Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přeprava kusových zásilek: bezpečnost je vždy na prvním místě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jedním ze základních rozhodovacích kritérií při výběru dopravní firmy je jistota. Obzvláště to platí pro kusové zásilky. Svěřte své zboží jen do rukou spolehlivého dopravce a vaše přeprava kusových zásilek proběhne naprosto bez problémů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

GTL, spol. s r.o. | foto: GTL, spol. s r.o.

Silniční doprava patří k nejrizikovějším druhům dopravy, proto je v tomto oboru důležitým parametrem bezpečnost, resp. zajištění takové úrovně zabezpečení zásilky, která odpovídá druhu zboží a eliminuje možné hrozby. To, jak je zboží zabezpečeno ve skladu GTL, popisuje Atanasios Iliopulos, jednatel firmy.

Bezpečnost především

„Naše firma se specializuje na přepravu kusových zásilek, kdy většina zboží prochází Cross-dockem, tj. v našem skladě dochází k meziskladování, resp. překládkám. Sklad prochází pravidelně bezpečnostními audity ze strany našich zákazníků, ti kladou důraz především na monitorování skladu, míst vstupu a výstupu, skladovacích ploch a ramp kamerovým systémem vč. uchovávání záznamů po odpovídající dobu. Do skladu je přísný zákaz vstupu cizím osobám, oprávnění mají pouze pracovníci skladu, logistiky a disponenti odpovědní za nakládku či vykládku sběrných kamionů. Dalším osobám (návštěvám ze stran zákazníků, auditorů, řidičů smluvních dopravců atd.) je do skladu umožněn přístup pouze za doprovodu pracovníka logistiky. Prostory skladu jsou mimo provozní dobu uzamčeny, zakódovány a monitorovány bezpečnostní službou,“ říká Atanasios Iliopulos.

GTL, spol. s r.o.

Přeprava kusových zásilek vyžaduje i vhodný obal

Dalším důležitým aspektem bezpečnosti je vhodný obal. V dnešní době je v nabídce široké spektrum obalového materiálu, ať už jsou to dřevěné palety, podstavce, latění, přepravní bedny, ochranné fólie apod. Každopádně je důležité zvolit takový obal, který chrání zboží před klimatickými vlivy, korozí, prachem a nárazy.

„Za transportní obal nese odpovědnost odesílatel, ten ví, jaký druh zboží je přepravován a jak má být zásilka zabalena, aby při standardní přepravě nedošlo k jejímu poškození. Odesílatelé mohou využít poradenství výrobců obalů, ti dnes běžně nabízejí analýzu, kdy zjišťují zákazníkovy požadavky, rozměry a další parametry. Na volbu obalu má vliv i délka přepravního řetězce, počet překládek atd. Pokud je zboží kompletováno našimi pracovníky skladu, postupuje se podle tzv. avizace zákazníka, ta obsahuje instrukce k balení zboží. Každopádně platí, že jakmile v průběhu přepravy, Cross-docku nebo skladování zjistíme porušení obalu, poškození nebo nekompletnost zásilky, ihned tuto situaci řešíme se zákazníkem. Někdy je potřeba do budoucna zajistit i vhodnější obal,“ vysvětluje Atanasios Iliopulos.

GTL, spol. s r.o.

Bezpečně však musí probíhat rovněž nakládka zásilek do nákladového prostoru vozidla. Přeprava kusových zásilek vyžaduje dodržovat instrukce a požadavky jednotlivých zákazníků – stohovatelnost nebo nestohovatelnost, uložení nastojato nebo naležato, pořadí vykládek, ale také pokyny řidiče, který ví nejlépe, jak zásilky zajistit pomocí vzpěr, upínacích popruhů apod.

GTL, spol. s r.o.

„V logistice navazuje jeden článek na druhý a vždy je proto nutná součinnost zákazníka, resp. odesílatele, dopravce, skladníků a řidičů a dodržování bezpečnostních pravidel,“ dodává Atanasios Iliopulos.

GTL, spol. s r.o.

GTL, spol. s r.o.

Více informací o přepravě kusových zásilek a společnosti GTL najdete na www.gtl.cz.

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

Slevové kupóny nejsou žádná kouzla, ale skutečný způsob jak ušetřit

Slevové kupóny nejsou žádná kouzla, ale skutečný způsob jak ušetřit

Slevové kupony jsou obchodním nástrojem, který je populární u obou stran. Jak mezi obchodníky, tak i u jejich...

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Kanceláře se čím dál rychleji mění, práce v nich stejně tak. Jak funguje moderní coworking? Jak na tyto změny musí...

Najdete na iDNES.cz