Střední škola designu a řemesel Kladno objeví v každém talent

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vystihuje nás heslo Přátelská škola, plná nápadů. Jsme odborná škola s individuálním přístupem k žákům a mnoha obory různých zaměření.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Střední škola designu a řemesel Kladno objeví v každém talent | foto: Střední škola designu a řemesel Kladno, příspěvková organizace

Střední školu designu a řemesel Kladno bez povšimnutí neminete. Disponuje nepřehlédnutelnou budovou s velkými prostory a odloučeným pracovištěm. Jako jediná státní škola v Kladně a jeho okolí nabízí žákům čtyřleté maturitní umělecké obory i tříleté učební obory, navíc s možností dvouletého nástavbového studia. Tím je na Kladensku unikátní. A co dalšího škola studentům přináší? Na to jsme se zeptali ředitelky Ing. Jany Bláhové.

Střední škola designu a řemesel Kladno objeví v každém talent

Říká se, že řemeslo má zlaté dno. Proč by se ho studenti měli učit právě u vás?

Jak již z názvu školy vypovídá, kromě studia klasických řemesel nabízíme také studium moderního designu. Naší snahou je tedy propojit obě strany – řemeslo a design. Rozvíjet u studentů manuální práci, ale zároveň dbát na funkčnost a vzhled výsledných produktů. Nabídka všech našich oborů vychází z historie a tradice školy.

Jaké obory to tedy jsou?

Již osmým rokem nabízíme umělecký obor zaměřený na design oděvu – Modelářství a návrhářství oděvů a druhým rokem umělecký obor se zaměřením na prostorový design – Design interiéru.

Kromě toho učíme také klasická řemesla, jako jsou Cukrář(ka), Pekař(ka), Tesař a Truhlář, případně čtyřletý maturitní obor Nábytkářská a dřevařská výroba.

Naši studenti čtyřletých uměleckých oborů s maturitou původní řemesla (krejčí, truhlář) esteticky a umělecky povyšují. V oboru Design interiéru propojují nábytek a jeho funkce s estetikou a zabývají se jeho zasazením do interiéru a architektury. V oboru Modelářství a návrhářství oděvů propojují oděv a jeho funkce se stylem a vkusem člověka a navrhují celou módní kolekci oděvů na určité téma nebo podle určité inspirace.

Ředitelka Ing. Jana Bláhová

Ředitelka Ing. Jana Bláhová

Střední škola designu a řemesel Kladno objeví v každém talent

Střední škola designu a řemesel Kladno

Mají možnost své výtvory prezentovat také veřejně?

Každoročně pořádáme vernisáže a výstavy prací našich žáků, módní přehlídky oděvů na různých akcích v rámci regionu. Studenti si tak projdou celou fází realizace, tzn. od prvotní myšlenky a návrhu až po konečně představení hotové kolekce veřejnosti.

A daří se jim to skvěle, o čemž svědčí každoroční úspěchy na studentských soutěžích po celé ČR i účast kolekcí našich studentů na profesionálních módních show.

Střední škola designu a řemesel Kladno objeví v každém talent

Úspěšné ovládnutí řemesla je kromě teorie zejména věcí odborné praxe. Jaké možnosti nabízíte svým studentům v tomto směru?

Učební obory jsou rozděleny do dvou směrů. Odborný výcvik potravinářských oborů Cukrář(ka) a Pekař(ka) probíhá na pracovišti především u smluvního partnera, popřípadě ho zajišťujeme také v jiných cukrárnách v Kladně i v okolních městech.

Studenti prvního ročníku dřevařských oborů Truhlář a Tesař mají odborný výcvik v budově školy, případně na odloučeném pracovišti nedaleko školy. Ve vyšších ročnících mohou žáci vykonávat výcvik v různých partnerských firmách v Kladně a okolí. Spolupracujeme s celou řadou firem a organizací a snažíme se našim žákům nabídnout širokou škálu možností, aby byli co nejlépe připraveni do pracovního života.

Mají na výběr spoustu partnerů, u kterých mohou načerpat praktické zkušenosti. Absolventi všech tříletých učebních oborů mají navíc možnost pokračovat ve dvouletém nástavbovém maturitním studiu.

Střední škola designu a řemesel Kladno objeví v každém talent

Kde mohou budoucí žáci a rodiče získat více informací o studiu na SŠDR?

Přijďte se k nám osobně podívat, jste srdečně zváni! Dny otevřených dveří se konají ve dnech 8. – 9. listopadu a 15. ledna 2020. Rádi vás provedeme celou školou a podáme více konkrétních informacích o jednotlivých oborech.

Více informací o jednotlivých oborech naleznete také na www.ssdr.cz.

  • Nejčtenější

Sledujte aukční událost roku umění v Mánesu

V pražské výstavní síni Mánes se dne 20. října 2019 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá...

HANÁK INTERIOR CONCEPT

Dokonale sladěný interiér od jediného výrobce díky HANÁK INTERIOR CONCEPT. Výroba veškerého nábytku v interiéru...

Nakupujte s nEKOnečným sáčkem. Budoucnost máme ve svých rukou

Při nákupu ovoce, zeleniny spotřebuje zákazník několik mikrotenových sáčků, které po prvním použití většinou vyhodí....

5 věcí, které potřebujete pro úspěšný rozjezd startupu

Startup můžete řídit i doma z obýváku. Máte dobrý nápad, začínáte s podnikáním a přemýšlíte, jaké nástroje, technologie...

Investice do zlata? Ideální řešení před finanční krizí

Z aktuálního stavu ekonomiky je patrné, že se brzy dočkáme další hospodářské krize. Momentálně nedokážeme předpovědět,...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Chytré osvětlení pro byt, dům, zahradu: ekologicky s nízkou spotřebou

Centrum energetických služeb PRE ve spolupráci s dceřinou společností Pražské energetiky firmou Frontier Technologies...

Opravené kobky na pražských náplavkách se otevřou veřejnosti

Adam Gebrian, volání sirén, živá hudba do sluchátek, rozhovory s architekty, taneční performance nebo cesta parníčkem....

Čištění kanalizace v Praze není problém

Potrubí se může ucpávat z mnoha příčin. Překážkou jsou nejen nevhodné materiály, které spláchnete do toalety, nebo...

5 věcí, za které by vás nenapadlo utratit čtvrt milionu

Peníze jsou věčným celospolečenským tématem. Říká se, že jsou naší radostí i starostí; dobrým sluhou, ale špatným...

Najdete na iDNES.cz