Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pražská průmyslová škola, do které žáci chodí rádi

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Končí právě vaše ratolest povinnou školní docházku a společně přemýšlíte, kam dál? Pokud vaše dítě láká stavebnictví, pak by pro něj mohla být tím pravým průmyslová škola v centru Prahy, kde panují dobré vztahy mezi žáky a učiteli. Ti je navíc zdárně připraví k maturitě a k dalšímu studiu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pražská průmyslová škola, do které žáci chodí rádi | foto: VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA STAVEBNÍ A STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA STAVEBNÍ, PRAHA 1, DUŠNÍ 17

Vyšší odborná škola stavební a střední průmyslová škola stavební v ulici Dušní má mnoholetou úspěšnou tradici a velmi dobré výsledky ve vzdělávání svých žáků. Je komornějšího rázu, a proto jsou vztahy učitelů a žáků i žáků mezi sebou přátelské, až rodinné. Navíc má škola výjimečný rozsah vzdělávací nabídky, a to nejen v rámci Prahy, ale i Středočeského kraje.

Dopřejte svým dětem dobrou budoucnost

Po ukončení základní školy zde vaše děti mohou pokračovat ve čtyřletém středoškolském studiu ukončeném maturitní zkouškou v oboru STAVEBNICTVÍ. Celý první ročník mají na rozmyšlení, v jakém odborném zaměření chtějí pokračovat. Na výběr mají obory Architektura a stavebnictví (ARS),Pozemní stavby (POS), Dopravní stavby (DOS) a Vodohospodářské a ekologické stavby (VES).

Žáci stavební průmyslovky Dušní mívají u maturity velmi dobré výsledky a možnosti jejich následného uplatnění jsou značně široké. Jako střední technickohospodářští pracovníci mohou absolventi vykonávat činnosti související s navrhováním, přípravou a realizací staveb, podnikat ve stavebnictví na živnostenský list, nebo pracovat ve správních orgánech či na stavebních úřadech. Mnoho absolventů SPŠS Dušní pokračuje ve svém studiu na vysokých školách.

Pražská průmyslová škola, do které žáci chodí rádi

V posledních pěti letech prošla budova školy rozsáhlou stavební rekonstrukcí a modernizací vnitřního vybavení i informačních technologií. Výraznou proměnou prošla bývalá odborná učebna pozemního stavitelství a kinosál, kde vznikly moderní posluchárny s konferenční úpravou, vybavené moderní multimediální technikou. Zlepšilo se i materiální a technické vybavení kabinetů pro učitele.

Škola s duší – široké spektrum školních i mimoškolních aktivit

Žáci Střední průmyslové školy stavební netráví dny pouhopouhým biflováním probírané látky, nedílnou součástí výuky jsou odborné exkurze do stavebních podniků, na zajímavé stavby, veletrhy a výstavy s odbornou tématikou. Cílem jsou např. dopravní stavby včetně metra či tunelu Blanka, zajímavé mostní a vodohospodářské či ekologické stavby v celé republice, pražské pozemní stavby v různé fázi realizace aj.

Pražská průmyslová škola, do které žáci chodí rádi

Každoročně se žáci prvních třech ročníků účastní i projektových dnů, kde na praktických úlohách zužitkují a procvičí získané teoretické poznatky z odborných předmětů.

Účastní se také nejrůznějších soutěží jako jeStreTech 2015, kde jejich práce vzbudily zasloužený zájem odborné i laické veřejnosti. První místa obsadili v celopražském kole Středoškolské odborné činnosti.

Škola nabízí také další mimoškolní aktivity, které doplňují a rozšiřují technické vzdělání a přinášejí nové zážitky. Žáci se mohou stát členy Klubu mladého diváka, zapojit se do již tradičních Cyklojízd Prahou, hájit barvy školy ve sportovních soutěžích POPRASK (Pohár pražských středních škol).

Pražská průmyslová škola, do které žáci chodí rádi

Krásnou tradicí je Reprezentační ples, který se koná každý rok ve Velkém sále Lucerny, a pravidelně také probíhají oblíbené školní turnaje ve stolním tenise, florbalu a nohejbalu, soutěž v orientačním běhu, sportovní den školy a turistické a vodácké kurzy.

Přijďte se osobně přesvědčit

Přijďte se podívat na Dny otevřených dveří 28. 11. 2015, 7. 1. 2016, 19. 1. 2016 a 13. 2. 2016, nebo navštivte stánek školy na výstavě pražských středních škol SCHOLA PRAGENSIS ve dnech 26. 11. – 28. 11. 2015 v Kongresovém centru. Můžete se zúčastnit i projektových dnů, které SPŠ Dušní pořádá pro žáky 9. tříd, či získat první zkušenosti s grafickým program AutoCad.

Více informací o Vyšší průmyslové škole stavební a Střední průmyslové škole stavební v Dušní najdete na www.spsdusni.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Kremace zvířat aneb důstojný odchod člena rodiny

Krematorium zvířat Brno

Když pánové Bezděk a Foltýn v roce 2003 zakládali první krematorium zvířat v České republice, nebylo mnoho lidí, kteří...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Najdete na iDNES.cz