Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Překladatelské služby a proces legalizace dokumentů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jak vyřídit všechny dokumenty, které potřebujete pro zahraniční úřady a nezbláznit se z toho? Nejjednodušší cesta je obrátit se na agenturu, která má s překlady, vyřizováním apostil a superlegalizací zkušenosti. Ušetříte tím čas a mnohdy i peníze.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Překladatelské služby a proces legalizace dokumentů | foto: GRAFICON, spol. s r.o.

Už se vám někdy stalo, že po vás nový zaměstnavatel, obchodní partner nebo zahraniční úřad chtěl překlad dokumentů, a ještě navíc legalizovaný? Byrokracie je v tomto neúprosná. Nestačí mít jen tak přeložený dokument, podpis ověřený na poště, razítko od notářského tajemníka… Vše má svá pravidla, ale jak už to s takovými pravidly bývá, orientovat se v nich chce značnou dávku trpělivosti a zkušenosti.

Na českém trhu se již od roku 1997 pohybuje agentura Graficon, která se specializuje nejen na překlady textů, ale zejména také na veškerý servis spojený s ověřováním listin a jejich legalizací pro užití v zahraničí nebo naopak ověřování cizích listin pro užití v Česku.

Překladatelské služby a proces legalizace dokumentů

Překladatelé si dokáží poradit až s padesátkou různých jazyků i ověřenými překlady

Ať už jste soukromá osoba či zastupujete firmu, ať už pocházíte z Prahy nebo z opačného konce republiky, agentura zprostředkuje ověřené překlady (ty "s tím kulatým razítkem") smluv i osobních dokumentů, výpisy z obchodního rejstříku, notářské opisy, překlady diplomů, apostily i superlegalizace . Zbudovaná síť překladatelů agentury Graficon si dokáže poradit až s padesátkou jazyků. Nespoléhají se na překladače, které nedokáží vyhodnotit kontext, ale na zkušenost a praxi. Kvalita a spokojenost klienta je pro ně na prvním místě.

A co to vlastně ta legalizace je? Hlavním cílem vyššího ověření listin je potvrzení jejich pravosti a vyloučení padělků. Tak jako notář ověří podpis na plné moci, aby přijímající strana věděla, kdo ji podepsal, tak se ověřuje i razítko vydávající organizace a navíc podpis vydávajícího úředníka.

Překladatelské služby a proces legalizace dokumentů

Ověření pravosti apostilou i superlegalizací

V zahraničí přirozeně neexistuje kompletní seznam vzorových podpisů a razítek všech států světa. Proto existují dva způsoby, jak ověřit pravost dokumentů: apostila (ověření mezi smluvními státy Haagské úmluvy) nebo superlegalizace.

Vzhledem k tomu, že celý proces superlegalizace je časově náročný, vám agentura Graficon nabízí vyřízení celého procesu včetně překladů. Superlegalizaci nemusí vyřizovat přímo majitel dokumentů, proto vás může zastoupit. Doba nutná pro vyřízení všech náležitostí se různí podle typu a množství dokumentů a požadavků příslušných zastupitelských úřadů. Agentura Graficon vždy usiluje o to, aby byl celý proces včetně překladu dokončen v nejkratším možném termínu.

Překladatelské služby a proces legalizace dokumentů

"Máme bohaté zkušenosti se superlegalizací dokumentů pro rozličné účely jako např. uzavření sňatku v zahraničí, zajištění pracovních víz či ověření dokumentů určených pro zahraniční výběrová řízení," říká Martina Hainová z agentury Graficon a dodává: "Mezi státy, pro něž jsme již superlegalizaci dokumentů zajišťovali, patří mj. Egypt, Čína, Argentina, Singapur, Spojené arabské emiráty nebo Saúdská Arábie."

Více informací o agentuře Graficon najdete na www.preklady-textu.cz

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Další z rubriky

V programu KB „Nastartujte se“ uspěl český výrobce reproduktorů

V programu KB „Nastartujte se“ uspěl český výrobce reproduktorů.

Společnost Boem Audio získala první místo v grantovém programu Komerční banky Nastartujte se.

Nevyhazujte peníze oknem aneb několik tipů pro úsporu vody a energie

Nevyhazujte peníze oknem aneb několik tipů pro úsporu vody a energie.

Podle nezávislých studií využije čtyřčlenná domácnost denně přes 200 litrů teplé vody, na jejíž ohřev je potřeba...

Vysavač Raycop dopřeje šťastné, veselé a uklizené Vánoce i alergikům

Vysavač Raycop dopřeje šťastné, veselé a uklizené Vánoce i alergikům.

Příprava na klidné a pohodové prožití Vánoc často připomíná spíš válečné pole v domácnosti. Usnadněte si práci a...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.