Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Právnický slovník nakladatelství C. H. Beck má 5 000 hesel

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Nakladatelství C. H. Beck vydalo v říjnu Právnický slovník ve třetím, podstatně rozšířeném vydání, které aktualizuje a rozšiřuje dvě předcházející úspěšná vydání. Jedná se tak o nejrozsáhlejší a nejaktuálnější právnický slovník v ČR.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Právnický slovník nakladatelství C. H. Beck | foto: unu

Autorský kolektiv Právnického slovníku od nakladatelství C. H. Beck, který vedl Prof. JUDr. Dušan Hendrych, posoudil obsah každého z více než 5 000 odborných hesel a pojmů, opravil je a aktualizoval tak, aby byly zohledněny všechny legislativní změny, ke kterým od předešlých edicí došlo – např. nový trestní zákoník, zákoník práce, nový správní řád, stavební předpisy a mnoho dalších.

Navštivte nový právní informační systém Beck - online

Obdobně jako u předcházejících vydání jsou hesla i pojmy mezi sebou provázány graficky znázorněnými odkazy, což dává uživatelům jedinečnou možnost rychle získat ucelený přehled o hledané problematice.

Oproti předcházejícímu vydání je Právnický slovník k dispozici v elektronické podobě v novém právním informačním systému Beck - online.

Rozhovor s autorem právnického slovníku

Prof. JUDr. Dušan HendrychNa otázku, čím se autoři při zpracování Právnického slovníku inspirovali, odpověděl profesor Dušan Hendrych v rozhovoru takto:

"To, na co jsme se při práci na slovníku nejvíce soustředili, totiž maximálně propojit jednotlivá hesla a tím poskytnout čtenářům co nejspolehlivější informace o propojenosti právních institutů, byl úkol nadmíru obtížný, a proto jsme hledali poučení v obdobných pracích zahraničních.

Zvláště nám pomohly právnické slovníky z Nakladatelství C. H. Beck. Dílo, které odevzdáváme veřejnosti, se pokouší čtenáři nabídnout základní přehled o právu jako významném kulturním fenoménu s obrovskou tradicí v rámci slovníku střední velikosti. Právě tím naplňujeme osvědčenou metodiku beckovských odborných slovníků."

Celý rozhovor s profesorem Dušanem Hendrychem, vedoucím autorského kolektivu třetího vydání právnického slovníku nakladatelství C. H. Beck, si můžete přečíst v Bulletinu advokacie 11/2009 anebo na serveru iPrávník.

Nakladatelství C. H. Beck vydává odbornou právnickou a ekonomickou literaturu. Mezi nejvýznamnější edice nakladatelství patří Velké komentáře, "šedé" komentáře, právnické a ekonomické učebnice, recenzované právnické časopisy a v oblasti elektronických produktů právní informační systém Beck - online.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.