi Balkánu, působíme na tomto trhu již 17 let. Zaměřujeme se na přepravy kusových zásilek – od kartonu po kamion. Naši zákazníci mohou navíc využít nejen logistické služby v tuzemsku, ale i v logistických centrech našich partnerů např. v Istanbulu, Izmiru, Athénách, Soluni, Sofii, Bucuresti nebo Bělehradě. Ti se postarají o bezproblémové vyzvednutí, resp. doručení zásilek, komunikují s odesílateli i příjemci v dané lokalitě a zajišťují logistický full service. Důležité je, že k našim zákazníkům přistupujeme individuálně a nabízíme řešení na míru, vč. celních služeb nebo pojištění,“ říká Lenka Čargová, marketingová manažerka GTL.

Přeprava zásilek a celní procedury

Při obchodování s Tureckem, resp. třetími zeměmi se celnímu řízení nemůžete vyhnout - můžete jej pouze absolvovat více či méně efektivně. Spolehlivá dopravní firma spolupracuje jen s těmi nejlepšími celními brokery, kteří se postarají o bezproblémové zaclení, resp. vyclení zásilek.

PŘEPRAVA ZÁSILEK V ZAHRANIČNÍM OBCHODĚ S TURECKEM A BALKÁNEM

„Při dovozu z Turecka, resp. zemí mimo EU zprostředkujeme zákazníkům dovozní celní odbavení zajišťující kontrolu certifikátů původu a doprovodných dokladů, zastoupení v celním řízení, vystavení dovozní deklarace, zajištění celního dluhu a úhradu daní a poplatků. Co se týče vývozního celního odbavení, pak zajistíme kontrolu faktur a dokumentů, vystavení vývozního doprovodného dokladu, propuštění zboží do režimu vývoz a sledování řádného ukončení tohoto režimu. Následně je automaticky vygenerován daňový doklad o vývozu,“ informuje Atanasios Iliopulos, jednatel GTL.

Pojištění nákladu

Náhrada škody na přepravovaném zboží, resp. odpovědnost dopravce je v silniční dopravě limitována úmluvou CMR, konkrétně 8,33 XDR za 1kg brutto. Povinné pojištění dopravce nemusí proto stačit. „My v naší firmě sledujeme hodnotu přepravovaného zboží a nabízíme zákazníkům doplňkové majetkové pojištění těch zásilek, jejichž hodnota je vyšší než za jakou dopravce odpovídá,“ doplňuje Atanasios Iliopulos.

PŘEPRAVA ZÁSILEK V ZAHRANIČNÍM OBCHODĚ S TURECKEM A BALKÁNEM

PŘEPRAVA ZÁSILEK V ZAHRANIČNÍM OBCHODĚ S TURECKEM A BALKÁNEM

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.