iDNES.cz

Sedět v chládku aneb Jak vybrat správnou klimatizaci

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Horko jako v pekárně? Letos ne! I když zima po ránu stále ještě zalézá za nehty, už teď je čas na to, připravit se na rozpálený teploměr a poohlédnout se po nějaké klimatizaci. Tepelná, v tomto případě chladivá pohoda je základem spokojeného bydlení.

Sedět v chládku aneb Jak vybrat správnou klimatizaci | foto: Pražská energetika a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Často jsme měli pojem klimatizace spojen s mrazivým chlazením ve čtyřicetistupňových vedrech, a tedy ano, někdy i s kapesníkem u nosu. Dnešní technologie však nabízejí mnohem pokrokovější možnosti s precizním nastavením, tichým chodem a elegantním designem.

I přesto mnohdy přemýšlíme o klimatizaci jako o zařízení, které pro vytvoření optimální tepelné pohody v interiéru využíváme pouze v letních měsících… Ano, nechceme se v červenci nepříjemně přehřívat, ale víte o tom, že klimatizací se dá i zatopit, čistit vzduch, nebo dokonce zničit bakterie?

Ve víru dění, prachu a pachu. Proč si pořídit dobrou klimatizaci?

Hlavním důvodem, proč si ji lidé instalují, je zajištění komfortní vnitřní teploty. Ale je také mnoho dalších důvodů, které znepříjemňují pobyt za zavřenými okny. Příčinou migrény nebo chronické únavy mohou být třeba i pachy. S dobrou klimatizací však ne! Klimatizační zařízení jsou standardně vybavena prachovými filtry, filtry odstraňujícími pachy nebo ničícími alergeny, například roztoče nebo zvířecí chlupy. Klimatizační zařízení můžete tedy využívat během celého roku.

Sedět v chládku aneb Jak vybrat správnou klimatizaci

Změna klimatu snadno a rychle. Kam se hodí mobilní klimatizace?

Je určena do bytů bez balkonu a všude tam, kde není možné instalovat venkovní jednotku. Jde o jednoduché a zároveň komplexní řešení. Hlavní výhodou mobilní klimatizace je, že ji podle potřeby snadno přemístíte po bytě. Při instalaci mobilní klimatizace není potřeba žádná montáž. Zkrátka ji umístíte a můžete začít chladit.

Komu lépe poslouží klimatizace nástěnná?

Nástěnná klimatizace je vhodná pro ty, kteří bydlí v bytě s lodžií či balkonem nebo v rodinném domě, a mohou si tak nechat provést montáž. Výhodou nástěnné klimatizace je, že díky malé vnitřní jednotce zabírá jen minimum prostoru. Nástěnné klimatizace jsou tiché a vysoce účinné. V jakékoli místnosti sníží teplotu o několik stupňů doslova během několika minut.

Sedět v chládku aneb Jak vybrat správnou klimatizaci

Co je dobré vědět před pořízením?

Při koupi kvalitní klimatizace občas musíme sáhnout hlouběji do kapsy, ale právě proto, že se jedná o nemalou investici, je potřeba vybírat opravdu pečlivě a vyvarovat se zbytečných chyb. Důležitým faktorem při výběru je i určení výkonu, jakým by klimatizace měla disponovat. Ten se odvíjí především od velikosti prostoru, který bude ochlazovat. Nesprávně zvolená i používaná klimatizace může být doslova žroutem elektřiny.

Při koupi je nejprve nutné, nebo alespoň dobré, zvážit chladicí výkon, průtok vzduchu, spotřebu elektrické energie, náklady na provoz a složení klimatizační jednotky. A konečně také vzhled. Měli bychom mít na paměti, že klimatizační jednotky jsou dnes již výrazným doplňkem interiéru.

Ano, těch věcí je spousta a jednomu by se z toho mohla zatočit hlava. Aby se vám však hlava nezatočila z vedra, stojí za to nechat si dobře poradit. Pokud zvažujete pořízení klimatizace, obraťte se na PRE. Rádi vám nabídneme specializované řešení včetně servisu a financování. Jsme vám k dispozici na telefonním čísle 267 053 464, nebo nás navštivte v Centru služeb PRE - Jungmannova 747/28.

zpět na článek