Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pražská aukční síň European Arts pořádá aukci umění v hotelu Marriott

Komerční sdělení   13:00aktualizováno  13:00
Pražská aukční síň European Arts pořádá 20. května aukci v pražském hotelu Marriott. V exkluzivní aukci bude dražen obraz Václava Špály Dvě koupající se dívky s vyvolávací cenou 2 miliony korun. Začátek je v 18:00.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Václav Špála, Dvě koupající se dívky | foto: European Arts

Pražská aukční síň European Arts otevřela novou galerii na Senovážném náměstí v centru Prahy a nyní pořádá aukce v hotelu Marriott. V úterý 20. května uspořádá svou tradiční večerní výběrovou aukci výtvarného umění.

Jednou z nejvýznamnějších položek aukčního katalogu je olej na kartonu Václava Špály, Dvě koupající se dívky z roku 1917. Obraz (46 x 47 cm) publikovaný v knize Sváry zření (Wittlich, Lahoda, Rakušanová, Srp) jde do aukce s vyvolávací cenou 2 miliony korun. Velmi příznivá vyvolávací cena nabízí šanci skvěle investovat.

Stanislav Podhrázský, Tři dívky

Stanislav Podhrázský, Tři dívky

Zcela mimořádný je rozměrný obraz Stanislava Podhrázského Tři dívky (140x100 cm) z roku 1978. Olej, pocházející z malířovy rodiny, byl publikován v autorově monografii od Marie Klimešové doprovázející velkou Podhrázského výstavu v GHMP. Bude se vyvolávat za 750 000 korun. Jde o zatím nejzajímavější dílo, které bylo na českém trhu nabízeno.

Nejednou vystavovaný a mnohokrát publikovaný (Mádl, Pečírka, Matějček, Ryšavý, Hlaváček…) Portrét paní Aloisie Taschkové (71x58 cm), dílo Josefa Mánesa z roku 1843, se začne dražit na ceně 1,1 milionu korun. Jde o velkou událost, neboť Mánesovo dílo se na trhu takřka neobjevuje. 

Jakub Schikaneder, Intimní chvilka

Jakub Schikaneder, Intimní chvilka

Nově objevený obraz Jakuba Schikanedera Intimní chvilka z poloviny 80. let 19. století (96x72 cm) zachycuje dvě ženské postavy v důvěrném rozhovoru. Šerosvitný interiér naznačuje další směřování dnes velmi žádaného malíře. Vyvolávací cena je 850 tisíc korun. 

Rozměrný obraz Antonína Hudečka V létě (95x95 cm) z roku 1903 byl až donedávna známý pouze z reprodukce v monografii profesora Matějíčka z roku 1947. Znovunalezené dílo jednoho z největších českých krajinářů jde do aukce s cenou 1,1 milionu.

Jedné z nejhodnotnějších zimních krajin Františka Kavána Konec zimy (80x101 cm) z jeho vysoce uznávaného období krátce po roce 1910, si podle historika umění Michaela Zachaře velmi cenil i sám autor. Její dražba začne na ceně 320 000 korun. 

Hugo Demartini, Růžový reliéf

Hugo Demartini, Růžový reliéf

Zajímavými položkami v oddíle moderního a současného umění je Archeologie Vojtěcha Tittlebacha (92,5x93 cm) s vyvolávací cenou 140 000 korun, plátno Hlava (Lebka) Václava Boštíka (16x22 cm) z roku 1962 s vyvolávací cenou 390 000 korun nebo Růžový reliéf Huga Demartiniho, patinovaná sádra z roku 1960 s vyvolávací cenou 120 000 korun. 

Václav Boštík, Hlava (Lebka)

Václav Boštík, Hlava (Lebka)

Termín aukce

20. května, 2014 v 18 hodin v Prague Marriot Hotel.

Předaukční výstava s možností prohlídky uměleckých děl se koná v prostorách galerie na Senovážném nám. 8, Praha 1 od 12.5. do 20.5. 2014.

Další informace a obrazový materiál lze získat na adrese European Arts, Senovážné náměstí 8, 110 00 Praha 1, tel. 233 342 293, 602 468 308, e-mail: info@europeanarts.cz. Aukční katalog je na adrese www.europeanarts.cz.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první...

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz