Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pravidla pro registrace domén .CZ

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak funguje registrace domén, jak je to s užíváním domény .CZ a jak se bránit, pokud vaší doménu někdo zneužívá nebo naopak využívá jméno vaší společnosti jako internetovou stránku? Kam se máte obrátit a jak situaci řešit? Poradíme vám.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pravidla pro registrace domén .CZ | foto: KOREJZOVÁ & SPOL., v.o.s

S ohledem na stále narůstající důležitost prezentace podnikatelů a zejména obchodních společností na internetu, se do popředí zájmu stále více dostává registrace domén a narůstá počet sporů, které v souvislosti s ní vznikají.

V těchto sporech je zejména potřeba rychlé vyřešení, neboť v dynamickém prostředí internetu mohou rozhodovat dny nebo i hodiny. Z toho vyplývá, že pro většinu sporů okolo registrace domén je běžné řízení před obecným soudem příliš pomalé a těžkopádné, ale neztrácejte hlavu, poradíme vám jak na to.

"Kdo dřív přijde, ten dřív mele"

Registrace domén se provádí na základě zásady "Kdo dřív přijde, ten dřív mele", ale na doménové jméno neexistuje právní nárok, a to ani v případě, že se jedná o doménové jméno kryjící se s nezaměnitelným obchodním jménem společnosti, ochrannou známkou, značkou či jinak odlišujícím označením.

Tento "nedostatek" právní úpravy pak otevírá dveře nejrůznějším spekulacím s doménovými jmény a přímo vybízí ke sporům, jejichž řešení je, ze stejného důvodu, značně komplikované.

Se spory ohledně registrace vám pomůže KOREJZOVÁ & SPOL.

Každému se vybaví dlouhý soudní spor, který se táhne měsíce, ne-li roky a stejně nikam nevede, ale v České republice existuje v oblasti doménových sporů od roku 2004 jedinečná možnost jak se bránit a domáhat se svých práv a to v podobě řízení před rozhodčím soudem.

Výhodou tohoto řízení je zejména to, že probíhá online, což umožňuje velmi rychlé projednávání a vyřešení sporů a šetří jak váš čas, tak vaše peníze. Rozhodčí soud může rozhodovat spory o doménách .cz, .eu, .aero, .asia, .biz, .cat, .com, .coop, .info, .jobs, .mobi, .museum, .name, .net, .org, .pro, .tel, a .travel.

Pokud jste tedy majitelem internetové adresy na některé z těchto domén a zdá se vám, že jsou vaše práva porušována, nebojte se a chraňte si je. A pokud sami nevíte, jak na to, rádi vám pomůžeme.

KOREJZOVÁ & SPOL., v.o.s

KOREJZOVÁ & SPOL., v.o.s

Se spory nejen v problematice registrace domén vám mohou pomoci advokáti a patentoví zástupci advokátní kanceláře KOREJZOVÁ & SPOL., v.o.s., kteří mají se spory v oblasti ochrany práv duševního vlastnictví bohaté zkušenosti již od roku 1992.

TRADIS Praha, spol. s r.o.

Pokud máte zájem o obecnější informace zdarma, týkající se práv duševního vlastnictví, můžete kontaktovat agenturu TRADIS Praha, spol. s r.o. (www.tradis.cz).

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Korea a Česko prohlubují během olympiády vztahy

Korea a Česko prohlubují během olympiády vztahy

Korea a Česko dále prohlubují strategické partnerství uzavřené v roce 2015. Při příležitosti olympiády v Pchjočchangu...

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Najdete na iDNES.cz