Doporučujeme

I letos mohou návštěvníci vybraných skiareálů po celou zimní sezónu, ale i po...

I letos mohou návštěvníci vybraných skiareálů po celou zimní sezónu, ale i po zbytek roku, třídit odpad. Dohromady budou mít k dispozici 34 unikátních plastových košů na třídění papíru a plastů, které jsou vyrobeny z recyklátu. | foto: Pražská energetika a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Třídíme na sněhu už 3. sezónu – nově do plastových košů z recyklátu

Třídění odpadů se stalo pro většinu obyvatel ČR samozřejmostí. A protože ohleduplnost k přírodě je jim stále bližší, chtějí mít možnost třídit odpad i v přírodě. Třeba i na horách. Díky projektu společnosti EKO-KOM Třídíme na sněhu se tato disciplína začíná v českých lyžařských areálech rozjíždět.

Do projektu Třídíme na sněhu se letos zařadí opět sedm lyžařských areálů z různých koutů České republiky – Bílá, Černá hora-Pec, Dolní Morava, Deštné v Orlických horách, Karlov, Mladé Buky, Velké Karlovice-Kyčerka a o posledním jménu se ještě jedná. V těchto areálech najdou lyžaři unikátní koše vyrobené z recyklovaných plastů, do kterých mohou třídit plastový a papírový odpad. Koše by měly být dobře dostupné, hlavně u restaurací, barů a na všech místech s vysokou koncentrací lidí. Do vybraných areálů bylo rozmístěno celkem 34 těchto unikátních košů, které tam budou sloužit návštěvníků nejen v zimní sezóně, ale celoročně. 

Koše na třídění odpadů jsou rozmístěny tak, aby je měli návštěvníci přesně po...

Koše na třídění odpadů jsou rozmístěny tak, aby je měli návštěvníci přesně po ruce.

Projekt Třídění na sněhu není ale jen o třídění odpadů do příslušných nádob. Je to taky spousta zábavy. Na stánku projektu Třídíme na sněhu najdete lektory a odborníky na třídění odpadu, kteří návštěvníkům a lyžařům prozradí spoustu zajímavostí. A navíc si můžete zasoutěžit o hromadu recyklovaných cen.

Třídit odpad umožní svým návštěvníkům i další skiareály, které si již v minulosti tento projekt vyzkoušely. A na základě pozitivních zkušeností si pořídily své vlastní třídicí nádoby zapadající do jejich grafického konceptu, někteří provozovatelé se dokonce rozhodli umístit třídicí nádoby do skiareálu celoročně i pro letní sezónu.

Třídit odpad má totiž smysl! Z vytříděného odpadu se stává surovina, kterou je možné nahradit přírodní zdroje při výrobě nových produktů. Příkladem jsou právě již zmíněné unikátní plastové koše, do nichž mohou návštěvníci třídit odpad v zapojených lyžařských střediscích. Ty jsou z 97 % vyrobeny z recyklovaných plastů. Pytle uvnitř košů jsou dokonce ze 100 % recyklovaných plastových fólií. Tříděním a recyklací odpadu tak v ČR ročně zachráníme 29 km2 přírody.

Více informací naleznete na www.tridimenasnehu.cz nebo na www.samosebou.cz.