Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK zahajuje koncertní sezónu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nenechte si ujít v pořadí 84. koncertní sezónu, opět s šéfdirigentem Pietari Inkinenem. Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK má i letos co nabídnout. V tomto roce si připomínáme 100 let české státnosti, a i proto se můžete těšit na skladatele, kteří utvářeli kulturní prostor První republiky.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK zahajuje koncertní sezónu | foto: FOK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sezónu otevře Zahajovací koncert s Lise Lindstrom, ve dnech 12. a 13. září 2018 si s ní tak můžeme zanotovat píseň Září z Posledních písní od Richarda Strausse.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK zahajuje koncertní sezónu

84. koncertní sezóna pod taktovkou šéfdirigenta Pietari Inkinena

Šéfdirigentem bude opět uznávaný Pietari Inkinen. „Pietari je velkým obdivovatelem české hudby, pravidelně ji společně zařazujeme na program koncertů. Právě v 84. sezóně, kdy si Česká republika připomíná významná osmičková výročí, se můžeme těšit na ‚lahůdky‘ z českého repertoáru,“ uvedl dramaturg FOK Martin Rudovský.

Pietari Inkinen k tomu dodává: „Říkali jsme si, že by bylo skvělé, kdybychom hráli také něco trochu méně známého z českého repertoáru, a nejen ty nejčastěji uváděné autory, jako je Dvořák, Smetana, Martinů a další.“ Těšit se tak můžete například na skladbu Vzhůru srdce Ladislava Vycpálka nebo na Foersterovu Slavnostní předehru.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK zahajuje koncertní sezónu

Projekce němého historického velkofilmu z roku 1930

U příležitosti 100. výročí vzniku republiky zazní v Praze Smetanova Má vlast pod taktovkou Tomáše Netopila. Oslavy inspirovaly také ke dvěma mimořádným varhanním recitálům ve Smetanově síní a k projekci prvního českého velkofilmu z roku 1930 Svatý Václav s živou hudbou Oskara Nedbala a Jaroslava Křičky. Projekce se bude konat ve dnech 26. a 27. září.

„Hudba celého filmu má žádoucně ušlechtilý a vážný výraz, je diskrétní v barvách a v celku šťastně uhozuje na starobylý, romanticko-legendární tón.“ Tak popisuje dobový kritik hudbu k jednomu z posledních němých filmů a zároveň k prvnímu československému historickému velkofilmu Svatý Václav z roku 1930.

Těšit se můžete na špičkové umělce a mimořádný koncert v Rudolfinu

V rámci komorních řad přivítá Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK mnoho špičkových umělců, mezi které patří Petr Nekoranec, Vladimir Ashkenazy se synem či soubor Graindelavoix. V klášteře sv. Anežky České zazní světová premiéra kantáty Martina Kumžáka.

FOK také uspořádá mimořádný koncert v Rudolfinu, na kterém zazní Händelovo oratorium Saul v podání Adama Plachetky a Andrease Scholla a dále zazní v české premiéře Smyčcový kvartet Jevgenije Kissina v podání britského Endellion String Quartet.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK pracuje s dětmi a mladými lidmi

Pod názvem FOK pro nové generace pokračují aktivity pro rodiny s dětmi – koncerty Orchestru na dotek a Hudebního klubu Fík a edukativní pořady pro školy od mateřských po střední, které jsou v Obecním domě spojeny pod názvem Orchestr bez fraku s komentovanou prohlídkou budovy a nahlédnutím do zákulisí orchestru.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK nabízí celkem 11 abonentních řad. Vedle oblíbených tradičních orchestrálních cyklů, komorní hudby a stále populárnější staré hudby se můžete těšit na orchestrální řadu F.O.K., cyklus Obrazy a hudba i na nový cyklus Slovo a hudba v Divadle Viola, který v loňské sezóně sklidil obrovský úspěch a byl do posledního místa vyprodán.

Pořiďte si abonmá a získejte až 40 % slevu, stálé místo v sále a další předplatitelské výhody! Můžete si například sestavit vlastní abonentní cyklus MOJE ŘADA, a to i online. Při výběru čtyř a více libovolných koncertů z nabídky 84. sezóny získáte 20 % slevu na vstupné.

Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně FOK v Obecním domě nebo online na www.fok.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Kalamita byla výzvou, sezona jede naplno

Skiareál Klínovec

Krušnohorský Skiareál Klínovec se chystá na další vrchol sezony. Napříč republikou totiž začínají dětem jarní prázdniny...

Český červený kříž pomáhá už sto let

Senior doprava ČČK

Český červený kříž oslaví v únoru 100 let od svého vzniku, tehdy se ovšem jmenoval Československý červený kříž. Pomáhá...

Kvalita vzdělání nemusí záviset jen na penězích

Kvalita vzdělání nemusí záviset jen na penězích

Šance na dobré zaměstnání závisí často na kvalitě získaného vzdělání, které se výrazně liší podle vybrané školy. V...

Najdete na iDNES.cz