Doporučujeme

Na D1 za Prahou vzniká v barvách UDI Group logistický areál s 50.000 m2 ploch

Na D1 za Prahou vzniká v barvách UDI Group logistický areál s 50.000 m2 ploch | foto: BD - TECHNIK s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Průmyslový development zažívá boom. UDI Group investuje 3,2 miliardy

Dva velké průmyslové areály v České republice aktuálně buduje mezinárodní developerská skupina UDI Group. Investuje do nich celkem 3,2 miliardy korun. Na D1 vyrůstá 50 tisíc m2 hal jen několik kilometrů za Prahou na sjezdu Sázava a na D5 se chystá stavba 135 tisíc m2 u Plzně.

Sázava Logistics Park je největším průmyslovým areálem, který aktuálně tak blízko Prahy na hlavní dopravní tepně v zemi vzniká. UDI Group tam investičním nákladem kolem jedné miliardy korun vybuduje hned čtyři logistické haly, které dohromady nabídnou 50 000 m2 ploch. To je víc, než má Václavské náměstí. První z nich, kde je aktuálně dokončena hrubá stavba a začaly práce v interiérech, si pronajme logistický operátor WEDO, kterého vlastní skupiny PPF, EC Investment a Rockaway Capital. WEDO v areálu plánuje zřídit centrální třídírnu balíků pro celou zemi.

„Překladiště vybavíme moderní technologií, která zvládne roztřídit nejméně 10 000 zásilek za hodinu s téměř nulovou chybovostí, čímž se zařadí k logistické špičce v zemi,” popsal modernizaci logistické sítě ředitel WEDO Daniel Mareš. Hala pro WEDO bude dokončena v říjnu letošního roku tak, aby si do ní logistický operátor mohl začít instalovat technologie. Plně v provozu bude od jara příštího roku. Celý areál by měl být dokončen v polovině příštího roku.

Kromě třídírny balíků pro WEDO počítá se třemi dalšími halami. Druhá a zároveň největší je již také pronajatá a staví se. S budoucími nájemci dalších hal ještě UDI Group jedná. „Areál má díky svému umístění přímo na sjezdu z D1 jen pár kilometrů za Prahou obrovský potenciál. Svědčí o tom zájem budoucích nájemců, a to především logistických operátorů, ale i firem z oblasti lehké průmyslové výroby,“ vysvětlila ředitelka strategie UDI Group Marcela Fialková. Developer již také registruje několik nabídek na odkup celého areálu.

U Plzně vznikne v areálu UDI Group 135 tisíc m2 ploch

Kromě logistiky na D1 staví aktuálně UDI Group další podobný areál na dálnici D5 u Plzně. Zde se investice pohybuje kolem 2,2 miliardy. U Přehýšova jsou již dokončeny zemní práce a na upravené ploše vzniknout tři velké haly s celkem 135 tisíci m2 skladovacích ploch. Dokončeny budou v příštím roce. I zde již developer s nájemci jedná.

Na logistickém areálu Přehýšov, který vyroste vedle dálnice D5 u Plzně, jsou...

Průmyslový development zažíval velmi intenzivní období již před covidem, kdy země střední a východní Evropy doháněly v hustotě této infrastruktury, potřebné pro obchod, západ kontinentu. „Nucená digitalizace v důsledku pandemie ale zájem o skladovací prostory ještě výrazně akcelerovala,“ dodala Fialková. Podle ní tak průmyslový development nyní zažívá skutečný boom. Developer UDI Group těží z toho, že v loňském roce získal stavební povolení hned na dva velké průmyslové areály, o které je nyní zájem, a to jak mezi potenciálními nájemci ploch, tak mezi provozovateli, kteří chtějí odkoupit celý areál. Neobsazenost průmyslových areálů v zemi totiž dosahuje rekordně nízké úrovně. Volných je podle analýzy společnosti 108 Agency jen 2,72 procenta z 9,3 milionu existujících skladovacích ploch. A v okolí Prahy v podstatě již není co pronajímat, neobsazenost je zde dokonce jen 0,04 procenta.

Součástí areálu Sázava Logistics Park bude i retenční nádrž, která bude jímat...

Kromě České republiky připravuje UDI Group logistické areály také v zahraničí. Územní rozhodnutí již má skupina na areál o 50 tisíci m2 ploch nedaleko Bělehradu v Srbsku, kde chystá také další akvizice. Po příležitostech pro development v průmyslovém segmentu se skupina poohlíží také v Maďarsku a dalších zemích. „Možnost nabídky ploch v nadnárodním měřítku je velmi zajímavá pro naše mezinárodní nájemce, kteří tak mohou využít spolupráci s námi pro vlastní expanzi ve středoevropském měřítku,“ vysvětlila Fialková.

Více informací najdete na www.urban-developers.com a na www.sazavalogistics.cz.