Revoluce v pražské a regionální dopravě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Od 27. srpna je cestujícím v Praze a Středočeském kraji k dispozici nový regionální dopravní systém PID Lítačka, který do veřejné hromadné dopravy přináší revoluční novinky usnadňující cestování až třem milionům obyvatel.

Revoluce v pražské a regionální dopravě | foto: DPP

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jednou ze zásadních výhod pro cestující je možnost nahrát svůj dlouhodobý kupón s platností 30 až 365 dní nejen na kartu Lítačka, ale také na In Kartu ČD a bezkontaktní bankovní karty Visa a Mastercard. Kartu, neboli takzvaný nosič jízdného, je navíc možné podle aktuálních preferencí cestujícího změnit, data totiž nejsou uložena na jedné konkrétní kartě, ale v on-line databázi a s kartou propojena. Cestovat v pásmech PID tak nyní můžete i bez fyzické karty Lítačka.

Nový e-shop a konec validátorů

Dlouhodobé kupóny je možné nadále zakoupit na stávajících kontaktních místech, většina cestujících se ale nepochybně rozhodne pro zakoupení kupónu z pohodlí domova prostřednictvím nového e-shopu na stránkách pid.litacka.cz

Zde si mohou uživatelé nejen koupit jízdné dle vybraných pásem včetně kalkulace ceny a vybrat preferovaný nosič (kartu Lítačka, In Kartu ČD nebo bezkontaktní bankovní kartu), ale například také nastavit upozornění na vypršení platnosti kupónu SMS zprávou nebo e-mailem. Přes jeden registrovaný účet na e-shopu může uživatel spravovat několik účtů najednou, což ocení například rodiny s dětmi. Kupón zakoupený na novém e-shopu bude aktivní nejpozději do 60 minut.

Kupón PID můžete nahrát nejen na Lítačku, ale i na In Kartu ČD a bankovní karty...

Co je zásadní, na e-shopu je možné aktivovat kupón online. Validace jízdenek již ve validátorech stanic metra není potřeba. Automaticky byly aktivovány i kupóny, které byly zakoupené před spuštěním nového regionálního dopravního systému a jejich validace ještě neproběhla.

Na e-shopu si také mohou uživatelé ověřit platnost stávajícího kupónů.

Jízdenka ve vašem mobilu

Další novinkou je spuštění mobilní aplikace PID Lítačka. Ta vyhledá nejvhodnější jízdné a umožní nákup jednorázových jízdenek s platností 30 minut až 3 dny přímo z vašeho mobilního telefonu prostřednictvím bankovní karty. Aplikace dokáže zobrazit i aktuální výluky v dopravě a zobrazí uživateli přehled parkovišť P+R s jejich aktuální obsazeností. Zároveň umožňuje nákup několika jízdenek najednou, které si cestující aktivuje podle aktuální potřeby. 

Zakoupenou jízdenku pak může uživatel přeposlat dalšímu uživateli, který má aplikaci nainstalovanou. Oproti dosavadním SMS jízdenkám, které zůstávají v platnosti, je navíc jízdenka zakoupená přes mobilní aplikaci platná ve všech pásmech Pražské integrované dopravy, tedy i v integrovaných částech Středočeského kraje, včetně vlaků Českých drah. 

Nový dopravní systém usnadní cestování přibližně třem milionům obyvatel.

Pokud cestující nevlastní In Kartu ČD a chce cestovat po Praze a Středočeském kraji vlakem, nemusí si již pořizovat fyzickou jízdenku, jako tomu bylo doteď. Aplikace je zdarma ke stažení v App Store a Google Play.

Co bude s Opencard

Se spuštěním nového regionálního systému se pro majitele Opencard nezměnilo nic, všechny platné karty Opencard byly přeneseny do nového systému. Od 1. listopadu ale nepůjde nahrávat na kartu Opencard nové dlouhodobé časové kupóny. Cestující, kteří si před tímto datem zakoupili časový kupón, samozřejmě budou moci s Opencard dál jezdit, dokud jim kupón nevyprší, a to bez nutnosti validace kupónu. 

Po vypršení platnosti si bude moci cestující vybrat z jedné z podporovaných karet – Lítačky, In Karty nebo platebních karet Visa a Mastercard. Od 1. září je také možné vyměnit zdarma jakoukoliv Opencard za novou kartu Lítačka.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Dobíjení elektroaut snadno a rychle doma i ve firmě

Dobíjení elektroaut snadno a rychle doma i ve firmě

V rámci rozvoje projektu PREmobilita má Pražská energetika unikátní nabídku nástěnných nabíjecích stanic elektromobilů...

Kvalita vzdělání nemusí záviset jen na penězích

Kvalita vzdělání nemusí záviset jen na penězích

Šance na dobré zaměstnání závisí často na kvalitě získaného vzdělání, které se výrazně liší podle vybrané školy. V...

Fleetový program myslí i na malé rodinné firmy se 3 vozidly

Fleetový program myslí i na malé rodinné firmy se 3 vozidly

Vítejte ve Fleetovém centru PŘEROST A ŠVORC AUTO. Že jste jen malá rodinná firma nebo živnostník? Postaráme se o váš...

Najdete na iDNES.cz