Pražská aukční síň European Arts pořádá aukci umění v hotelu Marriott

Komerční sdělení   13:00aktualizováno  13:00
Pražská aukční síň European Arts pořádá 20. května aukci v pražském hotelu Marriott. V exkluzivní aukci bude dražen obraz Václava Špály Dvě koupající se dívky s vyvolávací cenou 2 miliony korun. Začátek je v 18:00.

Václav Špála, Dvě koupající se dívky | foto: European Arts

Pražská aukční síň European Arts otevřela novou galerii na Senovážném náměstí v centru Prahy a nyní pořádá aukce v hotelu Marriott. V úterý 20. května uspořádá svou tradiční večerní výběrovou aukci výtvarného umění.

Jednou z nejvýznamnějších položek aukčního katalogu je olej na kartonu Václava Špály, Dvě koupající se dívky z roku 1917. Obraz (46 x 47 cm) publikovaný v knize Sváry zření (Wittlich, Lahoda, Rakušanová, Srp) jde do aukce s vyvolávací cenou 2 miliony korun. Velmi příznivá vyvolávací cena nabízí šanci skvěle investovat.

Stanislav Podhrázský, Tři dívky

Zcela mimořádný je rozměrný obraz Stanislava Podhrázského Tři dívky (140x100 cm) z roku 1978. Olej, pocházející z malířovy rodiny, byl publikován v autorově monografii od Marie Klimešové doprovázející velkou Podhrázského výstavu v GHMP. Bude se vyvolávat za 750 000 korun. Jde o zatím nejzajímavější dílo, které bylo na českém trhu nabízeno.

Nejednou vystavovaný a mnohokrát publikovaný (Mádl, Pečírka, Matějček, Ryšavý, Hlaváček…) Portrét paní Aloisie Taschkové (71x58 cm), dílo Josefa Mánesa z roku 1843, se začne dražit na ceně 1,1 milionu korun. Jde o velkou událost, neboť Mánesovo dílo se na trhu takřka neobjevuje.

Jakub Schikaneder, Intimní chvilka

Nově objevený obraz Jakuba Schikanedera Intimní chvilka z poloviny 80. let 19. století (96x72 cm) zachycuje dvě ženské postavy v důvěrném rozhovoru. Šerosvitný interiér naznačuje další směřování dnes velmi žádaného malíře. Vyvolávací cena je 850 tisíc korun.

Rozměrný obraz Antonína Hudečka V létě (95x95 cm) z roku 1903 byl až donedávna známý pouze z reprodukce v monografii profesora Matějíčka z roku 1947. Znovunalezené dílo jednoho z největších českých krajinářů jde do aukce s cenou 1,1 milionu.

Jedné z nejhodnotnějších zimních krajin Františka Kavána Konec zimy (80x101 cm) z jeho vysoce uznávaného období krátce po roce 1910, si podle historika umění Michaela Zachaře velmi cenil i sám autor. Její dražba začne na ceně 320 000 korun.

Hugo Demartini, Růžový reliéf

Hugo Demartini, Růžový reliéf

Zajímavými položkami v oddíle moderního a současného umění je Archeologie Vojtěcha Tittlebacha (92,5x93 cm) s vyvolávací cenou 140 000 korun, plátno Hlava (Lebka) Václava Boštíka (16x22 cm) z roku 1962 s vyvolávací cenou 390 000 korun nebo Růžový reliéf Huga Demartiniho, patinovaná sádra z roku 1960 s vyvolávací cenou 120 000 korun.

Václav Boštík, Hlava (Lebka)

Václav Boštík, Hlava (Lebka)

Termín aukce

20. května, 2014 v 18 hodin v Prague Marriot Hotel.

Předaukční výstava s možností prohlídky uměleckých děl se koná v prostorách galerie na Senovážném nám. 8, Praha 1 od 12.5. do 20.5. 2014.

Další informace a obrazový materiál lze získat na adrese European Arts, Senovážné náměstí 8, 110 00 Praha 1, tel. 233 342 293, 602 468 308, e-mail: info@europeanarts.cz. Aukční katalog je na adrese www.europeanarts.cz.

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!