Pražská aukční síň European Arts pořádá aukci umění v hotelu Marriott

Komerční sdělení   13:00aktualizováno  13:00
Pražská aukční síň European Arts pořádá 20. května aukci v pražském hotelu Marriott. V exkluzivní aukci bude dražen obraz Václava Špály Dvě koupající se dívky s vyvolávací cenou 2 miliony korun. Začátek je v 18:00.

Václav Špála, Dvě koupající se dívky | foto: European Arts

Pražská aukční síň European Arts otevřela novou galerii na Senovážném náměstí v centru Prahy a nyní pořádá aukce v hotelu Marriott. V úterý 20. května uspořádá svou tradiční večerní výběrovou aukci výtvarného umění.

Jednou z nejvýznamnějších položek aukčního katalogu je olej na kartonu Václava Špály, Dvě koupající se dívky z roku 1917. Obraz (46 x 47 cm) publikovaný v knize Sváry zření (Wittlich, Lahoda, Rakušanová, Srp) jde do aukce s vyvolávací cenou 2 miliony korun. Velmi příznivá vyvolávací cena nabízí šanci skvěle investovat.

Stanislav Podhrázský, Tři dívky

Zcela mimořádný je rozměrný obraz Stanislava Podhrázského Tři dívky (140x100 cm) z roku 1978. Olej, pocházející z malířovy rodiny, byl publikován v autorově monografii od Marie Klimešové doprovázející velkou Podhrázského výstavu v GHMP. Bude se vyvolávat za 750 000 korun. Jde o zatím nejzajímavější dílo, které bylo na českém trhu nabízeno.

Nejednou vystavovaný a mnohokrát publikovaný (Mádl, Pečírka, Matějček, Ryšavý, Hlaváček…) Portrét paní Aloisie Taschkové (71x58 cm), dílo Josefa Mánesa z roku 1843, se začne dražit na ceně 1,1 milionu korun. Jde o velkou událost, neboť Mánesovo dílo se na trhu takřka neobjevuje.

Jakub Schikaneder, Intimní chvilka

Nově objevený obraz Jakuba Schikanedera Intimní chvilka z poloviny 80. let 19. století (96x72 cm) zachycuje dvě ženské postavy v důvěrném rozhovoru. Šerosvitný interiér naznačuje další směřování dnes velmi žádaného malíře. Vyvolávací cena je 850 tisíc korun.

Rozměrný obraz Antonína Hudečka V létě (95x95 cm) z roku 1903 byl až donedávna známý pouze z reprodukce v monografii profesora Matějíčka z roku 1947. Znovunalezené dílo jednoho z největších českých krajinářů jde do aukce s cenou 1,1 milionu.

Jedné z nejhodnotnějších zimních krajin Františka Kavána Konec zimy (80x101 cm) z jeho vysoce uznávaného období krátce po roce 1910, si podle historika umění Michaela Zachaře velmi cenil i sám autor. Její dražba začne na ceně 320 000 korun.

Hugo Demartini, Růžový reliéf

Hugo Demartini, Růžový reliéf

Zajímavými položkami v oddíle moderního a současného umění je Archeologie Vojtěcha Tittlebacha (92,5x93 cm) s vyvolávací cenou 140 000 korun, plátno Hlava (Lebka) Václava Boštíka (16x22 cm) z roku 1962 s vyvolávací cenou 390 000 korun nebo Růžový reliéf Huga Demartiniho, patinovaná sádra z roku 1960 s vyvolávací cenou 120 000 korun.

Václav Boštík, Hlava (Lebka)

Václav Boštík, Hlava (Lebka)

Termín aukce

20. května, 2014 v 18 hodin v Prague Marriot Hotel.

Předaukční výstava s možností prohlídky uměleckých děl se koná v prostorách galerie na Senovážném nám. 8, Praha 1 od 12.5. do 20.5. 2014.

Další informace a obrazový materiál lze získat na adrese European Arts, Senovážné náměstí 8, 110 00 Praha 1, tel. 233 342 293, 602 468 308, e-mail: info@europeanarts.cz. Aukční katalog je na adrese www.europeanarts.cz.

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky.

Hudební festival Znojmo spojuje kvalitní víno, hudbu a unikátní místa

Pražské Rudolfinum představí melodie nejslavnějších SCI-FI filmů

Dirigent Chuhei Iwasaki povede i říjnový koncert filmové hudby v Rudolfinu.