Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přeprava kusových zásilek nemusí být strašákem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Boříme mýty. Přeprava kusových zásilek je jich plná. Podívejte se na vyvrácení mylných předpokladů o sběrné službě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Přeprava kusových zásilek nemusí být strašákem | foto: GTL, spol. s r.o.

Mýtus 1.: Není to pojištěné

Pokud svěříte svou zásilku do rukou odborníka, můžete si být jisti, že bude pojištěná. Ze zákona má každý dopravce i zasilatel zákonnou povinnost pojistit přepravovaný náklad do výše odpovědnosti dopravce, tedy částkou 8,33 XDR za 1 kg hrubé hmotnosti (cca 30 Kč za kg btto).

Zkušená dopravní firma, která je odborníkem na sběrnou službu, však nepracuje pouze s tímto pojištěním, ale v případě, kdy je hodnota zásilky vyšší, než by byla odpovědnost dopravce, nabídne a sama zajistí připojištění takové zásilky all risk. Při poptávání, resp. objednávání přepravy se proto vždy zeptejte i na pojištění a spolupracujte s firmami, které vám to zajistí.

Přeprava kusových zásilek nemusí být strašákem

Mýtus 2.: Je to drahé

Jsou druhy zboží, u kterých samozřejmě nelze provádět přepravy sběrnou službou, ať již z hlediska jejich druhu nebo formy (sypké materiály bez obalu, tekutiny vyžadující přepravy v cisternách, výbušniny, apod.), nebo z hlediska jejich hodnoty (velmi levné produkty). Běžné spotřební zboží se ale může vyplatit poslat jako kusovou zásilku.

Jde především o to spočítat si, zda je lepší čekat, až objedná zboží více zákazníků a naplníte dodávku či kamion, nebo jestli je vhodnější posílat zboží po paletách. Přeprava kusových zásilek je ideálním řešením pro menší a střední firmy, ale také pro teritoria s menším odběrem zboží, kterým může být např. Balkán.

Mýtus 3.: Zásilka přijede poškozená

Nemějte obavu, že se vaše zboží kvůli přítomnosti jiných zásilek vystavuje vyšší míře ohrožení. Specialisté na sběrnou službu dokáží připravit kvalitní plány nakládek a zabezpečit tak zboží vhodným způsobem pro následnou přepravu mezi terminály. Kvalitní dopravce se postará o používání ochranných rohů, protiskluzových podložek, prokladů a jiného materiálu podle aktuální potřeby.

Přeprava kusových zásilek nemusí být strašákem

Mýtus 4.: Trvá to dlouho

U některých destinací může být rozdíl mezi kamionovou dopravou a přepravou kusových zásilek větší, ale konkrétně v případě přeprav na Balkán nebo zpět to neplatí. Např. pokud trvá přeprava kamionem 2 pracovní dny (Rumunsko), potom sběrnou službou trvá doručení zásilky 4 dny. Podobně je to i u Řecka a Turecka, kdy je důležité také počítat se dvěma dny navíc oproti běžné kamionové dopravě.

Mýtus 5.: Na celnici budou problémy

Naopak. Pokud objednáte kamionovou dopravu u nejlevnějšího dopravce, který má např. jen dva kamiony, může i kamionová zásilka čekat na celnici několik dní, protože tomuto dopravci, resp. řidiči chybí zkušenosti. Oproti tomu zkušený logistický provider, který nabízí i specializované přepravy kusových zásilek do a z určitých destinací, má nejen dobré kontakty na celní agenty, ale i kvalitní řidiče, kteří při jakémkoli problému s dokumenty ihned volají, a dá se to okamžitě řešit.

Profesionální a spolehlivá přeprava kusových zásilek na Balkán

Přeprava kusových zásilek tak nemusí být adrenalinovým zážitkem plným obav, jestli vaše zboží v pořádku dorazí. Svěřte svou zásilku logistické společnosti GTL a máte jistotu, že bude v dobrých rukou.

Více informací najdete na www.gtl.cz

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Najdete na iDNES.cz