Praxe přímo ve firmě? Pro studenty jednoznačná výhoda

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Studenti třetího ročníku Střední školy teleinformatiky v Ostravě docházeli od února do června na odborné stáže do ostravské společnosti OKIN BPS. Praxe se zaměřením na práci s počítačovými sítěmi se zúčastnilo 78 studentů rozdělených do menších skupin, se kterými docházeli i dva jejich kantoři.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Praxe přímo ve firmě? Pro studenty jednoznačná výhoda | foto: OKIN

Nejlepší ze studentů měli možnost pokračovat v dalším kole praktických stáží. Celý program se odehrával přímo v počítačových výukových laboratořích budovy Orchard společnosti OKIN BPS.

Skupiny po 10 - 14 studentech Střední školy teleinformatiky absolvovaly v ostravském OKINu vždy čtyři tříhodinové workshopy se zaměřením na počítačové sítě (CISCO). Výuku vedli odborníci ze společnosti OKIN BPS, kteří tak mohli studenty seznamovat přímo s praktickými postupy a službami, které společnost pro své klienty zabezpečuje. 

Program stáží se tak velice podobal například německému nebo rakouskému modelu duálního vzdělávání, ve kterém se na výuce studentů zejména technických oborů podílejí přímo firmy. Unikátní na celém programu je právě zaměření na středoškolské studenty. Většina stáží a trainee programů, které české firmy vypisují se totiž týkají hlavně vysokoškoláků.

Praxe přímo ve firmě? Pro studenty jednoznačná výhoda

„Praxe pro naše studenty jsme s firmou OKIN BPS dohodli zejména proto, že práce s počítačovými sítěmi je jednou z hlavních náplní celého studijního programu školy a pro OKIN je tenhle obor zároveň jádrem jeho činnosti. Z mého pohledu je třeba studenty seznamovat co nejdříve s tím, co je v profesním životě doopravdy čeká, což se pouze ve škole nedozvědí,” říká ředitel Střední školy teleinformatiky ing. Pavel Zubek.

Osm studentů, kteří byli po první fázi programu vyhodnoceni jako nejlepší, dostali možnost pokračovat v intenzivní osmidenní stáži. V rámci této stáže prošli intenzívním kurzem odborné angličtiny a ve dvojicích se pod vedením seniorního zaměstnance zapojili do reálného provozu na všech důležitých úsecích společnosti OKIN BPS.

Martina Szturc Káňová, personální ředitelka OKIN BPS k programu stáží říká: „Spolupráce původně začala na bázi školních exkurzí do firmy a našimi prezentacemi na ostravské teleinformatice. Současné nastavení má velký ohlas jak od vedení školy, tak od studentů jako takových. Vidíme to minimálně na tom, že studenti doopravdy poctivě chodí a o obor se zajímají. Po našich zkušenostech bychom rozhodně rádi pokračovali v podobných programech i příští rok.”

Pozitivní efekt celého programu shrnul ředitel školy Pavel Zubek: „Primární je samozřejmě to, že si studenti mohli ověřit platnost teoretických znalostí, které je učíme a že si „osahali” jak vypadá reálné firemní prostředí. V dnešní době je absolvovaná praxe samozřejmě jedna z největších výhod při hledání prvního zaměstnání. Důležité ale bylo i setkání s některými absolventy naší školy v pozici nynějších zaměstnanců společnosti OKIN. Studenty to podle mě motivuje. Vidí konkrétní spolužáky, kteří se nyní úspěšně živí v oboru, který je na škole učíme.”

Sami studenti si na celém programu nejvíce pochvalovali způsob praktického vedení, stáží a možnosti dalšího vzdělávání. Mnozí ale zjistili například i to, že na úrovni své angličtiny budou muset výrazně zapracovat. Z právě proběhlého programu stáží však nevzešly jen nové poznatky pro studenty. Vedení společnosti se s ostravskou střední školou teleinformatiky zastavilo i nad tématem možnosti dalšího praktického vzdělávání kantorů.

„V souvislosti s účastí dvou našich pedagogů a jejich postřehů jsme s vedením OKINu otevřeli i diskusi o možnosti nových programů zaměřených na samotné učitele. I u nich je totiž samozřejmě potřeba stále udržovat kontakt s praxí oboru,” dodává Pavel Zubek.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Sedíte v dálkovém autobuse z Ostravy do Prahy. Vlak má zase zpoždění. Potřebujete zabavit děti při čekání u lékaře nebo...

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

Každý už ví, že si na Zonky může nejlevněji půjčit od lidí. To nabízí příležitost pro spoustu dalších lidí, kteří mohou...

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Druhá prohra s Realem, nebo plzeňské překvapení? Největší komunita sázkařů žene za druhou výhrou Real.

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Máme skvělou zprávu pro klienty České spořitelny, Moneta Money Bank a Air Bank. Díky novince v podobě online ověření...

Pět nejčastějších chyb, kterými si ničíte povlečení

Při správné údržbě vydrží povlečení stále jako nové i několik let.

Už se vám někdy stalo, že jste si pořídila zbrusu nové povlečení za nemalé peníze, a po prvním použití bylo zničené?...

Další z rubriky

Díky spolupráci s krajem budou Číňané investovat do ostravské chemičky

Podpis dobrovolné dohody o snižování negativních vlivů na životní prostředí

Memorandum o spolupráci Moravskoslezského kraje a města Ostravy s čínskou provincií Shandong už není jenom „na papíru“....

Moravskoslezský kraj zkontroloval mosty. Plánuje další rekonstrukce

Moravskoslezský kraj zkontroloval mosty. Plánuje další rekonstrukce

Správa silnic Moravskoslezského kraje zkontrolovala stavebně-technický stav více než jedenácti stovek mostů v regionu,...

Místo půl hodiny máme hotovo za 10 sekund. S prací nám pomáhá robot.

Robot

Zavádění automatizace je v současnosti vůbec jedním z nejsledovanějších trendů v byznysu. Firmy od něj očekávají hlavně...

Najdete na iDNES.cz