Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pražská taxislužba AAA taxi jezdí za 14,90 Kč za kilometr. Sleva 47 %

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Když se řekne pražská taxislužba, téměř každý si tento pojem spojuje se společností AAA radiotaxi s.r.o. Proč tomu tak je a na další jsme se zeptali majitele a ředitele spol. AAA radiotaxi pana Jiřího Kvasničky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pražská taxislužba AAA taxi jezdí za 14,90 Kč za kilometr. Sleva 47 % | foto: Pražská taxislužba AAA

Pražská taxislužba známá po celé ČR, ale i zahraničí

Pane Kvasničko, proč je pražská taxislužba AAA známá v Praze, v České republice a dokonce i v zahraničí?
Již od roku 1990 působí AAA na trhu taxislužby a zprostředkovává svým dispečinkem 365 dní v roce nepřetržitě přepravy vozidly taxislužby na území Prahy, jeho okolí a do celé ČR i zahraničí. Nezklamat, o to jsme se vždy snažili a snažíme.

Kde všude pražská taxislužba AAA působí?
Přímo před příletovými halami letiště Praha Ruzyně zajišťujeme taxislužbu v současné době se 170 novými vozidly Škoda Superb a VW Transportér. V blízkosti nové odbavovací haly na stanovišti taxislužby v areálu autobusového nádraží Praha Florenc.

Spravujeme 37 pražských stanovišť taxislužby, většinou označených TAXI FAIR PLACE Magistrátem hl. Města Prahy. Znamená to, že na těchto stanovištích jsou garantovány ceny za přepravu v souladu s cenovými předpisy a požadovaný standard taxislužby.

Jak funguje radiodispečink, který provozuje pražská taxislužba AAA?
Náš pražský radiodispečink je s 1 200 vozidly taxislužby a šedesáti zaměstnanci největším radiodispečinkem taxi v Česku a jedním z deseti největších radiodispečinků taxi v celé Evropě. V dalších třinácti Českých městech je taxislužba nabízena pod známým telefonním číslem 14 0 14.

Všechna vozidla, jenž využívá pražská taxislužba AAA, jsou sledována pomocí GPS. Využívají datovou komunikaci i fonickou komunikaci přes mobilního operátora na PDA zařízení. Celkový počet ročně realizovaných přeprav vozidly taxislužby objednaných přes náš radiodispečink je přibližně 1 500 000.

Zajistit bezchybné non-stop přistavování vozidel takovému množství zákazníků v chaosu pražské dopravy asi není snadné?
Provoz dispečinku AAA je řízen počítačovým centrem a rozsáhlým datovým zázemím. Počítačově je ovládána také telefonní komunikace se zákazníky během vyřizování zakázky. Dispečink je napojen na tuzemské mobilní operátory přes vlastní SMS středisko, na internet a automatizační prvky fonického provozu. U dispečerů je kladen a vždy splněn požadavek na schopnost komunikace minimálně v angličtině.

Dispečink komunikuje se všemi řidiči vozidel taxi pomocí datové komunikace a v případě potřeby mohou řidiči s dispečery hovořit v telefonním režimu. Dispečer také může spojit řidiče v telefonním režimu přímo se zákazníkem, pokud o to zákazník požádá.

Strojově systémem automatické distribuce jízd bez účasti dispečerů v datovém režimu probíhá přiřazování objednávek zákazníků k vozidlům taxi, bez fonické komunikace řidičů a dispečerů. Sami vyvíjíme a realizujeme veškeré informační technologie, datové i hlasové komunikace mezi zákazníkem, vozidly taxi a dispečinkem.

Jaké služby zákazníkům dispečink AAA taxi nabízí?
Umožňujeme zákazníkům objednávat taxi A A A telefonicky, přes internet, pomocí SMS a rychlou automatickou objednávkou přes bezplatnou zelenou linku. Od 15.3. 2012 zprovozňujeme aplikaci pro chytré telefony s operačním systémem Android.

V budoucnu i pro telefony I-phone a telefony s operačním systémem win mobile. Pokud zákazník požaduje při objednávce informaci o ceně za přepravu, je mu dispečerem sdělena pro libovolnou trasu po Praze, České republice i do zahraničí.

Zákazník si může vypočítat cenu za taxi pro libovolnou trasu také sám na našich internetových stránkách www.aaataxi.cz nebo www.14014.cz. Ve vozidlech taxi AAA je akceptována platba platebními kartami. Vzhledem k nejširšímu vozovému parku v ČR, 1200 vozů máme nejrychlejší přistavení po Praze.

V  centru Prahy do jedné minuty, v nejbližším okolí centra  do  5 minut, ve vzdálenějších oblastech Prahy do deseti minut, to znamená ne 30 minut jako u některých jiných dispečinků taxi. Zároveň má zákazník možnost využívat našimi žlutými vozy rychlé autobusové pruhy, což je zákazníky vyhledávanou a  v době dopravních špiček vítanou službou.
 
Jaké nové služby pražská taxislužba AAA připravuje a nabízí zákazníkům v roce 2012?
V letošním roce jsme připravili novou datovou aplikaci pro chytré telefony s operačním systémem Android. Zpočátku pro stálé zákazníky, pak pro všechny klienty, kteří tyto telefony mají. Zákazník od nás dostane sms s informací, kde si zdarma datovou aplikaci může stáhnout. Pomocí této aplikace si zákazník z vlastního mobilu objedná taxi a zadá zvláštní požadavky na vůz a řidiče.

Následně na mapce uvidí polohu a pohyb taxi, které je pro něho přistavováno. Do budoucna bude aplikace v taxi fungovat jako elektronický taxametr a navigace GPS, pomocí kterých si zákazník může kontrolovat trasu jízdy a řidičem účtované jízdné.

Cena za každý jeden kilometr jízdy po Praze při použití aplikace pro chytré telefony s operačním systémem Android zákazníkem bude 19,90 Kč. Připravujeme také instalaci sítě wi-fi pro bezplatný příjem internetu do našich vozidel.

Pražská taxislužba AAA nabízí skutečně nejlevnější taxi v Praze

AAA po Praze za 14,90 Kč za kilometr?
Ano, pražská taxislužba AAA nabízí cenu 14,90 Kč za kilometr při jízdě po Praze již dva roky, to znamená skutečně nejlevnější taxi v Praze. Podrobnosti o možnosti tuto taxu využít zákazníkem najdete na našich webových stránkách www.aaataxi.cz.
 
Jak vnímáte v Praze konkurenci mezi dispečinky taxislužby?
Tak 80 až 90 % zákazníků v Praze používá taxislužbu prostřednictvím radiodispečinků, což vyplývá z dlouhodobých statistických údajů. Možnost zastavování vozidel taxislužby na ulici není zákazníky v Praze často využívána, protože při jízdě přes dispečink se mají v případě reklamace služby snadno kam obrátit.

Pouze dva radiodispečinky taxislužby v Praze zprostředkovávají přepravy výhradně pro taxislužbu. U všech ostatních radiodispečinků taxislužby je nabízena taxislužba, ale přepravy jsou prováděny vozidly taxislužby společně se smluvní přepravou, dle mého názoru ne zcela v souladu s právní úpravou.

Některé jiné dispečinky taxi nabízejí v Praze své služby za ceny podstatně vyšší než 14,90 Kč za kilometr, a přesto současně inzerují, že jsou v Praze nejlevnější. Klamavá reklama zafunguje jen v případech, kdy to zákazník umožní, ale státní správa by ji přesto měla důslednými kontrolami z trhu vyloučit.

Jak vnímáte cenovou regulaci?
Cena za taxi je regulována v České republice pouze v Praze a Brně a to pouze cenou maximální. Dle mého názoru by cena za taxi v případě uplatnění cenové regulace měla být regulována cenou pevnou úředně stanovenou. Taková cenová regulace by neomezovala hospodářskou soutěž, nutila soutěžitele poskytovat co možná nejkvalitnější taxislužbu pro zákazníky a neumožňovala uplatňovat nekalosoutěžní reklamu.

Provozuje vaše společnost i jiné druhy silniční osobní dopravy?
Vlastníme společnost CEDAZ, která provozuje autobusovou linkovou dopravu z letiště Praha Ruzyně do ulice V Celnici Praha l.

Co byste řekl závěrem?
Děkuji všem, kteří využívají služeb pražské taxislužby AAA. Dále děkuji našemu radiodispečinku, řidičům a provozovatelům taxislužby, kteří jako naši smluvní partneři taxislužbu na požadované úrovni s dlouhodobými zkušenostmi, profesionálně pro naše zákazníky provádějí.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Soutěžte s Patrií a užijte si zápas fotbalového Juventusu nebo Borrusie

Soutěžte s Patrií a užijte si zápas fotbalového Juventusu nebo Borrusie!

Akcie fotbalových klubů Juventus Turín nebo Borussia Dortmund můžete spolu s dalšími atraktivními zahraničními akciemi...

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené...

Najdete na iDNES.cz