Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prázdniny jsou tu. Tipy na dovolenou s dětmi za málo peněz

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Pro děti léto znamená jediné – prázdniny. Vedle táborů je obvykle součástí letního menu i rodinná dovolená, na kterou se svými dětmi podle statistik vyráží až 40 % rodičů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Se Slevoking.cz ukážete svět i svým dětem. | foto: shutterstock.com

Taková dovolená pro celou rodinu ale dokáže pořádně zatížit rozpočet. Vytipovali jsme pro vás pět míst, kam se vydat, aniž byste museli vyhazovat úspory oknem. Slevoking.cz vám představuje destinace, které jsou ideální pro rodiny s dětmi.

1.Maďarsko – nedaleká země plná krásy

Sárvár je jedním z nejoblíbenějších cílů českých turistů při cestách do Maďarska. Zdejší termální voda o teplotě až 35 °C léčí hlavně revmatologické a gynekologické problémy, avšak relaxaci ve vnitřních a vnějších bazénech si můžou dopřávat úplně všichni, a to i děti. Lázeňský komplex o rozloze 5 000 m2 poskytuje dostatek atrakcí k zahnání případné nudy.

Lázně jsou přímo propojeny vyhřívaným koridorem s hotelem Park Inn ****, který patří k jedněm z nejlepších hotelů v Maďarsku.

Hotel Park Inn je absolutní hit, oblíbily si ho jak páry, tak hlavně rodiny s dětmi, které zde tráví odpočinkovou dovolenou,“ říká o dovolené v Sárváru Peter Kóša, ředitel slevového portálu Slevoking.cz, který se specializuje na prodej pobytů a zájezdů v Maďarsku.

Prázdniny jsou tu! Tipy na dovolenou s dětmi za málo peněz

Lázně Sárvár nabízejí relax na 5 000 m2. Foto: Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa

Tip Slevoking.cz – osobně ověřené ubytování v Sarváru

Nejlevněji ze všech nabídek na internetu najdete ubytování v hotelu Park Inn právě na Slevoking.cz.

„Hotel jsem ověřil nejen já osobně, ale také kolem dvou tisíc našich zákazníků,“ říká o exkluzivním ubytování ředitel Slevoking.cz Kóša. Zákazníci si pochvalují hlavně tyto výhody pobytu:

 • Ochotný personál, který zvládá i česká slovíčka pro lepší komunikaci.
 • Špičkové lázeňské prostory, do nichž je vstup neomezeně.
 • Výborné jídlo formou polopenze odpovídající nejmodernějším kulinářským standardům.
 • Zdarma pobyt pro děti do 6 let.

Rodiny s dětmi uvítají dětskou hernu s dozorem, animační programy v lázních a další atrakce zdarma. Hned vedle hotelu stojí Adventure park s lanovými atrakcemi, který děti zabaví na celý den. Dovolená na 5 dní pro jednoho včetně všech služeb začíná na 4 598 Kč.

Prázdniny jsou tu! Tipy na dovolenou s dětmi za málo peněz

Luxusní hotel Park Inn je propojený s lázněmi Sárvár. Foto: Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa

2.Slovensko - Kysuce – zábava i pro tatínky a jejich děti

Kysuce, tedy oblast na slovenské straně Beskyd, láká návštěvníky na široké spektrum aktivit zasazených v malebné přírodě Chráněné krajinné oblasti Kysuce. Z nejvyšší hory Veľké Rače (1 236 m n.m.) snadno dohlédnete až do Polska, kam až pohoří zasahuje. Výhodou této oblasti je výběr aktivit, který zabaví každého z rodiny.

· Oblast můžete prozkoumat na kole a to hlavně díky Beskydsko-javornické magistrále, která vás provede po zajímavých zákoutích hor.

· Ve skanzenu Vychylovka se vyřádí hlavně kluci a jejich tatínkové. Najdete zde historickou úvraťovou železnici, po které se dopravíte třeba až na Oravu.

· Aktivně strávený den nabízí centrum zábavy Sun paradise s dětským lanovým parkem, bobovou dráhou, trampolínami a dalšími atrakcemi pro malé i velké.

Prázdniny jsou tu! Tipy na dovolenou s dětmi za málo peněz

Hotel Husarik v srdci Kysuckých Beskyd můžete navštívit díky Slevoking.cz. Foto: Hotel Husárik

Tip Slevoking.cz v Kysuckých Beskydech

Ubytování přímo v centru lokality, zároveň však blízko hranic a se snadnou dostupností všech zajímavostí nabízí luxusní 4* hotel Husárik. Ten, ačkoliv je obklopený lesy, poskytuje moderní ubytování, bohatou polopenzi plnou slovenských chutí a neomezený vstup do unikátního bazénu vybudovaného ve skále. Pobyt pro rodinu na tři dny vyjde na 4 099 Kč a to včetně ubytování a stravy pro 1 dítě do 12 let zdarma. Více o pobytu v hotelu Husárik.

3.Balaton - letní pohoda u maďarského moře

Ačkoliv Balaton, neboli maďarské moře, může v mnohých evokovat doby socialistických rekreací, aktuálně je populární lokalitou pro trávení pohodové letní dovolené. Balaton se hodí hlavně pro rodiny s menšími dětmi – najdete zde klidné pláže s pozvolným vstupem do vody, příjemné klima a teplotu vody v letních měsících až k 27 °C.

Prázdniny jsou tu! Tipy na dovolenou s dětmi za málo peněz

Maďarské moře je populární lokalitou, kterou poznáte díky Slevoking.cz. Foto: shutterstock.com

Tip Slevoking.cz na ubytování

Přímo u pláže letoviska Balatonfüred nabízí ubytování hotel Danubius Marina patřící do exkluzivní sítě maďarských luxusních hotelů. K hotelu náleží vlastní pláž navazující na lázeňskou promenádu. Těšte se na all inclusive, neomezený vstup do bazénu, animační program pro děti a taneční večery pro rodiče. Termín dovolené si můžete zvolit do konce července s cenami od 2 699 Kč za 3 dny na osobu. Více o tomto pobytu u Balatonu.

4.Krásná Šumava – nikdy nezklame

Co takhle načerpat energii v tuzemsku? Za nádhernou přírodou a skvělými službami nemusíte nikam daleko, stačí zajet třeba na Šumavu.

Národní park Šumava je jednou z nejoblíbenějších lokalit pro dovolenou v Česku. A není se čemu divit, hustá síť cyklostezek a značených turistických tras je ideální pro aktivně strávenou dovolenou.

Prázdniny jsou tu! Tipy na dovolenou s dětmi za málo peněz

Šumava je ideální pro rodiny. Využít můžete ubytování v penzionu Alpský dům. Foto: Penzion Alpský dům

Tipy na výlety v okolí:

 • Černé a Čertovo jezero jsou největší šumavská ledovcová jezera.
 • Divoká říčka Vydra vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Spatříte zde obrovské „hrnce“ (balvany vymleté vodou). Hezký výlet je i k vodopádu Bílá strž.
 • Sedačkovou lanovkou vyjeďte na rozhlednu Pancíř a na Špičák (bikepark).
 • Pokud budete chtít navštívit i německou stranu Šumavy, určitě si nenechte ujít často navštěvovanou Stezku v korunách stromů.
 • Mnoho zajímavého nabízí i Bavorský národní park.

Další tipy na výlet včetně map a brožurek poskytne třeba Penzion Alpský dům, který stojí v Železné Rudě a poskytuje ubytování jako stvořené pro rodiny s dětmi. Prostorné, moderní apartmány s kuchyní, balkónem a oddělenými pokoji jsou vhodné i pro pobyt se staršími dětmi.

Cena na 6 dní je 7 980 Kč pro dva dospělé. Dítě do 15 let má pobyt zdarma. V ceně je polopenze, koupání a vstup na dětské atrakce zdarma. Více o zájezdu do penzionu Alpský dům.

5.Chorvatsko - letní hit, který nikdy nezklame

Chorvatsko stále patří u Čechů k jednomu z nejoblíbenějších míst pro letní dovolenou. „Karlobag s hezkou oblázkovou pláží vyhledávají hlavně rodiny s dětmi. Krásným výletem je pak Národní park Paklenica a Krasové pohoří Velebit,“ popisuje Kóša, který firmu řídí.

Prázdniny jsou tu! Tipy na dovolenou s dětmi za málo peněz

Chorvatsko stále patří mezi nejoblíbenější lokality českých turistů. Zákazníci Slevoking.cz zájezdy do Chorvatska kupují velice často. Foto: Hotel Zagreb

 • Krasové pohoří Velebit (17 km) je národním klenotem. Vydejte se po stezce na jeho hřebeni i vy.
 • Zajeďte do přístavu Prizna (15 km) a poté trajektem na ostrov Pag. Romantické písečné pláže a skvělá gastronomie - proto je Pag jednou z nejoblíbenějších destinací Chorvatska.
 • Národní park Paklenica (45 km) s monumentálními kaňony, vodopády a spoustou cestiček, je ideální pro turistiku.
 • Pokud vám nevadí delší projížďka a chcete si nechat vyrazit dech nádhernou scenérií, navštivte Plitvická jezera (132 km).

Tip Slevoking.cz na osobně ověřené ubytování

Prázdniny jsou tu! Tipy na dovolenou s dětmi za málo peněz

Ubytování jen minutu chůze od pláže – Hotel Zagreb. Foto: Hotel Zagreb

Hotel Zagreb *** - kromě pokoje s balkonem a vynikající polopenze vám bude k dispozici venkovní i vnitřní bazén, bohaté sportovní vyžití, pro děti pak hřiště. Do centra je to 300 m a k moři pouhá minuta chůze!

Dovolenou na přelomu srpna a září zakoupíte za 6 275 Kč. Chcete do Chorvatska jenom na otočku? Zvolte variantu na 4 dny během září s all inclusive za 4 299 Kč. U tohoto pobytu můžete využít ještě výhodnějších last minute cen. Více o zájezdu do hotelu Zagreb.

K dispozici je česká delegátka, český personál, a jelikož jsou Češi zde častými hosty, snadno se domluvíte. Což je příjemné pro toho, kdo neovládá cizí jazyky.

Přehled výhodných zájezdů do Chorvatska.

Na co si dát pozor při cestování s dětmi?

Pokud se rozhodnete vyrazit na dovolenou s celou rodinou, nezapomeňte na několik tipů, jak si dovolenou co nejlépe užít. Pár užitečných rad zmiňuje v rozhovoru ředitel Slevoking.cz Peter Kóša.

Prázdniny jsou tu! Tipy na dovolenou s dětmi za málo peněz

Víme, že rodinné rozpočty jsou u mnohých rodin našponované, proto nabízíme cenově přijatelné zájezdy, aby nezruinovaly rodinné rozpočty a přitom si rodina užila hezkou a kvalitní dovolenou, říká Peter Kóša, ředitel Slevoking.cz.

Jak vybírat ubytování pro rodiny s dětmi?
Zaměřte se na výběr lokality, která poskytuje dostatek možností výletů a aktivit pro děti ve věku těch vašich. Dále se dívejte na podmínky ubytování pro rodiny s dětmi – často jsou v nabídce hotelu rodinné apartmá či větší pokoje, ve kterých se rodiny nebudou tísnit. Tyto pokoje bývají za příplatek, proto se předem informujte na recepci. Nejvýhodnější je hledat ty pobyty, kde jsou děti již zvýhodněny a mají třeba pobyty i zdarma. Podívejte se na nabídku pobytů, kde mají děti pobyt zdarma.

Na co před cestou nezapomenout?
Určitě si nezapomeňte zařídit rezervaci a domluvit se s hotelem na nejvhodnějším typu ubytování. V případě, že máte speciální požadavky, sdělte je hotelu také dostatečně dopředu.

Při cestách do zahraničí nepotřebujete po Evropské unii pro děti cestovní doklad, je nicméně dobře pokud ho mají, aby bylo jednoduché prokázat jejich totožnost například při policejní kontrole. V neposlední řadě si před odjezdem zřiďte cestovní pojištění, které bude pokrývat situace pro případ nehody či zranění.

Která lokalita je nejoblíbenější mezi rodinami, které nakupují na Slevoking.cz?
Rodiny si častěji vybírají blízké ubytování kvůli jednodušší dopravě, ale také jezdí do Alp nebo Chorvatska. Mezi nejoblíbenější rodinné pobyty patří ty, kde hotel nabízí ubytování pro děti zdarma i pro starší děti či ty, kde jsou v ceně pro rodiny velké výhody.

Cestujete rádi? Podívejte se na Slevoking.cz najdete tam velký výběr kvalitních pobytů za velice dobré ceny.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Hit letošního podzimu - Vietnam

Nejen v Hanoji je nejoblíbenějším dopravním prostředkem motorka. Také si jednu...

Rýžové plantáže, hornatá krajina, pohostinní lidé, krásné pláže i skvělé jídlo - ideální dovolená v jižní Asii. Vietnam...

Luxusní plavby na lodích výjimečných kvalit

Luxusní plavby na lodích výjimečných kvalit

Plavby výletní lodí jsou pro každého, a to v zásadě bez ohledu na rozpočet: prázdniny na palubě mohou strávit i ti,...

Alitalia: lety z Prahy do Říma pětkrát týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma pětkrát týdně, což...

Najdete na iDNES.cz