Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Při obchodování s Tureckem je bezpečná přeprava zásilek klíčová

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stále roste význam logistického zajištění mezinárodních obchodních operací, kam patří nejen hladká přeprava zásilek, ale také pohyb informací, celní procedury při vývozu a dovozu nebo pojištění zboží.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

PŘEPRAVA ZÁSILEK V ZAHRANIČNÍM OBCHODĚ S TURECKEM A BALKÁNEM | foto: GTL, spol. s r.o.

Oblast Balkánu nemůže být v současném zahraničním obchodě středoevropských zemí opomíjena. Mnoho exportérů se zaměřuje právě na tyto destinace a např. Turecko, trh s více než 75 miliony spotřebiteli a stabilním ekonomickým prostředím, se v posledních letech zařadilo mezi atraktivní cílové trhy českých exportérů i importérů.

Velmi zajímavý pro zahraniční obchod České republiky je ale Balkán obecně, do ČR se nejčastěji dováží např. textil, kosmetika, přírodní kámen a potraviny. A co se týče českého exportu, pak vítězí tradice – na Balkán se ve stále větší míře vyvážejí stroje, elektronika, sklo a keramika nebo plastové produkty.

PŘEPRAVA ZÁSILEK V ZAHRANIČNÍM OBCHODĚ S TURECKEM A BALKÁNEM

„Pro úspěšnou zahraniční spolupráci je klíčová i úroveň nabízených logistických služeb. Naše společnost je specialistou právě na mezinárodní přepravu mezi Českou republikou a zeměmi Balkánu, působíme na tomto trhu již 17 let. Zaměřujeme se na přepravy kusových zásilek – od kartonu po kamion. Naši zákazníci mohou navíc využít nejen logistické služby v tuzemsku, ale i v logistických centrech našich partnerů např. v Istanbulu, Izmiru, Athénách, Soluni, Sofii, Bucuresti nebo Bělehradě. Ti se postarají o bezproblémové vyzvednutí, resp. doručení zásilek, komunikují s odesílateli i příjemci v dané lokalitě a zajišťují logistický full service. Důležité je, že k našim zákazníkům přistupujeme individuálně a nabízíme řešení na míru, vč. celních služeb nebo pojištění,“ říká Lenka Čargová, marketingová manažerka GTL.

Přeprava zásilek a celní procedury

Při obchodování s Tureckem, resp. třetími zeměmi se celnímu řízení nemůžete vyhnout - můžete jej pouze absolvovat více či méně efektivně. Spolehlivá dopravní firma spolupracuje jen s těmi nejlepšími celními brokery, kteří se postarají o bezproblémové zaclení, resp. vyclení zásilek.

PŘEPRAVA ZÁSILEK V ZAHRANIČNÍM OBCHODĚ S TURECKEM A BALKÁNEM

„Při dovozu z Turecka, resp. zemí mimo EU zprostředkujeme zákazníkům dovozní celní odbavení zajišťující kontrolu certifikátů původu a doprovodných dokladů, zastoupení v celním řízení, vystavení dovozní deklarace, zajištění celního dluhu a úhradu daní a poplatků. Co se týče vývozního celního odbavení, pak zajistíme kontrolu faktur a dokumentů, vystavení vývozního doprovodného dokladu, propuštění zboží do režimu vývoz a sledování řádného ukončení tohoto režimu. Následně je automaticky vygenerován daňový doklad o vývozu,“ informuje Atanasios Iliopulos, jednatel GTL.

Pojištění nákladu

Náhrada škody na přepravovaném zboží, resp. odpovědnost dopravce je v silniční dopravě limitována úmluvou CMR, konkrétně 8,33 XDR za 1kg brutto. Povinné pojištění dopravce nemusí proto stačit. „My v naší firmě sledujeme hodnotu přepravovaného zboží a nabízíme zákazníkům doplňkové majetkové pojištění těch zásilek, jejichž hodnota je vyšší než za jakou dopravce odpovídá,“ doplňuje Atanasios Iliopulos.

PŘEPRAVA ZÁSILEK V ZAHRANIČNÍM OBCHODĚ S TURECKEM A BALKÁNEM

PŘEPRAVA ZÁSILEK V ZAHRANIČNÍM OBCHODĚ S TURECKEM A BALKÁNEM

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Zatímco ještě relativně nedávno v lidech slovo „nebankovní půjčka“ evokovalo představu nebývale vysokých úroků a...

Najdete na iDNES.cz